Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Najava emisije sa portala b92:

 

http://www.b92.net/tv/najava.php?id=4099

 

U nedelju 26. aprila u novoj epizodi, Zoran Kesić razmatra hajku na Sašu Jankovića, kraj štrajka prosvetara, prodaja Avala filma, predsednikov avion, Pajtića na Kosovu… Analitičarka je Srbijanka Turajlić, a gost Radoslav Rale Zelenović. 

 

Pa to je, cenzura.

Link to comment

razmišljam u pravcu da uopšte nije frka vučiću da skloni kesića, i da ima računicu da sad istrpi neko prozivanje zbog toga zarad 'mirnije' budućnosti te da se emisije niko (vučiću bitan) neće sećati za koji mesec (vidi pod bećković, olja).

Link to comment

Pa da.

 

Do sada su davali neka jadna obrazlozenja, ovaj put su kontali da im se ne isplati ni da smisljaju izgovore. Malo ce pisati saopstenja Maji Kocijancic, pricati "nismo mi majke mi" i "a gde su ti dokazi" i to je to.

 

Sledeci put niko nece ni da pita sta se desava.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Pretpostavljam da je Kirbiju vaznija nacelna sloboda medija od pojedinacnih emisija, isto kao sto mu je bitnija ustanova zastitnika gradjana od licnosti koja obnasa tu funkciju.

 

A koliko je nasoj javnosti bitno, pokazalo se u slucaju Utiska nedelje, kada se pola tzv. liberalne javnosti smejuljilo nad sudbinom emisije, potpuno zanemarujuci momenat da to nije pitanje ukusa i idejnog opredeljenja, vec elementarne slobode izrazavanja.

Link to comment

Premijer je čovek sa mekim srcem, pa je poslao Kesića i ekipu na produženi prvomajski uranak da se osveže i odmore. Tako je i o Bećkovićki brinuo pa joj dogovorio kraljevski godišnji odmor!

 

Naravno da mu je Kesićeva emisija manji problem od Utiska, jer je ipak 'sprdačka' i manje gledana, isplatiće dogovorene honorare za preostale i gotov posao. Utisak (voleo ga neko ili ne) je imao solidnu težinu i tradiciju, kao i gledanost. Zato je skinut onako kako je skinut, malo godišnji odmor, malo rastezanje, pa onda 'zaborav'.

 

Sad je direktnije jer im je lakše, a ovoliko ćutanje od strane B92 bi moglo da znači da tamo neki i dalje smišljaju šta da urade.

Link to comment

Upravo. 

 

Radni dan je odavno poceo, a i dalje nema nikakvog objasnjenja.

 

Inace, ne verujem da ce emisija biti skinuta, vec da je problem samo u toj konkretnoj epizodi i da ce se autorima sugerisati da nastave dalje bez previse talasanja. Naravno da ce u nekom trenutku ubiti emisiju, ali ne mislim da ce to biti bas danas.

 

 

 

Hvala svima koji brinu i koji pitaju šta se sinoć desilo sa #24minuta. Nažalost još uvek nemamo nikakve nove informacije.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Kuckam se sa drugarom koji je uključen u stvaranje epizode. Ne znaju i dalje šta ih je snašlo.

 

Kaže da sinoćna epizoda ni po čemu nije bila nezgodnija od ranijih.

Link to comment

Kuckam se sa drugarom koji je uključen u stvaranje epizode. Ne znaju i dalje šta ih je snašlo.

 

Kaže da sinoćna epizoda ni po čemu nije bila nezgodnija od ranijih.

 

Ako je u njoj bilo reci o Sasi Jankovicu, onda je bila nezgodnija, jer je taj slucaj sam po sebi nezgodniji od ranijih. 

Link to comment

Pretpostavljam da je Kirbiju vaznija nacelna sloboda medija od pojedinacnih emisija, isto kao sto mu je bitnija ustanova zastitnika gradjana od licnosti koja obnasa tu funkciju.

 

A koliko je nasoj javnosti bitno, pokazalo se u slucaju Utiska nedelje, kada se pola tzv. liberalne javnosti smejuljilo nad sudbinom emisije, potpuno zanemarujuci momenat da to nije pitanje ukusa i idejnog opredeljenja, vec elementarne slobode izrazavanja.

 

cenim da je vučić dobro proračunao šta mora da uradi da bi ostao unutar zadatih linija bitnih briselu i vašingtonu u sledećih par godina (kosovo, administrativne reforme itd) i da će to odrađivati kap po kap a da će paralelno s tim graditi vlast vođen idejom da na njoj ostane, well, sky is the limit.

 

stoga verujem da dobro zna koje teme i tačke izazivaju nekakvu reakciju spolja a koje ne, i šta tu može da hendluje, npr: 'drndate me zbog toga što hoću da skenjam s. jankovića?' -> 'evo vam neki ustupak na kosovu'.

 

on prosto razmišlja dugoročno, na 5+ godina, i ništa što je uradio nije ni ludo ni glupo sa stanovišta očuvanja vlasti. da podsetim još jednom, njemu ne trebaju glasovi ppp-a, niti neke kritičke inteligencije, niti elite niti slična sranja, pa nema potrebe ni da titra tim grupama i radi ono što bi oni smatrali 'normalnim'. 

Link to comment

Ako je u njoj bilo reci o Sasi Jankovicu, onda je bila nezgodnija, jer je taj slucaj sam po sebi nezgodniji od ranijih. 

 

Koliko sam razumeo oni™ su primili juče planiranu emisiju, rekli sve OK (????) i onda pustili reprizu a trenutno im niko iz b92 ne uzvraća pozive, poruke, niti se javlja na telefon

Link to comment

Koliko sam razumeo oni™ su primili juče planiranu emisiju, rekli sve OK (????) i onda pustili reprizu a trenutno im niko iz b92 ne uzvraća pozive, poruke, niti se javlja na telefon

da, cuo sam iz prve ruke

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...