Jump to content
IGNORED

Infostan


Musharaf

Recommended Posts

Ako MMF ne da one milijarde, mi smo bankrotirali na veliko... A ti pošto si na bužetu ćeš prva da osetiš taj bankrot... Prestaje se sa isplatom budžetskih korisnika, prestaje se sa servisiranjem spoljnog duga i tako to... Znam da nije moguće, ali bii bilo cool da dođu, recimo, Nemci i zaplene zgradu vlade, a MMF Narodnu Banku Srbije, zbog, jeli, neplaćanja dugova... Plenidba imovine...
sto se mene tiche, moze i turska da dodje da nosi narodnu banku, sigurno i oni neshto potrazuju.medzutim sto cu da poginem ja (sad ne znam dal da izginem nazivo il da mi stoje na ramenima, ko sto mi slikovito objasnio drug vudu? no nisam josh ni doruchkovala, a kamoli kafu zavrshila pa mi ta dimenzija problema ovog chasa ne udara mnogo na chula ^_^)samnom ginu i lekari i policija. velikodushna, kakva jesam, interesujem se za the end of the world as we know it :Pili smo sve to vec videli za vreme dobrog slobodana, koji je krckao zaostavshtinu dobrog tiiite, a ovi nece imat sta da krckaju, jer im je malo toga zaostavljeno? pa bi to definisalo razliku? :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    30

  • woodooinstalater

    15

  • Аврам Гојић

    11

  • Friend

    10

ili smo sve to vec videli za vreme dobrog slobodana, koji je krckao zaostavshtinu dobrog tiiite, a ovi nece imat sta da krckaju, jer im je malo toga zaostavljeno? pa bi to definisalo razliku? :unsure:
Pa faktički, država jeste bankrotirala 1992-1993, ali je Slobodan to prebrodio™ štampanjem para i otimanjem(kroz inflaciju) od ljudi koji su imali dosta dobru ušteđevinu... Tu se vidi pravi smisao Woodu-ove analagije...Moje neko mišljenje, koje ne mora biti tačno, je da ovi sada neće štampati pare, neće biti promene kursa ili barem neće dok je Jelašić guverner... Ako se bude pominjao njegov odlazak, jebali smo ježa... Za sada pokušavaju da izvlače pare od ljudi na seljačke fazone (infostan je samo jedan, bezazlen slučaj, jače oporezivanje onih koji koliko toliko zarađuju je prvi veliki korak, koji iako prođe, neće iz milion razloga valjati, i pre svega neće oštetiti samo te ljude, nego i firme za koje oni rade, u slučaju da ljudi imaju ugovor na NETO platu... A većina koja radi za strance ima takav ugovor...)... Ako MMF odobri taj kredit, spasli smo se barem za naredne dve godine... Naravno, šibicarski fazoni ostaju na snazi...Posle 2-3 godine oluja će proći... Ako ne odobre kolko molimo, što kaže Daytrader, uhvati se za katarku, dobro se drži i čekaj da prođe... Mada ovo sa katarkom nam ne gine u narednom periodu, svakako... Samo u blažem obliku...
Link to comment

online.infostan.co.rsMožete ukucavanjem identa sa vaših računa da preuzmete listing parcijalno, grupisano po mesecima i godinama, pa da se uverite zašta vas pojedinačno globe...Temi se priključujem, kada izlistam, kasnije sve strane.

Link to comment
Evo dokaza kako se i najtvrdji kriticari svega postojeceg pretvore u dobre domacine i uredno odu, raspitaju se - i plate.Pa se posle cude zahvaljujuci kome i cemu - rezimi opstaju :P
Kojot i Vasudeva su sasvim lepo ilustrovali taj tip "antirežimskog građanskog radikalizma". Samo, zašto stati na bojkotu plaćanja usluga infostana, zašto to ne proširiti i na porez, samoposluge, kafane, benzinske pumpe... ? :lol: Frka oko infostana omogućuje ljudima da pošteno plate osnovne račune bez svih onih lupeških kalupljenja kamata i troškova nepostojećih tužbi, ali, nažalost, teško da im može omogućiti besplatnu vodu, grejanje, odnošenje đubreta... No, OK, razumem da se šališ.
Link to comment

