Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

citala sam u jednoj knjizi eseja u kojoj pisac opisuje svoje dozviljaje sa susreta pisaca u gruziji, da gruzijci ne voli da cuju gruzija, jer je to naziv njihove zemlje na ruskom. mi juzni sloveni vozimo gruziju iz ruskog, a ostali dzordziju iz gruzijskog.
bojim se da to podrazumeva vishak informacija koje bi se metodom bozijeg prsta ukazale osobi koja je prevodila. a neshto ne verujem u to. i shiptari albanci vole da ih zovemo albanci, pa mi nikako. nemce da ne pominjamo. nije nam svojstvena ta vrsta ugadjanja ^_^едип. ђурђистан рула! :D Edited by thermal bug
Link to comment
citala sam u jednoj knjizi eseja u kojoj pisac opisuje svoje dozviljaje sa susreta pisaca u gruziji, da gruzijci ne voli da cuju gruzija, jer je to naziv njihove zemlje na ruskom. mi juzni sloveni vozimo gruziju iz ruskog, a ostali dzordziju iz gruzijskog.
Koliko ja znam na gruzijskom im se drzhava zove Sakartvelo Edited by Mercuzzio
Link to comment
Koliko ja znam na gruzijskom im se drzhava zove Sakartvelo
jeste, u pravu si, evo pise na viki, gledam. onda sam pogresila i izmislila da je dzordzija iz gruzijskog, al ostaje da je gruzija iz ruskog.
Link to comment

pravda za prevodioce b92!inkriminisanu pricu o dzordziji prevodili su i sinhronizovali na DW, kao i sve ostalo sto stize iz Bona. cak znam devojku koja je to prevodila :isuse:

Link to comment
Cestitke B92. Spojili su Vukadinovica i Antonica u istoj emisiji.
Kad krenu da vitlaju sa kranom pa malo iskrive kadar to tacno odslikava atmosferu.... Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...