Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

5 minutes ago, Leia said:

@dragance Za sad i razmatram samo Kyoto… Predlažu mi i Nikko, gledam evo baš šta tamo ima

Zašto ti se nije dopala Shibuya? Koji kvart te se najviše dojmio?

 

@Mil@n @Kampokei I meni Shibuja deluje fascinantno, možda preintenzivno za duži boravak ali svakako ne bih zaobišla da vidim

 

@Ros Ja idem za 2 nedelje 😊 Jel to stvarno tamo stalno kiša u junu mesecu? Oblačno volim, sigurno bolje nego vrućina

 

Dajte neke zanimljive preporuke, vidim već po ovim guides što listam da ima gomila toga da se vidi ali lična preporuka je ipak vrednija 🌟


Za mene ubedljivo najlepši deo Tokija je istočni deo, Asakusa. Nekadašnji samurajski deo grada sa starim bogomoljama, parkovima, a nije se ništa izmenilo decenijama. Potpuna suprotnost od Šibuje. Mislim, obidji i to, ali nije da moraš tu da blejiš non stop. Nešto kao Times Square u Njujorku.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Leia said:

@dragance Za sad i razmatram samo Kyoto… Predlažu mi i Nikko, gledam evo baš šta tamo ima

Zašto ti se nije dopala Shibuya? Koji kvart te se najviše dojmio?

 

@Mil@n @Kampokei I meni Shibuja deluje fascinantno, možda preintenzivno za duži boravak ali svakako ne bih zaobišla da vidim

 

@Ros Ja idem za 2 nedelje 😊 Jel to stvarno tamo stalno kiša u junu mesecu? Oblačno volim, sigurno bolje nego vrućina

 

Dajte neke zanimljive preporuke, vidim već po ovim guides što listam da ima gomila toga da se vidi ali lična preporuka je ipak vrednija 🌟

 

kisna sezona u tokiju uobicajeno pocinje sredinom juna, ali ove godine mozda i malo ranije. u utorak i sredu ce padati u tokiju, od srede smo svakako 4 dana u kjotu. nekako cemo preziveti. :)

 

kjoto obavezno. tu nema price. bar dva dana. 

u tokiju gledaj da planiras dan tako da si u jednom delu grada. razdaljine su ogromne i onda je steta provoditi vreme u prevozu. 

ovako izgleda moj plan za tokio:

image.png.7c813702bc1914a246b1901070121b84.png

  • +1 1
Link to comment

@Leiaako planiras neke atrakcije kao teamLab, SkyTree, ShibuyaSky tower uzimaj karte odmah, ne cekaj

  • +1 1
Link to comment

vidi jebote kakav je ovo lovatorski forum postao, verovatno samo shimpr nije bio na omotesandu

Link to comment
6 minutes ago, Eleniko said:

nemoj posle da se ljutiš na mene

 

 Zakaj bi se ljutil'... Bio sam pre 12 godina, može mi se pomešati, fotke sam od tada možda prelistao 2, 3 puta, ne mogu baš da se setim svega, bili smo 7 dana Tokio, po jedan Kjoto, Osaka, Hirošima i ponajbolje od svega - Nara, svugde smo zujali, 

 

Šibuja važi za epicentar modernog Tokija, a ovo na slici složićemo se, izgleda poprilično moderno, a i sličnog su imena, nije permutacija u tom slučaju osmo svetsko čudo.

 

Šibuja je pre svega poznata po čuvenom pešačkom prelazu gde šatro može od jednom da pređe i po 3 tisuće ljudi. Bio, imam i videjo, izgleda stvarno nadrealno.

