Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

 

Rodjen u Keniji, podigao nacionalni dug na 300 billiona triliona, hoce da svima pooduzima oruzje, IRS skandal, Solindra, Benghazi, Eric Holder, amnestija za ilegalce, Obamacare website je spor i ne radi, Ebola hara Amerikom, ISIS hara Irakom, Putin hara Ukrajinom :fantom:

 

A sad ti izadji na nase™ izbore i zaokruzi 1 Kay Hagan koja se 95% slaze sa svim time :fantom:

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zanimljiva lista, skoro svaka tacka moze da se ospori, ali to me nije briga. Nego mi je nesto drugo interesantno.

 

14 Facts About The Obama Presidency That Most People Don’t Know

 

1. We've now had 63 straight months of economic expansion.

 

Ovde smo pisali o tome da su SAD u prvom kvartalu 2014 imale pad od 3%. Pa me zanima kako si ovo mogao da stavis? Ja i ti smo ucestvovali u toj diskusiji. Meni je neverovatno koliko si ti spreman da manipulises, da ne kazem nesto teze jer ce se neko ljutiti.

Link to comment

Ja bih bas voleo da vidim da neko argumentima ospori "svaku tacku".

Indi,

 

recimo ove 2 tacke su jako problematicne:

 

12. We currently have fewer soldiers, sailors and airmen in war zones than any time in over 10 years

 

Cak i ako je statisticki tacna, ne govori da je stanje u interventnim zonama (Afganistan, Irak, Sirija, Libija itd.) bolje nego sto je bilo pre 10 godina. Takodje, to ne znaci da koliko vec sutra hiljade SAD vojnika nece morati da intervenisu i zemljama u kojima su ratovali ili jos uvek ratuju.

 

Ovo je otprilike kao kada zena brani muza nasilnika i kaze: jako je popravio, evo, u poslednjih nedelju dana me je samo jednom tukao. Sta ti kazes u takvom slucaju - da li se popravio ili je jos uvek nasilnik?

 

13. There have been zero successful attacks by al Qaeda on US soil since Obama became president.

 

Izgleda da Eraser ne smatra da je teritorija Bostona (MA) deo SAD. Ili napad na Bostonu nije bio dovoljno "uspesan".

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

OK, ovo drugo je definitivno pogresno, tj. zaboravili su Boston bombing.

 

U vezi broja vojnika u ratnim zonama, dobronamerno (prema Obami) tumacenje bi bilo da je on zaista namerio da smanji "cizme na terenu" (izmedju ostalog kroz upotrebu predator drone-ova, sto je u najmanju ruku problematicno).

 

Stvar je u tome da su americki konzervativci toliko puni jedne prosto patoloske mrznje prema svemu sto stoji ili ne stoji u vezi Obame (npr pogledati tweet koji je preneo pejsi, kao jedan tipican primer), da ja potpuno razumem ovakve pokusaje hagiografije kao sto je ovo sto je preneo Eraser.

Link to comment

OK, ovo drugo je definitivno pogresno, tj. zaboravili su Boston bombing.

nije AQ.

 

rekao bih da par puta spinuju. npr. tacka 1 je verovatno nominalni BDP, koji ne uzima u obzir inflaciju.

Edited by Gandalf
Link to comment

Stvar je u tome da su americki konzervativci toliko puni jedne prosto patoloske mrznje prema svemu sto stoji ili ne stoji u vezi Obame (npr pogledati tweet koji je preneo pejsi, kao jedan tipican primer), da ja potpuno razumem ovakve pokusaje hagiografije kao sto je ovo sto je preneo Eraser.

Indy,

ovo je jedna sasvim druga, unutar amaricka, prica o sukobu izmedju republikanaca i Obame kao predsednika. Taj sukob, koliko sam razumeo, je isao izvan okvira demokrate-republikanci i imao je elemente licnog: boja koze, majka, religija i "komunisticka"  ubedjenja.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

 

ovo je jedna sasvim druga, unutar amaricka, prica o sukobu izmedju republikanaca i Obame kao predsednika.  

Ovde cesto pratimo te unutar-americke sukobe vrlo zainteresovano (mislim, ovde na forumu).

Link to comment

Rodjen u Keniji, podigao nacionalni dug na 300 billiona triliona, hoce da svima pooduzima oruzje, IRS skandal, Solindra, Benghazi, Eric Holder, amnestija za ilegalce, Obamacare website je spor i ne radi, Ebola hara Amerikom, ISIS hara Irakom, Putin hara Ukrajinom :fantom:

 

A sad ti izadji na nase™ izbore i zaokruzi 1 Kay Hagan koja se 95% slaze sa svim time :fantom:

 

Izbor izmedju Kay Hagan i Thoma Tillisa je prosto fantastican. Da covek ode i ostavi im "beli listic" samo kad bi to moglo. :)

 

Zanimljiva lista, skoro svaka tacka moze da se ospori, ali to me nije briga. Nego mi je nesto drugo interesantno.

 

 

Ovde smo pisali o tome da su SAD u prvom kvartalu 2014 imale pad od 3%. Pa me zanima kako si ovo mogao da stavis? Ja i ti smo ucestvovali u toj diskusiji. Meni je neverovatno koliko si ti spreman da manipulises, da ne kazem nesto teze jer ce se neko ljutiti.

 

Zazek, da sam znao da ce toliko da ti udari krv u frontalni korteks ne bih ostavljao clanak. Nisam ga ja pisao, a ti napisi email Huffington postu i obavesti ih da je tema na PPPu vec prezvakana. Inace neko ti je vec rekao da su malo naviodili vodu na svoju vodenicu i uzeli nominalni GDP. Mozes preci na ostale tacke.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ti nisi pisao ali si ga preneo bez ikakvog komentara, sto znaci da nemas zamerki.

Prvo nisu nista definisali. Drugo, ako uzmemo i da su racunali nominalni a ne realni, ako BDP padne 3% a inflacija je ispod 2%, koliki je nominalni BDP?

Nemam potrebu to da radim jer me zabole za Obamu i GOP, iako stojim iza toga sto sam rekao(ko hoce da mu objasnjvam mora da plati, tako to ide u ovome svetu :) ). Nego mi je interesantno kako ti ne razmisljas nista iIi u gorem slucaju prenosis neistine svesno, pa se pitam gde je tu cojstvo i junastvo?

Link to comment

Ovde cesto pratimo te unutar-americke sukobe vrlo zainteresovano (mislim, ovde na forumu).

 

Ja sam mislio da zato imamo nekoliko diskusija o 1 US&A.  Ona™ "Amerika zemlja velika" gde moze da se vodi America vs The World ili America Lovers vs Haters diskusija, i ova™ gde se vise diskutuje o unutrasnjoj politici, izborima, GOP vs DEM, i tako to.

 

 

Izbor izmedju Kay Hagan i Thoma Tillisa je prosto fantastican. Da covek ode i ostavi im "beli listic" samo kad bi to moglo. :)

 

 

Ako te mrzi da iscrtavas spolovilo na prvom izboru 1 ballota, mozes slobodno da zaokruzis ovoga.  Samo posle nemoj da ocajavas kad shvatis da ce Tillis biti senator for life.

Link to comment
×
×
  • Create New...