Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Msm da su to najbolje kifle u Bgdu bile pa sigurno do prve polovine 90ih...a i podgaćice su bile u top 3.

Da li je isti vlasnik, nešto mi se čini da je svojevremeno bilo zatvoreno poduže vreme ali nesmem da se zakunem baš.

Inače, "Zvezda" odlična i dalje, vredi je posetiti još uvek bar dok je matori živ.

Edited by Barti66
Link to comment
40 minutes ago, Barti66 said:

Inače, "Zvezda" odlična i dalje, vredi je posetiti još uvek bar dok je matori živ.

 

Maksim je umro je pre godinu dana, ali ima naslednika.

Edited by msv
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Milošica said:

Blizu ti je Kirćanski.

 

Sad vidim gde je, nije mi na dnevnoj pešačkoj maršuti do pijace, samoposluge ali nije daleko čekiraću jer čitam ovde i čujem da je dobar, ne znam što sm tripovo da je kirćanski onaj u pančevu.

 

7 hours ago, *edited by mod said:

Imaš Čedu kod Kalenića. Doduše zavisi kada jedeš burek.

 

E on je vrh znam al malko nekih 100 m van radijusa mi  a i često naletim na zatvorena vrata kad ja uranim oko podne.

 

 

Link to comment

mislim da ceda radi do 14h, tj. dok se ne pohasa sve sto ima.

 

carli je keva i dalje, jeo u decembru i kifle i pogacice.

u zivini, retko je videti takav kontinuitet kvalitete.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, msv said:

 

Maksim je umro je pre godinu dana, ali ima naslednika.

Nisam znao da je preminuo, svraćam s vremena na vreme i kvalitet je nepromenjen, te pomislih matori gura odlično :blush:.

  • +1 1
Link to comment
On 28.1.2023. at 18:50, holden kolfild said:

mislim da ceda radi do 14h, tj. dok se ne pohasa sve sto ima.

 

carli je keva i dalje, jeo u decembru i kifle i pogacice.

u zivini, retko je videti takav kontinuitet kvalitete.

 

Potvrda za Čarlija, posle višedecenijske ničim izazvane apstinencije, obnovio zavisnost. Katastrofa kad ceo bus zamiriše na još vrele pogačice. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Je li to Roggenart i po drugi put slavno propao među Srbljima? Odavno nisam zalazio u njihove radnje, više ih nema tamo gde sam ih svojevremeno upamtio,  recimo u Petra Merćave na Brdu kod DZ, tamo je sad Crna Ovca, kao i kod Doma omladine. 

Link to comment
  • 7 months later...

zatvorili pod imenom roggenart ali deo repertoara se nalazi u pekarama lulu

 

oni lepi crni hlebovi - bečki, alpski i tome slično, na prvom mestu

 

dobar je lulu, mrzeo sam ih na početku ali sam reterirao

Link to comment
  • 2 months later...

samo da pomenem da neko vreme silazim u DIS u BIG šoping centru da pazarim njihov hleb sa čia semenkama. onako, žućkasto zelenkast. tu ga peku, kupim vruć svež. razno se ga po gradu u "skroz dobrim pekarama". taj, baget i razna peciva.

Link to comment
  • 1 month later...

Neko spomenu na Vocapu Stankoskog (PA) i njegov burek sa kolenicom, koji nije više samo njegov specijalitet, recimo da ga prodaju Blizanci na Bulevaru (Lion), dok pita sa kolenicom može da se pazari na relativno novom mestu (od pre par meseci) u Bloku 33: Ljuba - pite i bureci.

Oni koji gravitiraju Bloku 33 znaju da je istoimena pekara oduvek bila loša, pa se čini da je ovo dobar poslovni potez, a ono malo što sam prikupio informacija, što posredno, a što neposredno, govori da je mesto prihvaćeno i zaživelo.

U ponudi je par vrsta bureka i nešto širi asortiman slanih i slatkih pita. Cene su u okviru beogradskih, od oko 700 (prazan burek, sir...) pa do oko 1000 din za kg koliko koštaju proizvodi punjeni pečenicom ili pilećim mesom.

Proizvodi se peku, ali se ne pripremaju u radnji.

Probao sam burek sa sirom i pitu sa zeljem i sirom. Pite su u obliku okruglih savijača, burek se ne raspada poput Trpkovićevog, ali su kore relativno tanke i vrlo pravilne što upućuje na generičko poreklo proizvoda. Sir nije po mom ukusu, više liči na krem-sir i ne ostaje na okupu.  I kod pite i kod bureka izostaje lični pečat, Kada već izostaje vau efekat, mora se reći da su bar pečeni kako treba, što sa dobrim delom pekarskih proizvoda sa kojima se susrećem to jednostavno nije slučaj.

Potezati tamo da bi se jelo nema smisla, a ako ste već u kraju, probajte pa donesite sud. Uostalom asortiman proizvoda dovoljno je širok, moj uzorak ograničen, a tek o ukusima ne vredi raspredati.

 

Ljuba - pite i bureci se nalaze u Bloku 33, sa spoljne strane zgrade, dakle okrenut ka Bul Z Đinđića, tačno prekoputa OŠ Duško Radović, u nizu gde su filijala bivše Vojvođanske banke, Simke, Velebit.

Evo videa ako je nekom potrebna pomoć oko lociranja, a možda još po nešto može da se sazna, nisam odgledao: 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...