Jump to content
IGNORED

Ikariam


dig_chohano

Recommended Posts

da se nadovezem na pitanje. sta se desava sa zlatom ako ode ispod nule, odnosno da li ide u minus ili se nesto desava? video sam da u onom tutorialu pise da se prilikom pljacke uzima i zlato, ali nisam to primetio do sada.

Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • twisted

    88

  • dig_chohano

    65

  • Кристофер Лумумбо

    57

  • eye of the beholder

    43

To oko zlata, ja do sad ni kada sam plackao ni kada sam bio pljackan nisam gubio tj nisam dobijao zlato. Tako da iz mog iskustva zlato je "nedodirljivo".Nesto drugo me kopka, kada su me par puta opljacali uspeli su da uzmu nesto iz skladista (ne sve ali jedan deo) medjutim ja kada pljackam ne uzmem nista iz skladista. Da li postoji neka caka za pljackanje skladista ili ...Jos par sati i uspecu da iskorenim korupciju na sva tri ostrvabravo JA!!

Link to comment

Zlato je moglo da se pljačka do pre par meseci, kad je uvedena najnovija verzija Ikariam engina. A ovo za skladište si nešto pogrešno video, imaš onaj "sigurni" deo resursa koji se povećava sa lvlom skladišta i koji ne može da se odnese tokom pljačke.

Link to comment

konacno imam i drugu koloniju, ali problem je sto je sada zadovoljstvo u gradu -21, odnosno da su gradjani nesrecni. pse da moram i tu da nadogradim guvernerovu rezidenciju da bi oni bili zadovoljni. jel to mora tako ili ima neki drugi fazon? dajem im vino, jebalo ih vino, ali ponovo je skor -21.EDIT - populacija u gradu je 198/200, pa sam sad povecao nivo grada i videcu da li ce to da pomogne.

Edited by kojot
Link to comment

^

I obrati paznju da cim osnujes novu koloniju moras izgraditi guvernerovu rezidenciju, inace ce ti korupcija cvetati. To i nije tako opasno kad osnivas prvu koloniju, treba samo 699 drva. Ali vec kod druge ti treba, ne samo palata u glavnom gradu na 2 nivou, nego i guv.rezidencije na nivou 2 u obe kolonije, a to kosta 5,474 drva i 1,347 mermera x 2.
Nisi pazljivo pratio nastavu :lol: pa moram da citiram sam sebe.
Link to comment
^Nisi pazljivo pratio nastavu :lol: pa moram da citiram sam sebe.
omg. jel mogu nekako da prezivim dok ne skupim toliku lovu? sta moze da se desi ako je stanovnistvo nezadovoljno?
Link to comment
konacno imam i drugu koloniju, ali problem je sto je sada zadovoljstvo u gradu -21, odnosno da su gradjani nesrecni. pse da moram i tu da nadogradim guvernerovu rezidenciju da bi oni bili zadovoljni. jel to mora tako ili ima neki drugi fazon? dajem im vino, jebalo ih vino, ali ponovo je skor -21.EDIT - populacija u gradu je 198/200, pa sam sad povecao nivo grada i videcu da li ce to da pomogne.
podigni nivo krcme tj. daj im jos vina, samo te to moze spasiti;guvernerova rezidencija resava korupciju ne i zadovoljstvo gradjanstva
Link to comment

odes na ostrvo gde je taj grad u koji hoces da transportujes dobra. kliknes levim jednom i pojavi ti se opcija transportuj dobra. i onda odredis sta hoces da posaljes. valjda je tako, upravo probam i ja. ako te ne mrzi sacekaj jos cuku vremena pa cu ti reci da li sam uspeo.

Link to comment

Ako mislis na ratne brodove, isto kao i trupe. Nalazis se u gradu odakle hoces da premestis brodove, odes na kartu sveta, pa odaberes otok i svoj grad gde zelis da prebacis brodove, i sa leve strane dobijes mogucnost da razmestis flotu.Ako si mislio na trgovacke, mozes kao i ratne, samo odaberi opciju transportuj dobra, ali to se koristi kad saljes nekom prijatelju nesto. Najjednostavnije, izmedju svojih gradova, odes u luku i odaberes grad gde saljes.

Link to comment
tako je, pa objasnio sam ti u poruci.
pa jesi, ali sam spizdio lovu na nesto drugo. tek sam sada napravio koloniju. saljem drva da smanjim korupciju.da li moze da se prezivi bez vojske i pljacke ? :blink:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...