Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

danas u vestima u 4. kao da je postao predsednik US ofA. prilog sa rodnom kućom i avlijom, komšijama, familijom, slike iz detinjstva, trajeeeee. a čovek je bio No1 u merkatoru duuugooo pa garadonačelnik ljubljane. slovenac bre, srpskog porekla. trajalo jedno 5 minuta. više nego o kosovu.
upravo dodjoh da ovo napisem, ide prilog sad, kad vidim vec biloludilo, ovo je na nivou vaznosti, smislenosti novinarstva blicpuls intervjuise majku severininog verenika
Link to comment
ko je to rekao? :lol:
na televiziji, dwtv, mislim onaj euromax. prevod dakle. moram da priznam da ostajem facinirana. profesionalni prevodilac je sigurno skup, zato cemo uzeti shurinu malu, ona je zavrshila neshto (kurs, megatrenc, nebitno) i puno gleda filmove i sve od lejdi gage, i bash se razume, lektor je skup, isto nam ne treba, neko ko chita shta cheljad prevodi, to isto koshta, a i nije potrebno, bilo ko obrazovan ili ne daj boze opshtekulturan (sto nekad nije bilo nuzno korelisano sa obrazovanjem, a sad nije ni sa chim!), to je misaono, i na vrhu lanca ishrane neki shefovski deo tela, od kog se niko nece ukenjati da li je napravio glupost ili nije. na radnom mestu.a volim tu emisiju, u stvari najvolim ceo taj serijal dw, koji je nekad, pre grka, ishao svakog dana druga emisija, pa onda subotom djuture, to je bila dobra mera. ovako u 2 dana iz 4 pristupanja k tv aparatu, vidim celu jednu, koju mi puste i preostalih 5 dana... nekad je potreban prozor u svet, bilo kakav. shteta. Edited by thermal bug
Link to comment
a volim tu emisiju, u stvari najvolim ceo taj serijal dw, koji je nekad, pre grka, ishao svakog dana druga emisija, pa onda subotom djuture, to je bila dobra mera. ovako u 2 dana iz 4 pristupanja k tv aparatu, vidim celu jednu, koju mi puste i preostalih 5 dana... nekad je potreban prozor u svet, bilo kakav. shteta.
odlicna je to emisija, ima deutche welle youtube kanal, gde kace priloge, tu gledam.i volim slicnu koju pravi njujork tajms, nytv, price iz grada.
Link to comment

citala sam u jednoj knjizi eseja u kojoj pisac opisuje svoje dozviljaje sa susreta pisaca u gruziji, da gruzijci ne voli da cuju gruzija, jer je to naziv njihove zemlje na ruskom. mi juzni sloveni vozimo gruziju iz ruskog, a ostali dzordziju iz gruzijskog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...