 



 

 

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ovo nije nuzno preporuka, vise anegdota, ali jedan od jacih utisaka u Tokiju mi je bio gej kvart u Shinjuku. Moja svedska ex i ja otisli tamo poslednje vece jer nam je bilo blizu hotela, a let nazad bio rano ujutro. Mi ocekivali neku inclusive rainbow pricu. Kad ne lezi vraze, tamo malo drugaciji fazon (bar bio te 2014), ili jesi ili nisi.  Hocu da kazem, vecina barova je imala natpise "men only" ili "ladies only", ali bilo je i nesto mesanih. Udjemo mi random u jedan takav bar, atmosfera dosta vrela na densfloru. Gazda je neki transvestit Japanac, prilazi nam ljubazno, krece prica sa puno nekih lascivnih aluzija sa njegove strane, a onda se sokirao kad je video da smo strejt. Ali, svejedno je i dalje bio jako zabavan i friendly. A moja eks, najsvetlija Svedjanka ikad, prava Hiperborejka, fascinirala ekipu. Prilazi joj neki drugi trans i kaze: izgledas tako arijevski! A meni um tiltuje, u fazonu: sta ovde uopste jebeno znaci arijevac? Kakogod, ceo bar nam je mahao kad smo isli kuci.

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

@Leiaako planiras neke atrakcije kao teamLab, SkyTree, ShibuyaSky tower uzimaj karte odmah, ne cekaj


Da da to cu bukirati u narednih par dana 

Ovi “normalni” muzeji i galerije valjda nisu takva navala… ili jesu? Deluje da su gužve svuda, baš se treba dobro organizovati

Link to comment
7 minutes ago, Eleniko said:

vidi jebote kakav je ovo lovatorski forum postao, verovatno samo shimpr nije bio na omotesandu

 

let tamo je skup, ali je jen toliko slab da je to smesno. 

  • +1 3
Link to comment
Just now, Ros said:

 

let tamo je skup, ali je jen toliko slab da je to smesno. 

A cene u restoranima su jeftinije nego u Beogradu.

Link to comment
Just now, Leia said:


Da da to cu bukirati u narednih par dana 

Ovi “normalni” muzeji i galerije valjda nisu takva navala… ili jesu? Deluje da su gužve svuda, baš se treba dobro organizovati

 

ja sam bio poslom prosle godine 2 puta, prvo 4 dana u julu (pakao) i 9 dana u oktobru (idealno).

sad za privatno putovanje planiram vec dva meseca. pogledao sam gomilu youtube klipova. mora se planirati jer se ima toliko toga videti, a malo vremena

Link to comment
Just now, dragance said:

A cene u restoranima su jeftinije nego u Beogradu.

 

jesu. 

doduse ima restorana gde je wow cena, ali to nas je yasuda-san vodio. kobe beef i te perverzije :D

 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, dragance said:


Za mene ubedljivo najlepši deo Tokija je istočni deo, Asakusa. Nekadašnji samurajski deo grada sa starim bogomoljama, parkovima, a nije se ništa izmenilo decenijama. Potpuna suprotnost od Šibuje. Mislim, obidji i to, ali nije da moraš tu da blejiš non stop. Nešto kao Times Square u Njujorku.

 

asakusa je apsolutni must. ali ce biti guzvara, bez toga ne ide nikako. mora se :D

sibuju smo planirali pola dana u subotu uz shibuya sky kad padne mrak. cerka mi je u j-pop, manga i anime fazon, tako da sibuja i akihabara ce morati da urade

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Anegdota i detalja pak je bilo dosta na putovanju, ali uvek mi je prva na pameti situacija koja se desila u metrou kada su se dvojica likova nešto podžapali, jedan je držao neko dete u rukama. Trajala je ta rasprava, poprilično piskava i neartikulisana, kao dve mačke kad se fajtaju pa se grebu, dok smo mi gledali sve to sa nekih 20, 25 metara daljine.

Kada se to završilo, jedan je krenuo sprat niže okrenut ka nama, i kada je video kako stojimo i gledao, spojio je dlanove, i krenuo da se klanja i da govori "Ajm sori.. Ajm sori.. Ajm Sori...".

 

Šta će čovek, video turiste kojima je priredio "scenu", i oseća potrebu da se izvini što zbog sebe, što zbog države u kojoj smo gosti.

Uvek se naježim kad se setim toga, Japanski mentalitet jedan jedini... :hail:

Edited by Mil@n
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...