Moj omiljeni topik, definitivno.Posle uvodnih nekoliko postova tipa 'ne moze to tako!' srpski homo politikus je presao na razmatranje politike MMF-a, razmatranje mogucnosti i posledic bankrota drzave, sve moguce maunt everest teme...Drugi pravac se krece u dokazivanju individualnosti: preporuke ko, sta i kako da uradi da bi platio manje. Na politici kao i ostalim topicima diskusija traje nesmanjenim zarom, ko je sta i kome rekao.Na jednom drugom Srbija se uporedjuje sa GB... Nego sta! Nivo po svaku cenu. Kud bi da se uporedi sa Moldavijom, Bugarskom, Grckom. Srbi pa Englezi, bre.I tako...Ono od cega se zivi, zbog cega vlade padaju, a koliko danas je direktor Infostana morao da prazni sto i ide na biro za zaposljavanje....Koga jos to zanima, kada su tolike mnoooooogo vaznije teme ostale nedorecene.

Link to comment

Bio sam juče u Infostan-u, da se informišem. Predhodno se "snabdeo" listingom od 1994-1999. (pokupio posle čekanja u filijali u Novom Beogradu), dodao još i printove sa sajta Infostan-a za period od 2000 - danas. Nije mi bilo jasno na šta se odnosi dug na onom famoznom obaveštenju.Naime, napravljen je presek 1.5.1999. godine i na obaveštenju se nalazi cifra koja se duguje u periodu od pomenutog 1.5.1999. do 31.12.2008. Dakle, Cifra koja se duguje je nastala u ovom periodu. Ako se ta cifra plati do ponuđenog 31.3.2009. otpisuju se dugovanja u periodu do 30.4.1999.Posle višesatnog čekanja u redu saznadoh sledeće:Dug za koji me terete (a nisu me obaveštavali ni poslednjih 5 godina) je nastao tako što je Infostan tužio za neplaćene račune posle nekog vremena čekanja. U međuvremenu su računi plaćeni (i proknjiženi) ali ne i obračun zatezne kamate i sudskih troškova. Nema neplaćenih računa i nema neproknjiženih uplata. I to je čitava priča.Niko nije znao da objasni zašto nisam obavešten da sam tužen, zašto nisam pozvan na ročište i zašto nisam kasnije opomenut da sam platio račune ali ne i kamatu i sudske troškove.Đilas predlaže da se otpišu upravo cifre koje su ovako nastale, pod uslovom da su plaćeni svi računi (glavnica) do 31.12.2008.

