Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Daj walkeru, stvarno kenjaš za medalju.OK, ti lično ne želiš zimske gume, tvoj problem. Ali ne možeš da kažeš da su nepotrebne. Meni su zimske i letnje, nebo i zemlja zimi. Stavio sam dve zimske, pozadi sam ostavio dve univerzalne. Nikakvo proklizavanje, ma kako zavejano ili zaleđeno bilo. Gotovo kao po suvom.

Link to comment

Nevezano za pricu o tome da li su zimske gume potrebne ili ne, gde ja treba da skladistim zimske gume preko leta i letnje gume tokom zime? Pada mi na pamet da ih metnem u dnevnu sobu ili ispod kuhinjskog stola.

Link to comment
Nevezano za pricu o tome da li su zimske gume potrebne ili ne, gde ja treba da skladistim zimske gume preko leta i letnje gume tokom zime? Pada mi na pamet da ih metnem u dnevnu sobu ili ispod kuhinjskog stola.
Kod nekog dobrog čoveka, poznaješ valjda jednog?
Link to comment
Ništa Walkere, samo da ti poželim da tako dobar ne naletiš u nekoj mećavi na ne baš tako dobru Jezu koja je eto baš juče, kad je čula da će biti mećava, htela da stavi zimske, al nešto nije stiga, a i ćale joj rekao da nekad nisu ni postojale zimske gume, pa koji đavo...
ma da, što da se ženiramo. ajde svi da vozimo tenk, nema nikad da prokliza.nismo svi isti vozači. sa pređenih cca 4000km godišnje, i vožnjom isključivo po gradu (ovom našem, sa klimom od 15 snežnih dana godišnje i uglavnom očišćenim ulicama), iz moje perspektive zimske gume jesu čist višak. u poslednjih par godina, možda mi se dva puta desilo da zbog snega nije bilo bezbedno isterati auto, i tada ga jednostavno nisam vozila.neko reče danas (možda baš ti) da me panduri sigurno neće kazniti ako je napolju 20 stepeni? čemu onda datumsko ograničenje?
Link to comment
Ništa Walkere, samo da ti poželim da tako dobar ne naletiš u nekoj mećavi na ne baš tako dobru Jezu koja je eto baš juče, kad je čula da će biti mećava, htela da stavi zimske, al nešto nije stiga, a i ćale joj rekao da nekad nisu ni postojale zimske gume, pa koji đavo...
to bi bio vrhunac :lol:
Zanima me samo šta voziš. Ako je produkt domaće auto-industrije, reci - nemam para i sve je OK. Ako je pak nešto novije, stranskije - njaške ko foka.
ako vozim novija™ strana kola, to znaci da imam para na bacanje ? fantasticno ! 205-55-16 x 4 komada-300 eur ... dzaba maltene !
Daj walkeru, stvarno kenjaš za medalju.OK, ti lično ne želiš zimske gume, tvoj problem. Ali ne možeš da kažeš da su nepotrebne. Meni su zimske i letnje, nebo i zemlja zimi. Stavio sam dve zimske, pozadi sam ostavio dve univerzalne. Nikakvo proklizavanje, ma kako zavejano ili zaleđeno bilo. Gotovo kao po suvom.
da remiziram™, meni su nepotrebne i imam precih troskova trenutno ... i po meni je debilizam taj novi zakon koji tera ljude da moraju imati zimske gume.
Link to comment
ma da, što da se ženiramo. ajde svi da vozimo tenk, nema nikad da prokliza.nismo svi isti vozači. sa pređenih cca 4000km godišnje, i vožnjom isključivo po gradu (ovom našem, sa klimom od 15 snežnih dana godišnje i uglavnom očišćenim ulicama), iz moje perspektive zimske gume jesu čist višak. u poslednjih par godina, možda mi se dva puta desilo da zbog snega nije bilo bezbedno isterati auto, i tada ga jednostavno nisam vozila.neko reče danas (možda baš ti) da me panduri sigurno neće kazniti ako je napolju 20 stepeni? čemu onda datumsko ograničenje?
steta sto srbija ne izlazi na more. pitam se da li bi i ljude koji zive i voze na moru kaznjavali sto nemaju zimske gume ?!
Link to comment
ako vozim novija™ strana kola, to znaci da imam para na bacanje ? fantasticno ! 205-55-16 x 4 komada-300 eur ... dzaba maltene !
Vidim da si Ti najpametniji čovek ovde. Povući ću se pred takvim kapacitetom.
Link to comment

