Jump to content
IGNORED

Plovila


Indy

Recommended Posts

Upotrebe na masinama se nisam setio, vidjao doduse, meni ova plovilska bila na pameti, clearview screen, vidjao je i na lokomotivama, ali je na ladjama nenadomjestiva jos uvek.

Link to comment

E da lokomotive.

Offtopic: Srećom nisam ih viđao na brodovima, jer nisam tamo ni provodio vreme.

Ovih dana ulovio neku emisiju Okeani (Oceani, išla na hrt-u)

Lepo™ nije bilo dobro gledajući ozbiljne brodove koje talasi ljuljaju gore-dole, levo-desno... Pucaju ih tako da poklope i krmu i komandni most i... :wacko:

A bez problema sam podnosio osnovne akrobacije na jedrilici...

Edited by wall
Link to comment

E da lokomotive.

Offtopic: Srećom nisam ih viđao na brodovima, jer nisam tamo ni provodio vreme.

Ovih dana ulovio neku emisiju Okeani (Oceani, išla na hrt-u)

Lepo™ nije bilo dobro gledajući ozbiljne brodove koje talasi ljuljaju gore-dole, levo-desno... Pucaju ih tako da poklope i krmu i komandni most i... :wacko:

A bez problema sam podnosio osnovne akrobacije na jedrilici...

Brodovi i ljuljanja, valjanja, posrtanja su OK, podnose se, navikne, ne znam ni sam sta je u pitanju, verovatno i praksa, jedrilice probao na Lisicjem jarku u ona besplatnatm vremena, doduse daleko od svake akrobatike, moze da se podnese, ako nista drugo interesantno.

Avioni su zajebani, sto su manji, meni lakse podnosivi, u velike vec godinama ne smem ni da privirim iz cista mira, nikakva frka mi se nije dogodila, ono vozio se raznoraznim Dc-3, An-2, Convair-ima, Pilatusima, uzivanje.

Vozio se pod moranje 747, 707, itd, itd, nema tih para za koje bi usao u A-380, nekako brate neljudski veliko, obaska sto mi ni dan danas nije jasno kako to moze da leti  :lol:

Brodovi su ipak zakon  -_-

Edited by namenski
Link to comment

Ma gde zakon. Nije normalno da se soba, hodnik spusti 4-5 m pa digne, pa nagne levo... I tako danima.

U avionu brate lepo sat-dva pa ili prođe ili se srušiš. ^_^

I danima i mesecima, dobro ne bas mesecima, ali zna da potraje, naviknes se pa i ne primecujes, radis, jedes, pijes, spavas, pa tako u krug, ali zna da bude do zla boga dosadno...

A veliki avion je 1 muka ziva, svaki put ostavim otiske prstiju, rupe, na onim naslonima za ruke, kad hodam sve mi se cini da cu da propadnem  :cry:

 

 

@vookela: puna kapa, i vise nego dovoljno.

Link to comment

Jeste, možda je i overkill*, ako imaš predvez od lanca (nepisano pravilo kaže kol'ki brod, tolki lanac).

 

* s druge strane, ako imaš mesta za sidro na brodu, ni jedno nije preveliko :)

Link to comment

Za one iskusne - da li mi je danfort sidro od 4kg dosta za camac od 5,25m, cca 200 kg tezine?

 

slučajno poslato sa TT

 

Zavisi za koju vodu. Verujem da si ga dobio od nekoga, lično savetujem i manje, ja sam preterao sa sidrom, ume da smeta na čamcu(imam sličnog kabinaša kao ti)

Link to comment

Zavisi za koju vodu. Verujem da si ga dobio od nekoga, lično savetujem i manje, ja sam preterao sa sidrom, ume da smeta na čamcu(imam sličnog kabinaša kao ti)

[emoji6]

 

Hehe, camac je tek u najavi, planiram Tajmen da pazarim a sidro prema njemu. Posle sam napisao da je Dunav u pitanju. S obzirom da ima veliko pramcano skladiste nije problem. Duzina sidra je 50ak cm tako da je ok. Inace, cene macka od 2,5-3 kg su tu negde, u par stotki din.