Link to comment
Kojot i Vasudeva su sasvim lepo ilustrovali taj tip "antirežimskog građanskog radikalizma". Samo, zašto stati na bojkotu plaćanja usluga infostana, zašto to ne proširiti i na porez, samoposluge, kafane, benzinske pumpe... ? :lol: Frka oko infostana omogućuje ljudima da pošteno plate osnovne račune bez svih onih lupeških kalupljenja kamata i troškova nepostojećih tužbi, ali, nažalost, teško da im može omogućiti besplatnu vodu, grejanje, odnošenje đubreta... No, OK, razumem da se šališ.
nije problem placanje rachuna. i ko nije platio treba da plati. problem je bezochno drzavno jajarenje, koje je kod nas postalo standard. otprilike u razmeri kao da gledash kako neko nekaznjeno ubija nekog drugog, dok ti pandur naplacuje kaznu za voznju biciklom van staze i sve kao znash da tu josh neshto nije u redu. a neformalno objashnjenje uvek sadrzi pojmove jupitera, vola, te ovce & makaza. a i to sto smo se ponadali ikakvom uredjenju sistema, to je nash problem. da nije zafalilo para, ne bi oni chachkali nishta. ovako, pola miliona glasova u beogradu ide nekom drugom, valjda su procenili da im se to vishe isplati :unsure: infostan je rekao da su tuzili sve. sud je rekao da nisu tuzili nikog. gradonachelnik je dobro pazio da ne pomene taj mali problem. dok ne plate oni koji se jako plashe, i kamatu i dug i sudske troshkove suda, kome su mozda tuzeni, a posle ce vuk da jede magarca.ni jedna od pomenutih zivotinja u ovom postu nije povredjena <_<
Link to comment
Đilas predlaže da se otpišu upravo cifre koje su ovako nastale, pod uslovom da su plaćeni svi računi (glavnica) do 31.12.2008.
Ma super!!!Na kraju ce da ispadne da ONI CINE GRADJANIMA!
Link to comment
Ma super!!!Na kraju ce da ispadne da ONI CINE GRADJANIMA!
Od kada je srpske države, uvek se tako i podesi... Uvek državni činovnici čine građanima... Jadni oni, propašće skroz, na skroz...
Link to comment
Dug za koji me terete (a nisu me obaveštavali ni poslednjih 5 godina) je nastao tako što je Infostan tužio za neplaćene račune posle nekog vremena čekanja. U međuvremenu su računi plaćeni (i proknjiženi) ali ne i obračun zatezne kamate i sudskih troškova. Nema neplaćenih računa i nema neproknjiženih uplata. I to je čitava priča.Niko nije znao da objasni zašto nisam obavešten da sam tužen, zašto nisam pozvan na ročište i zašto nisam kasnije opomenut da sam platio račune ali ne i kamatu i sudske troškove.Đilas predlaže da se otpišu upravo cifre koje su ovako nastale, pod uslovom da su plaćeni svi računi (glavnica) do 31.12.2008.
Ista situacija je i kod mene, stizale su opomene, a je sam placao samo racune i svi su proknjizeni, plus imam i neplacene racune iz prosle godine. Ne znam da li sada da platim samo njih i da cekam Djilasa ili cu morati da platim sve.
Link to comment
Ista situacija je i kod mene, stizale su opomene, a je sam placao samo racune i svi su proknjizeni, plus imam i neplacene racune iz prosle godine. Ne znam da li sada da platim samo njih i da cekam Djilasa ili cu morati da platim sve.
Moj savet je da platiš neplaćene račune iz prošle godine i ništa više. Ako bi ti kojim slučajem ipak stiglo neko sudsko rešenje o prinudnoj naplati ili o dozvoli izvršenja takvog rešenja, samo uložiš prigovor da je rešenje bespredmetno pošto su dugovi izmireni i priložiš kopije priznanica o uplati. Ona formulacija na ovim alert uplatnicama "Stanje Vašeg duga po donetim rešenjima za dozvolu izvršenja pred nadležnim izvršnim sudom" je najčistiji falsifikat javne službene isprave i autor tog falsifikata bi mogao i da krivično odgovara kad bi u ovoj zemlji bilo suda i zakona. Ta utuženja i sudska rešenja su izmišljena - ogroman je posao i samo ispečatirati 200.000 rešenja, a kamoli ih odštampati, složiti u koverte i razaslati. Peti sud je hronično zatrpan već i stvarno postojećim rešenjima o prinudnoj naplati i nema šanse da ih obradi ni za još deset godina. Zbog toga su ovi iz Infostana i pokušali ovaj šibicarski blef.Osnovni dug treba plaćati pre svega zato što je realna opasnost da Infostan jednom bude privatizovan, pa da privatni vlasnici krenu da otimaju stanove zbog neplaćenih računa i kamata. To je nešto što se itekako dešava u Rusiji gde su proveli tu privatizaciju komunalnih službi.
Link to comment
децембар - 2006 6,859.71 30.07.2007 30.07.2007 .. .00 Извршење, децембар - 2006 3,179.78 15.01.2007 15.01.2007 .. .00 Садржано у извршењу 0612
Iz mog listinga sam našao ovo.6,859.71 dinara bez kamate je sudsko potraživanje od Infostana.To se naravno odnosi na onaj prvi deo iz listinga za decembar iz listinga.Inače, redovna cena za ovaj period 2006-te je oko 3000 dinara (t.j. 3,179.78 za decembar), koja je i jedina uplata koju nisam uplatio od maja 2005-te (kada sam se uselio u novogradnju) do danas (druge su redovno plaćana i to mahom sa popustom od 5%), ali se ona u ovom sudskom potraživanju od Infostana uopšte ne pominje.Pominje se ona druga, veća od 6,859.71 dinara. A ona zapravo ne može da bude neko pređašnje dugovanje, jer su do tada sve uplate redovno izvršavane, uključujući i onu prvu za "prikačenje" na Infostan na samom početku obaveze prema Infostanu.Dakle, za mesec decembar, 2006-te sam navodno dobio DVE uplatnice.Da li se još nekome desilo da dobije udvojene uplatnice i to sa različitim sumama za isti mesec?Sta da radim?
Link to comment

