Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ko s Putinom leze upisan se budi. Hteo je da resetuje odnose eto mu sad. Sad bi da ispravi stvari u poslednjih 20 dana.

 

Tako što je postavljao štit po istoku Evrope da se štite od Irana? Ili o nečemu drugom pričaš?

Link to comment

Ma ajde, Obama je iz Bušovog predsednikovanja promenio samo jednu stvar, nije se zaleteo u Siriju jer nije imao muda. Sve ostalo je prihvatio i nadogradio na gore x puta. Od dron programa preko prisluškivanja pa nadalje. Treba mu dati kredit za Kubu i Iran i ovaj zadnji udarac Izrealcima koji je više čini mi se posledica ličnog animoziteta sa Bibijem i toga što ga je ovaj već dobrano iznervirao. Ali malo je to malo za jedno sasvim drugačije predsednikovanje.

Edited by theanswer
Link to comment

Ma ajde, Obama je iz Bušovog predsednikovanja promenio samo jednu stvar, nije se zaleteo u Siriju jer nije imao muda. Sve ostalo je prihvatio i nadogradio na gore x puta. Od dron programa preko prisluškivanja pa nadalje. Treba mu dati kredit za Kubu i Iran i ovaj zadnji udarac Izrealcima koji je više čini mi se posledica ličnog animoziteta sa Bibijem i toga što ga je ovaj već dobrano iznervirao. Ali malo je to malo za jedno sasvim drugačije predsednikovanje.

 

Da nije Bibi licno intervenisao u midterms kampanji onomad na strani GOP, ne bi mu Obama ovako suknuo, ovako je to osveta

Link to comment

Tako što je postavljao štit po istoku Evrope da se štite od Irana? Ili o nečemu drugom pričaš?

Zamisli vojni savez postavlja rakete na teritoriji saveza. Necuveno. I jos ta cela prica o tome kako je to usmereno protiv Rusije.

 

Da ne pominjemo to da sa raznim podrskama FNovima, FPOovima itd Rusija u evropi postaje politicki ekvivalent ISISa radeci na tome da se sruse osnovni postulati demokratije i poretka koji ke evropu sacuvao od sukoba . Jednostavno zemlja na koju nikada nije trebalo ozbiljno racunati kao na saveznika ili saradnika nego odnose drzati vrlo poslovnim. Tu se obama zajebo. Tramp ce verovatno biti jos ostriji kada ti odnosi puknu.

Link to comment

Sve sto se zamera Putinu u odnosu na Zapad je samo refleksija zapadne politike prema Rusiji.

 

Gledajmo to iz ugla Rusije:

 

1) Zapad kreira narativ preko "svojih" medija - BBC, CNN, itd. plus tipa RFE/RL, VOA koji idu izmedju ostalog na ruskom i nije nikakva tajna da se produzena ruka CIA/americke vlade - Rusi kazu OK, i mi cemo tako pa naprave RT - samo kada to isto radi Zapad, to je sirenje medijskih sloboda i slobodne misli a kada to radi Rusija, to je strasna propaganda - cvrc.

 

2) Amerikanci i Evropljani idu okolo i ruse rezime koji im se ne dopadaju, bilo mirnim ili nasilnim putem - Rusi kazu, OK, i mi mozemo tu igru da igramo. Samo kada to radi Zapad, to je sirenje demokratije i pomaganje aktivistima™ i demonstrantima a kada to radi Rusija to je podrska zlim diktatorima - dupli cvrc.

 

3) Zapad finansira sto direktno, sto indirektno, raznorazne NVO i sl., opozicione partije, izmedju ostalog bas u Rusiji - Rusi kazu, OK, mozemo i mi tako da finansiramo antisistemske stranke po Zapadu. Samo opet, kada to Zapad radi to je podrska stvaranju demokratskih institucija, a kada to radi Rusija to je onda opasno destabilizovanje demokratije - trostruki cvrc.

Link to comment

I da, te price o tome kako se postavlja raketni stit u Cesku i Rumuniju da bi se stitilo od Irana su smehotres koji moze da popusi samo neko ili bez mozga ili bez ikakvog osnovnog znanja o geopolitici

Link to comment

Tvrdnja da će štit služiti za odbranu samo od iranskih raketa je svakako smehotresna, ali moja poenta je bila pokažem da može da brani i od iranskih, tj. da geografija štima iako na prvi pogled ne izgleda tako jer smo navikli da zanemarujemo izobličenja koje karte unose u odnosu na globus.

 

Takođe se slažem sa tezom da je Zapad tretirao Rusiju vrlo potcenjivački od raspada SSSR-a.

Link to comment

Zapad finansira razne Otpore i Inicijative mladih za ljudska prava a rusija razne Obraze i Zavetnike. I onda je to isto jer i jedni i drugi finansiraju NVO.

 

Slicno vazi i za poredjenje RFE vs RT ili Sputnjik.

Link to comment
×
×
  • Create New...