Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Da, 138 km/h na autoputu je neoprostiv prekrsaj i nezabelezeno divljastvo, koje zasluzuje policijsko izivljavanje i celonocno drezdanje u automobilu. No, vaznije od svega je da je onemogucena korupcija.

Link to comment
ma ko im jebe mater. plaćeni su da čuvaju red i mir, a ne da ukću na vrućinu. inače sada je sezona najintenzivnijih poljskih radova. ceniš da bi trebalo da se kaže seljacima da žetva može da sačeka oktobar? ne valja raditi na ovu vrućinu
Link to comment
niste imali povoda da sumnjate posto je terasa ubedljivo najgore mesto za termometar.
Што? Да неће можда погрешно да измери температуру на тераси? На тераси је баш толико. На тераси не може да измери колико је испред зграде преко пута. За то би морао да се однесе преко.Тј питање је шта ми то уопште хоћемо да измеримо. Неки просек температуре на улицама? Онда распоредити двеста термометара по улазима, сеновитим ћошковима и под крошњама, вадити просек и осталу статистику и магистрирати на пројекту.
Link to comment
Тј питање је шта ми то уопште хоћемо да измеримо. Неки просек температуре на улицама? Онда распоредити двеста термометара по улазима, сеновитим ћошковима и под крошњама, вадити просек и осталу статистику и магистрирати на пројекту.
Takva teza ne bi bila uopšte prihvaćena pošto bi dala neupotrebljiv podatak. Klimatski obrasci ne poznaju granice, a da bi se pravili meteorološki modeli, potrebno je da se na svim referentnim tačkama temperatura meri na isti način, inače je nemoguće napraviti prognozu. Ali džabe ja to tebi, sada ćeš da odeš u priču o 3ABEPN.U jednom delu javnosti preovladava mišljenje da merenje temperature vazduha treba da za svoj osnovni cilj ima dizanje panike. Nije mi to najjasnije. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

A sta mog cala, koji leto provodi na placu, briga da li je na Terazijama 45 stepeni? Zna se kako se meri temperatura u celom svetu. Kada cujes na TV-u da je 37 stepeni, otprilike znas kakvu temperaturu mozes ocekivati zavisno od toga gde se nalazis. Npr, u mom stanu je razlika izmedju dve sobe uvek 3-4 stepena. Kad mi kazu na tv-u da ce biti 38, znam da cu najebati budem li u to vreme vozio bajs, kolika god temperatura bila iznad asfalta.Ne daj boze kada bi se sad neko napravio pametan i poceo da meri temperaturu na raznim mestima. Zamisli haos kad bi u vremenskoj prognozi cuo: Kopaonik 32, Sjenica 38, Beograd 51,...

Link to comment
Takva teza ne bi bila uopšte prihvaćena pošto bi dala neupotrebljiv podatak. Klimatski obrasci ne poznaju granice, a da bi se pravili meteorološki modeli, potrebno je da se na svim referentnim tačkama temperatura meri na isti način, inače je nemoguće napraviti prognozu. Ali džabe ja to tebi, sada ćeš da odeš u priču o 3ABEPN.
То кажем, зависи шта хоћемо да меримо. Ако хоћемо систем који ће на исти начин да мери температуру свуда, онда га треба поставити једнообразно свуда.Ако хоћемо да меримо субјективну температуру, тј не оно како метеорологија то ради него тамо где се ми крећемо, онда распоредимо термометре тамо где се крећемо.Овог пута нема завере, извини на изневереним очекивањима :).
Link to comment

Ne vidim zašto bi njegova krađa bila išta zanimljivija nego 100 drugih koje se svakog dana dese u BGu, a vidim da se priča o Danijelovim krađama forsira ovih dana. To svesno ili nesvesno ide u odbranu policajca koji je "najebao jer je lupio šljagu lopovu"(Još je u pitanju Rom pa se tako sve uklapa).

Link to comment
Ne vidim zašto bi njegova krađa bila išta zanimljivija nego 100 drugih koje se svakog dana dese u BGu, a vidim da se priča o Danijelovim krađama forsira ovih dana. To svesno ili nesvesno ide u odbranu policajca koji je "najebao jer je lupio šljagu lopovu"(Još je u pitanju Rom pa se tako sve uklapa).
Mislim da tu ništa nije nesvesno. Namerno se to radi da bi se batine prikazale opravdanim, jer vidite o kakvom se čoveku radi.
Link to comment
Mislim da tu ništa nije nesvesno. Namerno se to radi da bi se batine prikazale opravdanim, jer vidite o kakvom se čoveku radi.
U pravu si. Znaš šta mi jedino nije jasno. Možda sam ja optimista ali mi deluje nemoguće da ljudi koji uređuju medije kod nas na taj način razmišljaju. Pre mi deluje da se radi ili o jurnjavi za tiražom koji se stiže plasiranjem ovakvih bombastičnih budalaština ili još verovatnije nečiji tihi obračun sa Dačićem koji se video sa tim dečkom. Šta god da je u pitanju strašno je da se neko ovakvim stvarima poigrava.
Link to comment
Ne vidim zašto bi njegova krađa bila išta zanimljivija nego 100 drugih koje se svakog dana dese u BGu, a vidim da se priča o Danijelovim krađama forsira ovih dana. To svesno ili nesvesno ide u odbranu policajca koji je "najebao jer je lupio šljagu lopovu"(Još je u pitanju Rom pa se tako sve uklapa).
Za policajca koji tuče uhapšenog nema nikakve odbrane.Činjenica je i da je gosn Danijel lopov, šta lopov, lopuža.A to potenciranje da je neko Rom mi sve više ide na onu stvar i ne znam šta se to "uklapa". Čitam tako u nekoj žutoj štampi pre par sedmica kako klinac ponavlja razred jer mu je treća slaba ocena iz fizičkog. Ali pre svega mora da se navede da je Rom! Ne znam samo kakve to veze ima, poznajem dosta Cigana, nit su Romi niti to ističu kao poseban plus ili minus.
Link to comment
A to potenciranje da je neko Rom mi sve više ide na onu stvar i ne znam šta se to "uklapa". Čitam tako u nekoj žutoj štampi pre par sedmica kako klinac ponavlja razred jer mu je treća slaba ocena iz fizičkog. Ali pre svega mora da se navede da je Rom! Ne znam samo kakve to veze ima, poznajem dosta Cigana, nit su Romi niti to ističu kao poseban plus ili minus.
Možda se nedovoljno dobro služi srpskim jezikom? Mnogim Romima je, zamisli, romski jezik prvi jezik a škole na romskom jeziku ne postoje pa su onda prinuđeni da prate nastavu na jeziku koji slabije razumeju. Ne govorim o konkretnom slučaju, pričam napamet.
Link to comment
Možda se nedovoljno dobro služi srpskim jezikom? Mnogim Romima je, zamisli, romski jezik prvi jezik a škole na romskom jeziku ne postoje pa su onda prinuđeni da prate nastavu na jeziku koji slabije razumeju. Ne govorim o konkretnom slučaju, pričam napamet.
Ako mu je jezik potreban da bi preskočio kozlić ili bar došao na čas fizičkog...Nisam jezik uzeo u obzir jer nisam nikad upoznao Ciganina poreklom iz Srbije koji ne razume srpski.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...