Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Odmrzni, premazi zumancetom pa peci na lagnijoj vatri.Kad bude peceno izvadi i drzi poklopljeno jedno 20 minuta pa premazi pavlakomSent from my GT-I9000 using Tapatalk
Ok hvala to mi je bilo pod "B" ako propadne Lido.....Ali Cvrcak je odvalio...
Link to comment
moz se ti zezati ali krmetina i jabuke idu jako dobro. ja kad pecem krmetinu,stavim posle nekog vremena sa strane u pleh par celih jabuka da se ispeku pa kad su gotove propasiram i to sluzim kao sos. moze se dodati malo limuna/putera/soli/bibera (ko voli) al ja ne stavljam. a da ide - ide.
uh ide fenomenalno. ja sam se ove godine pripremila za pojačano svinjenje, pa sam skuvala značajnu količinu čatnija od jabuke i pogurala u tegle, pa u frižider. sad čekam još jedno desetak dana, da skroz pusti sve aromice i da blebnem trbušinu koju ću da pečem 9 sati na niskoj po hestonovom receptu. juče cooking, a i danas ću da se sladim time: dobila od drugara novozelandsku 'plavu' bundevu1065.jpgodsekla joj 'poklopac', izdubila koliko sam mogla, s tim da sam oko ivica ostavila sloj bundeve od oko 1 cm. prodinstala sitno seckanu bundevu na crnom i belom luku, dodala integralni pirinač, so, biber, travke (nisam imala žalfiju, a super ide u ovoj kombinaciji, i začinila prstohvatom cimeta, kašičicom turmerika i malo garam masale. pred kraju umešala nekoliko kašika kokosovog mleka, pa kad se sve lepo sjedinilo napunila time izdubljenu bundevu i parkirala u rernu (vratila 'poklopac' i prekrila alu folijom). pred kraj dodala sitne kockice propržene pršute (može i slanina, al nisam imala). na kraju (prilikom serviranja) posula pečenim semenkama od bundeve. a onda piletina (po badijevom receptu sa tlca) pileće batake i karabatke pohovala prvo u prezli (prezla je pomešana sa belim lukom, travama, parmezanom i morskom solju - dođe mi samu da je jedem kako dobro miriše) da lepo porumeni, pa preselila u posudu za pečenje i parkirala u rernu, pokriveno alu folijom. pred kraj sipala sirće iz kisele paprike i prekrila filetima paprike i još malo pekla. bejah dosta sumnjičava prema onom sirćetu, ali se ispostavilo kao dobra fora. pekla dok meso nije počelo da otpada s koske. pire od jabuka i celera - sa malo dižon senfa i prepečenim sitno seckanim pekanima. sve zajedno, odlično.
Link to comment
pire od jabuka i celera - sa malo dižon senfa i prepečenim sitno seckanim pekanima. sve zajedno, odlično.
ovo mi pojasni priti pliz? ono sve drugo ozgo je divno, al nea ko da jede, di cu s punom rernom bundeve i bataka... al malko pirea bi me uteshilo, taman ^_^
Link to comment

pojašnjenje je dosta jednostavno. oćeš pire kao prilog, al nemaš krompira (ni karfiola), a mrzi te da ideš u dućan. onda uzmeš koren celera (ne ceo, već 3/4) i jedno 3-4 omanje nakisele jabuke (jer ih imaš) i obariš onako zajedno. procediš (a od vode napraviš žele, s tim da paziš da se ne zajebeš, pa meteš mesto želea vanil šećer - bude glupavo), i rokneš u blender one barene jabuke i celer, pa kad se lepo ispasiralo gruneš kašičicu senfa, malo soli i malo bibera. i na kraju zamešaš sitno seckane pekane (pošto nemaš čestitih oraja, a oraji idu lepo uz jabuke i celer) i voila. još je bolje dan kasnije. ja izela po uzorak od svega gore navedenog za ručak i još brekćem.

Link to comment

narucila mi drugarica dve vrste kolaca za svetog kozmo i krejmera. tri dana trazila marcipan i mak mleven a neuzego a nezaseceren. konacno nabavila danas i smislila da mi nista vise nece ici naopako. ispekla se karamelom. pola rerne mi ne radi. rezultat je svejedno wubaw. moje pre podne u slikama:

post-669-13212841961858.jpg

post-669-13212842070869.jpg

post-669-13212842157902.jpg

post-669-13212842257233.jpg

post-669-13212843891871.jpg

post-669-13212843979271.jpg

post-669-13212844075136.jpg

post-669-13212844336781.jpg

Edited by cmrlj
Link to comment

pojasnider malo one kuglice - jel sve to marcipan? i de si nabavila marcipan? mak me manje zanima, iskreno.edit: ja sam tragično nepismena, ne znam kako su me pustili iz prvog osnovne.

Edited by MaryPoppins
Link to comment

a shta je ovo jadna nebila shto se ulepilo medju oraje? :unsure:a lepo ti sve :Dedip. isto bi volela da mi neko da srbijanski recept za fondan, narodski, i da je lak i da me ne mrzi da pravim?

Edited by thermal bug
Link to comment

e da i fondan sam tela da pitam de se pazari. nije da mi treba, nego onako, rekreativno pitam. nekad se to zvalo slatko testo i pravilo valjda od ratluka. al ne verujem da je to pravi fondan.

Link to comment

koj će ti fondan u životu?edit: za bubuedit za MP: fondan se kupuje samo na veliko, kante od 3 - 10 kila, i uopšte nije jeftin, i ne pravi se od ratluka :) ako ti baš treba poslaću ti broj prodavnice na MP

Edited by renne
Link to comment

@meri i bubamarcipan, marcipan. kuglice su prilicno samokesplikativne: oraj, marcipan, secer istopljen, nista vise. ovo je jako i grilijazasto, lepi se za zube i odlicno je. marcipan se kupuje kod madjara na pijaci, no ga nesto ovih dana nisu imali. al na kraju su doneli.mak ni mene ne zanima, ne podnosim ga. al moja pametnija polovina sto mak obozava rece da je kolac ludilo :)

Edited by cmrlj
Link to comment
narucila mi drugarica dve vrste kolaca za svetog kozmo i krejmera. tri dana trazila marcipan i mak mleven a neuzego a nezaseceren. konacno nabavila danas i smislila da mi nista vise nece ici naopako. ispekla se karamelom. pola rerne mi ne radi. rezultat je svejedno wubaw.
sve cu ti pojesti, watch out;)
Link to comment
koj će ti fondan u životu?edit: za bubuedit za MP: fondan se kupuje samo na veliko, kante od 3 - 10 kila, i uopšte nije jeftin, i ne pravi se od ratluka :) ako ti baš treba poslaću ti broj prodavnice na MP
ocu da znam, eto zashto!popinse, a kako to od rahatluka? mora da je i to super?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...