Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

NCAA mlati solidne pare tako što koristi fotografije i snimke svojih aktuelnih i nekadašnjih sportista, a ne isplaćuje im kompenzacije. Slabo pratim, pa bih voleo da dobijem pojašnjenje, da li plaintiffs traže kompenzaciju za naknadno korišćenje fotografija, nakon što su napustili koledž, ili su i trenutni studenti uključeni u class action?

Link to comment

To je i moja dilema, zato sto sam jos pre vise meseci obratio paznju na slucaj i koliko sam shvatio, povod je bio sto je O'Bannon video sebe u video igri i zapitao se (ispravno) "a sta on ima od toga". Medjutim kako pratim sudjenje, NCAA sve vreme igra na student athlete kartu i potencira da je nezamislivo da igraci budu placeni. Pominju se prvenstveno NIL (name, image, license) prava, ali NCAA sve vreme vraca raspravu na pitanje placanja igraca. Mislim da prosto pokusavaju da zamute vodu. EA Sports i jos jedna kompanija su vec izasli iz slucaja i platili 40 miliona za to.

 

Sve u svemu, za sada deluje da je sudija (zena) totalno nenaklona NCAA-u i generalno deluje kao duduk za sport. U tom smislu, posto je NCAA lakrdija, za mene bi bilo veliko iznenadjenje da ne dodje do jedne kvalitetne epski vazne presude. Kako ce proci na zalbi, videcemo... mislim da nema sanse da ne dodje do zalbe, ma koja presuda da bude.

Edited by Venom
Link to comment

Inace kad citam sta NCAA prica, prosto mi krv prokljuca. Mlate milijarde svake godine i onda kad se kaze da moraju da plate da bi napravili profit koji prave, oni kazu da bi morali da menjaju model, jer postoje mnogi neprofitabilni sportovi. Kao, uh, ako imam smanjenje prihoda, kako cu da finansiram zenski hokej na travi. A jos jednom, zaradjuju u ukupnom zbiru milijarde. Govna.

Link to comment

http://sports.yahoo.com/news/why-2014-prep-hoops-class-may-be-as-good-as-andrew-wiggins--highly-touted-group-214836315.html

 

Već duže vreme se priča kako je grupa srednjoškolaca 2013 bila daleko najkvalitetnija u poslednje vreme, ali se ne bih složio sa time nikako, niti je grupa 2011 bila slaba, a ni ova isto tako nije.

 

Najbolji igrač generacije je svakako Okafor – old school centar sa širokim asortimanom različitih napada i ogromnim rasponom ruku. Upside mu najviše ograničava to što i pored ogromnog raspona ruku nije vrhunski atleta, pa ima problema u branjenju obruča. Mudiay je PG kakve NBA skauti vole, odličan atleta sa potencijalom u organizaciji igre, odličnom odbranom i još boljim napdanjem obruča. Osnovna mana mu je šut, ali se čini da je i tu napredovao u prethodnom periodu. Slična priča i za SF Johnsona koji će pohađati Arizonu sa Ristićem, ali će morati da poradi i na boljoj kontroli lopte. Karl-Anthony Towns je centar koji ima meku ruku, ogroman raspon ruku, odličnu okretnost, kontrolu lopte, ali kao i Okafor nije vrhunski atleta. Neophodno je upotpuni svoj repertoar u napadu. Oubre kao i Johnson imaju odličan potencijal u odbrani zbog svojih predispozicija, ali će morati to da usavršava. Solidan, ali malo čudan šut ima, fantastičan atleta. Winslow je takođe sjajan potencijal u odbrani, kojeg dosta upoređeuju sa Kidd-Gilchristom, s tim što ima nešto kvalitetniji šut. Alexander je živuljka koja više liči na igrača od 30 godina, a ne srednjoškolca. Fantastičan atleta, ali i prilično nizak za svoju poziciju – PF/C. Dosta se oslanja na snagu, pa ostaje da se vidi kako će se to preneti na koledž košarku, mada će i tu biti fizički dominantan. Turner je izuzetan defanzivni potencijal na poziciji centara, ali će njegova igra u napadu morati prilično da napreduje. Poseduje solidan šut što može doneti dodatnu dimenziju u njegovoj igri. Lyles je uz Okafora visoki igrač koji ima najrazvijeniju igru za svoje godište. Sposoban da napadne koš i leđima i licem okrenut, takođe je sposoban da šutne van reketa. Ne preterano dobar defanzivan igrač. Ako je Ennis mogao da bude fantastičan u prvoj godini onda definitivno može i Jones. Veoma dobar u organizaciji igre, dobar šut i prilično brz. S druge strane vidi mu se plafon zbog visine, fizičke snage i altetksih sposobnosti zbog kojih je ograničen pre svega defanzivno, ali i ofanzivno. Pored pomenutog Ristića, od igrača poznatih srpskoj javnosti tu je i bivši Partizanov igrač Čekovsky koji će igrati za Maryland i igrač Unicaje Domantas Sabonis koji će igrati za Gonzagu.

 

 

gledao sam fiba maericas u18. johnson i winslow su projektovani kao sigurni top10 pikovi sledece seozne. igraju istu poziciju i obojica cepakju afro, sto podrzavam. winslow je ostavio mnogo jaci utisak na mene i bio mnogo boji u te dve utakmice koje sam gledao. neverpovatan atleta i fenomenalan defanzivac. on ide na duke, zar ne?

 

turner je drvo. visok, ima ogromne ruke, ali spor, ne moze da se odlepi od zemlje. jednom je bio sam ispod kosa i u pokusaju da zakuca blokirao ga je obruc. bice ok na koledzu, nisam siguran koliko ce biti dobar u ligi.

Link to comment

okafor, justise i tyus jones svi ce igrati za duke.

 

uh, jebacki tim ce imati duke.

Link to comment

Da Duke, Winslow je novi MKG, kao što napisah gore. I on i Johnson su zveri u najavi, mada se meni čini da Stenley ima širi repertoar u napadu, a tek nešto manji u odbrani.

 

Turner se raspao u prošloj školskoj godini. Bio je blizu da skine Okafora sa No1, a onda se počele povrede. Meni se ni ranije nije sviđao. Deluje mi kao jedan od onih centara koji će u NBA igrati u vrh glave back-up. Mada kažu da je momak prilično bistar i tu mu daju dodatni kredit za upside.

Link to comment

okafor je za dve klase iznad njega, barem po onome sto sam gledao. ovog samo da posadis ispod obruca i da se ne mrda odatle, mislim da nema tu srece. mada, videcemo, samo sam ga dva puta gledao.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

gledao sam tekmu. kakve zveri kentaki ima ispod kosa, svi ogormni, dugacki i pokretljivi. bice problem raspodeliti  minutazu kad se wcs vrati. pregazise ove jadne portorikance.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...