^Ne salim se. Nimalo.Preciznije - popizdeo sam.Ne radi se o Infostanovima. Ili ne samo o njima.Radi se o elementarnoj kulturi, civilizacijskim dostignucima od kojih demokratija - pocinje. I na njima se zavrsava. Na pitanju svih pitanja.Ej, bre ljudi, neko vam stavlja ne ruku u dzep: presrece vas sa motkom (jos sinoc sam pominjao bezbol palicu, presofisticirana je ona) i pljacka. Bezocno. I - umesto da sve stane, prica ide dalje.Izem ti i ovde prisutnu dijasporu: neka objavi sada kakva bi smejurija nastala da neko u tim zemljama uradi, ka kakvi uradi - samo pomisli nesto slicno. Posmatram i cudim se: struju, uslugu koju je jedan privredni subjekt pruzio gradjaninu - robu! - taj isti privredni subjekt ima prava da 'isece' zbog neplacanja, bez da osteceni gradjanin moze da pisne. U klasicnom ugovornom odnosu. Da kaze OK, nije placeno, ali 'ajde da vidimo sta ste vi to meni dali. Koliko vremena je napon bio 220V +/- dozvoljeno odstupanje. Izvolite moj racun za naknadu stete na elektricnim uredjajima... Prebijte. Kompenzujte.Telefon. Isto. Ugasi ga se, bez prava da osteceni kaze, OK, a ko ce da nadoknadi losu vezu, yayarenje oko monopola....Licna karta, nova, moj omiljeni sport: drzava rekla treba. Treba njoj - ne gradjanima. Pored toga sto je na moje oci od gradjana pravila majmune cekanjima - ona je novu licnu kartu - naplacivala. Pri tom zaboravivsi da bi i da nije - troskove vadjenja nove licne karte platili takodje ti isti gradjani. Samo otpozadi. Parama iz budzeta koji takodje pune gradjani.Jbt, kad pomenuh: apsurd nad apsurdima - video sam da se trazi izvod iz maticne knjige rodjenih NE stariji od 6 meseci!!!Sticajem okolnosti, zadnjih par godina sam morao da bacim pogled na neke tendere. Sluzbeni glasnik. Jbt, 'firma' koju je drzava osnovala i duzna da izdrzava (opet parama gradjana) da bi davala na znanje ono sto se vec takvim publikacijama daje na znanje. I sto je duzna. Sa uzasom sam shvatio da je to - visokoprofitabilna firma cije direktorsko mesto visoko kotira u stranackim raspodelama. Cujem da su se tu skoro uselili u novu zgradu.Da nabrajam dalje? Zavod za udzbenike?Necu, vi se zabavljajte i dalje, bistrite visoku politiku, dobro pazite da vam ne promakne neka odluka borda direktora MMF-a, samo imajte na umu: na infostanovima se pada. Ili ustaje i ide dalje.Edit: sex i na nazovi angazovano novinarstvo, pescanike i ostala palamudjenja: umesto da danas svi kao jedan pozovu na bojkot, vracanje uplatnica, bilo sta, oni ce da nastave da tupe o srceparajucim temama cija je nadmorska visina iznad 7000 metara. Ovakve stvari su za njih nedovoljno atraktivne.

Edited by woodooinstalater
Link to comment

Ono shto bih voleo da chujem od pravnika na ovom forumu je sledece: ima li korisnik koji je na bilo koji nacin izvacaren od strane Infostana (ili je isti pokushao da ga izvacari) pravo da ih po nekom osnovu tuzhi? Konkretno, u sluchajevima poput ovih nabrojanih?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...