Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Izdvajam taxiste, "profesionalce".Kao i policajce, naravno. Čak i u privatnim automobilima (btw - kad bi njima malo pročešljali imovinske karte..)
Samo ti izdvajaj, a mog drugara taxistu kaznili za mobilni. Niko nije zaštićen, a sad koga uhvate ... <_<
Link to comment
Hmm...a možda bi te ulice neko trebao i da čisti, pa da ne budu led.Možda i kerovima uvaliti po lopatu da makar nešto korisno rade umesto da broje sijalice po kolima.Stalno se potencira odgovornost građana (u ovom slučaju vozača) prema zakonu i državi. Kad ću jednom da doživim da se malo pogledne i na odgovornost države prema građanima?
Nije loše razmišljanje - dok Ti odgovorni ne poprave lift, Ti ipak skoči u otvor, u inat žgadiji.
Jos jedna stvar, ko ima mogucnost, finansijsku, najbolje je imati po dva kompleta felgi..pa ljetne na jedan a zimske na drugi komplet. Kad sam vidio kako ''majstori'' skidaju ljetnje i stavljaju zimske..ko pajserom cd rom da otvaras...ode guma u qrac.
Ubedljivo najbolja kombinacija za koju trenutno nemam sredstava. Našao sam pak dobre i jeftine vulkanizere pa za soma dinara menjam sve 4 pred sezonu.
Link to comment
Hmm...a možda bi te ulice neko trebao i da čisti, pa da ne budu led.Možda i kerovima uvaliti po lopatu da makar nešto korisno rade umesto da broje sijalice po kolima.Stalno se potencira odgovornost građana (u ovom slučaju vozača) prema zakonu i državi. Kad ću jednom da doživim da se malo pogledne i na odgovornost države prema građanima?
Ne lipši magarče do zelene travice, a može i ono a little tomorow ...
Link to comment
Dajte ljudi, nemojte bar sa time da se zajebavate. Jeste, tako striktno određivati datume jeste debilno, ali zimske gume jesu neophodnost.
ne mogu se sloziti sa tobom jer sam celu prethodnu zimu (koja je bila itekako jebena) pregurao na zimskim gumama. auto vozen SVAKI dan i po svakakvim uslovima. po snegu se PRVENSTVENO treba oslanjati na dobru procenu prilika i 'neprilika' ispred, iza sebe i sa strane, sigurnu i prilagodjenu voznju, pa tek na samom kraju gume. a to da auto ne moze da izvuce uz nemanjinu ... teska glupost. pa smanji gas malo i polako. sem ako ne vozis peglicu sa petoro ljudi :Dedit : naravno da je moj razlog prevashodno finansijski. Edited by 8-walker
Link to comment
Nije loše razmišljanje - dok Ti odgovorni ne poprave lift, Ti ipak skoči u otvor, u inat žgadiji.
Ne, ići ću peške (ekvivalent: prodao sam kola). Ali, ako neko slučajno upadne, biće on kriv jer nije imao padobran, a ne onaj ko nije popravio. <_< A šta kažeš za sijalice?
Link to comment
po snegu se PRVENSTVENO treba oslanjati na dobru procenu prilika...
Naravno, ali na par ljudi što voze pametno i umeju po snegu sa običnim gumama da se uzveru uz Nemanjinu, ima gomiletina onih što i po snegu i po suvom voze isto, sa istim gumama. Pa šlajfuju na svakoj uzbrdici i proklizavaju na kočenjima. E zbog njih su zimske gume.Mislim, dobar vozač može i da vozi i bez kočnica ako mora, ali ipak...
Link to comment
Ne, ići ću peške (ekvivalent: prodao sam kola).
Ah, to je već OK.
A šta kažeš za sijalice?
Da se pitam, kao što se niko od nas ne pita - po gradu danju samo za vreme kiše i magle/uslova smanjene vidljivosti, na auto-putu uvek. Edited by zorglub
Link to comment

Neke zemlje su ukinule odredbu neke ne..mada meni je lakse voziti kas su svjetla ukljucena..inace da se zakonski odredi da je obveza samo u uslovima smanjene vidljivosti bio bi rusvaj dokazati jel ili nije smanjena vidljivost..

Link to comment
Da se pitam, kao što se niko od nas ne pita - po gradu danju samo za vreme kiše i magle/uslova smanjene vidljivosti, na auto-putu uvek.
Ne, nisam mislio na obavezu vožnje s upaljenim svetlima (tu je jedini problem što ljudi prečesto zaboravljaju da isključe svetla kad gase kola), već da moraš da imaš komplet sijalica čak i za vozila kojima sijalice mogu da se menjaju samo u servisu.
Link to comment
Neke zemlje su ukinule odredbu neke ne..mada meni je lakse voziti kas su svjetla ukljucena..inace da se zakonski odredi da je obveza samo u uslovima smanjene vidljivosti bio bi rusvaj dokazati jel ili nije smanjena vidljivost..
redovno kad izlazim iz auta zaboravim svetla, od prvog dana zakona.. već mi je postala rutina da se vraćam po ključeve od kombija i da kačim kablove da napunim napaćeni akumulator na kolima da može da upali.edit: što se guma tiče, nema šanse da uz pojedine ulice izađeš zimi sa letnjim gumama. pogotovu onim iznad 190 profila. najveći problem sa zimskom gumom leti po meni, su mnogo loše performanse na većim brzinama po temperaturama 30 i više stepeni. Edited by twisted
Link to comment
Ne, nisam mislio na obavezu vožnje s upaljenim svetlima (tu je jedini problem što ljudi prečesto zaboravljaju da isključe svetla kad gase kola), već da moraš da imaš komplet sijalica čak i za vozila kojima sijalice mogu da se menjaju samo u servisu.
to je meni najveca nebuloza u celom zakonu. prvi put kada me, ako me ikada, pandur bude pitao gde su mi sijalice, ima da mu ih izvadim i da ga teram da mi zameni jednu na faru. treba cela jebena maska da se skida da bih zamenio sijalicu u jebenom faru, a oni nas teraju da imamo rezervne. valjda su zaboravili da su fice prestale da se prave 85.
Link to comment

samo neka mi neko pojasni, imamo ovakvu situaciju:neki recimo dvadeset peti je novembar. sneg nije nijednom pao od pocetka sezone, zubato sunce, ali suvo je, temperatura: 10 C. moram da imam zimske gume? i zašto?zimske gume se troše brže od letnjih, zašto bi ih drljala po suvom asfaltu? u beogradu nekad sve ukupno ima 20 dana zime sa snegom cele zime, setite se prošle nove godine, bilo je 20 C. zašto se obaveza ne odnosi samo na vreme kada su uslovi puteva takvi da možete ugrozite saobraćaj? (neočišćeni, zaleđeni putevi i ulice)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...