Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

A sad ako se ne varam stupa na snagu novi zakon o prekrsajima koji povecava rokove zastarelosti, tako da ce ti biti veoma tesko da otegnes postupak do zastare.
Na koliko povećava?
Link to comment
A ako ga ne oslobode, biće super kad pored kazne bude morao da plaća i troškove advokatu. :D
Advokatska tarifa je takva da niko normalan ne bi angazovao advokata u prekrsajnim postupcima, kada bi advokati insistirali na placanju po tarifi. Zato se dogovara naplata tek ako sud okrivljenom prizna troskove. Ko bi inace za prekrsaj gde ja zaprecena kazna 5-10 hiljada, placao advokatu 27k za pristup rocistu, a 54k za zalbu. Zato ne verujem da bi neki advokat odbio da brani okrivljenog u prekrsajnom postupku, jer ako uspe u postupku to je laganih 80k za sat-dva posla. Te pare u prosecnoj parnici ne moze da dobije za dve godine sudjenja. A u prekrsajnom postupku nema velikih taksi i troskova druge strane, pa te u najgorem slucaju od dodatnih troskova ceka oko 1000 dinara taksa na zalbu. Edited by Uskebasi
Link to comment
Pa dogovoris se sa advokatom da naplati troskove od suda ako ti priznaju a ako ne priznaju nikom nista.
A šta je garancija da advokat onda neće da te tuži za troškove? Obraz?
Link to comment

Ja znam mnoge advokate i dosta njih radi na taj nacin i nikom nije palo na pamet da tuzi stranku ako su pre toga imali takav dogovor. Niti sam cuo da je ikada iko tuzio za tako nesto.

Link to comment

pekić kaže da pravdu možemo izdvojevati ako ispunjavamo tri uslova da, smo zbilja u pravu, da nam se to prizna, da imamo mnogo novaca. kako je sve to vrlo diskutabilno u mom slučaju, mislim da ću se prepustiti sudbini i uplatiti u budžet republike srbije odrezanu kaznu, a odbrana će mi se zasnivati na izazivanju sažaljenja kod sudije.obućiću se u 2nd hand-u za 500 kiniti, plata od 40k i to neredovna i tako to.nadam se da će se smilovati

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

vidiš tu opciju nešto i nisam razmatrao, dva puta sam bio u odmorištu™ poslom, i nešto mi se nije svidela atmosfera, mada u padinjaku nisam bio, možda je tamo drugačije

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...