 

Kabinas je faza 2

[emoji106]

 

slučajno poslato sa TT

Edited by vookela
Link to comment

[emoji6]

 

Hehe, camac je tek u najavi, planiram Tajmen da pazarim a sidro prema njemu. Posle sam napisao da je Dunav u pitanju. S obzirom da ima veliko pramcano skladiste nije problem. Duzina sidra je 50ak cm tako da je ok. Inace, cene macka od 2,5-3 kg su tu negde, u par stotki din.

 

Kabinas je faza 2

[emoji106]

 

slučajno poslato sa TT

 

Tajmen je odličan izbor za Dunav, taj mališa leti na vodi. Samo traži da ti ojačaju zrcalo(krmenu dasku) ako ideš na motor preko 20KS. Veliko pramčano skladište je, inače, moj sledeći radni zadatak na plovilu, fantastična stvar.

 

Na Dunavu uglavnom nećeš imati problema sa sidrenjem, sem pored sprudova preko puta Banovaca, tamo je fin pesak, pa nema zašta da zagrebe.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kurjake, mogao si ovu budalastinu i ovde.

 

 

Posto nisam nasao odgovarajucu temu(izgleda da nema teme o vojsci srbije) evo ovde da vidite borbenu masinu od koje se tresu gace celoj vasioni
 

OVO JE SRPSKA BORBENA MAŠINA OD KOJE DRHTI SVET! Pogledajte ČUDO TEHNIKE koje će biti deo ARSENALA Vojske Srbije (VIDEO) Jugoimport-SDPR napravila je novi super brzi patrolni čamac za vojne i policijske potrebe koji je opremen najmodernijim oružjem, evo kako on izgleda

PONOS SRPSKE NAMENSKE INDUSTRIJEJugoimport-SDPR napravila je novi super brzi patrolni čamac za vojne i policijske potrebe koji je opremen najmodernijim oružjem. “Srpsko čudo” uskoro ulazi u serijsku proizvodnju, njime će biti opremljene naša policija i vojska i ima maksimalnu brzinu od neverovatnih 80 km/h!

Stručnjaci procenjuju da će naša zemlja sa ovim rečnim borbenim čamcem, koji je opremljen topom od 20 mm, raketnim bacačima od 30 mm i tri mitraljeza kalibra 12,7 mm i 7,62 mm, moći apsolutno suvereno da kontroliše Dunav i Savu i potpuno obezbedi državnu granicu!

ČINJENICE:

* 12 m dužina

* 3,35 m širina

* 80 km/h brzina pod punom opremom

* 1.000 KS (dva motora)

* oklopna zaštita

* radar, navigacija, panoramska termovizijska i obična kamera (za noć i dan)

http://www.telegraf.rs/vesti/politika/1948881-ovo-je-srpska-borbena-masina-od-koje-drhti-svet-pogledajte-cudo-tehnike-koje-ce-biti-deo-arsenala-vojske-srbije-video

 

Opet nastradao trup neke od zaostalih sovjetskih starudija, ali me podseti na par masina koje sam imao prilike da vidim, pod 1 potomak pokojne svedske firme Storebro  :heart: , sad se vodi pod Dokstarvarvet i izgleda onako kako te naprave danas vec izgledaju, ako je verovati Svedjanima, Amerikancima, Meksikancima, Brazilcima, Kinezima, itd, itd...

 

Dockstarvarvet-cb-90-h-fast-assault-craf

 

 

Ima jos jedna firma, Munson, vredna svake paznje, cak i za one koje ovakve naprave ne zanimaju, pomalo neamericki jednostavna, ali utoliko prvoklasnija.

 

30-8mainphoto_zpsmhmnmctj.jpg

 

 

 

Doduse, ni bratski Izrael se ne da:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...