Mene zadivljuje da su poslednjih 4-5 godina mnogi ljudi spremni da brane zakone i propise koje donosi aktuelna vlast jer su valjda po difoltu dobri. A zbog takvih istih (ponekad i manje buđelaro-represivnih) zakona bi 95-te ili '00-te ti isti ljudi izašli na ulice.Ne razumem.Sutra bi neki propis da svi građani moraju da nose šlemove pravdali, valjda, mogućnošću udara asteroida ili potencijalne zaraze ako se nekom golub iskenja na glavu (sa sve potezanjem studija o preciznosti golubova u brišućem letu i procentu gologlavih ljudi na ulicama). Za svaki mogući i nemogući propis se može naći moguća situacija zbog koje se on donosi.Čemu sijalice koje ne možeš zameniti bez servisa? Čemu lanci i zimske gume u gradu i kad nema snega?

Edited by ion
Link to comment

Da, pišem iz uprave saobraćajne policije, provalili ste me. Zbog pomenutih sam, inače, juče popio 6 hiljada i 2 boda zbog imaginarnog pešaka.Srećno Vam bilo na zimu.PS: A sijalice bi trebalo da imaš, kako god. Ako crkne, svejedno ćeš morati da je kupiš u servisu. To što realno (znam o čemu pričaš) ne možeš da je sam promeniš, kriv je proizvođač (kakvih divnih rešenja ima na novim vozilima, niste ni svesni) i policija što svejedno piše kaznu.

Edited by zorglub
Link to comment
Vidim da si Ti najpametniji čovek ovde. Povući ću se pred takvim kapacitetom.
ja sam kapacitet, a ti si budala. i to teska. licno misljenje.
Mene zadivljuje da su poslednjih 4-5 godina mnogi ljudi spremni da brane zakone i propise koje donosi aktuelna vlast jer su valjda po difoltu dobri. A zbog takvih istih (ponekad i manje buđelaro-represivnih) zakona bi 95-te ili '00-te ti isti ljudi izašli na ulice.Ne razumem.Sutra bi neki propis da svi građani moraju da nose šlemove pravdali, valjda, mogućnošću udara asteroida ili potencijalne zaraze ako se nekom golub iskenja na glavu (sa sve potezanjem studija o preciznosti golubova u brišućem letu i procentu gologlavih ljudi na ulicama). Za svaki mogući i nemogući propis se može naći moguća situacija zbog koje se on donosi.Čemu sijalice koje ne možeš zameniti bez servisa? Čemu lanci i zimske gume u gradu i kad nema snega?
+ petabajt
Link to comment
Poznajem ja razne dobre ljude, ali oni uglavnom ne raspolazu magacinima. Ovo me ozbiljno zanima. Kako je zamisljeno skladistenje guma koje se ne koriste.
Ništa posebno, u principu. Neki bi ih čuvali na sobnoj temperaturi, na suvom i provetrenom mestu, okrećući ih 1. nedeljno plašeći se deformacije, u stvari je dosta da ih obezbediš od vlage (neki džak, najlon) i ekstremne hladnoće.
Link to comment
Nevezano za pricu o tome da li su zimske gume potrebne ili ne, gde ja treba da skladistim zimske gume preko leta i letnje gume tokom zime? Pada mi na pamet da ih metnem u dnevnu sobu ili ispod kuhinjskog stola.
Ima ovo što je beeva napisao da menjanje guma povlači sa sobom mogućnost oštećenja. Iz tog razloga sam ovo leto vozio na zimskim gumama, bolje da potrošim samo zimsku nego da sjebem i letnje i zimske. Ko ima para za dva kompleta guma ima prostora i za te gume a ko ima para i za dodatne felne vozi se taksijem.
Link to comment
ma da, što da se ženiramo. ajde svi da vozimo tenk, nema nikad da prokliza.nismo svi isti vozači. sa pređenih cca 4000km godišnje, i vožnjom isključivo po gradu (ovom našem, sa klimom od 15 snežnih dana godišnje i uglavnom očišćenim ulicama), iz moje perspektive zimske gume jesu čist višak. u poslednjih par godina, možda mi se dva puta desilo da zbog snega nije bilo bezbedno isterati auto, i tada ga jednostavno nisam vozila.neko reče danas (možda baš ti) da me panduri sigurno neće kazniti ako je napolju 20 stepeni? čemu onda datumsko ograničenje?
I, šta predlažeš? Posebnu uredbu za grad Beograd (može li za još koji grad)po kome se ne moraju imati zimske gume? A za ona dva puta kad nije bezbedno voziti šta onda? Pola miliona Beogradžana ode kod vulkanizera u jednom danu?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...