Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

  • 3 weeks later...
popboks Vesti | 15:42 | 13.02.2010.Žiri 38. FEST-aU žiriju ovogodišnjeg takmičarskog programa Evropa van Evrope u okviru 38. FEST-a radiće: Alissa Simon, filmski kritičar magazina Variety, Labina Mitevska, glumica (Pre kiše, Dobro došli u Sarajevo, Želi me) i producentkinja (Ja sam iz Titovog Velesa) i Dubravka Lakić, filmski kritičar dnevnog lista Politika.Žiri će odrediti pobednika u takmičarskoj selekciji u kojoj se nalazi osam filmova.Naredno, 38. izdanje FEST-a biće održano od 19. do 28. februara u Sava Centru, Dvorani Kulturnog centra Beograda i u Kinoteci.U okviru programa ovogodišnjeg FEST-a biće prikazano 70 filmova iz celog sveta, između ostalih nagrađeni filmovi na proteklim izdanjima festivala u Kanu, Veneciji, Berlinu, Torontu, kao i filmovi još neafirmisanih autora. Filmovi će biti prikazani u okviru već poznatih programskih celina – Horizonti, takmičarski program Evropa van Evrope, Činjenice i slagalice, Svetionik / Otkrića i FantAzija (novi azijski film). Poseban akcenat ove godine biće stavljen na "nekoliko izvanrednih novih izraelskih filmova", najavljuju organizatori.Ove godine FEST slavi 40 godina postojanja, pa se u skladu sa prvim sloganom Hrabri novi svet, ovogodišnje izdanje odvija pod sloganom Ohrabruje!Kompletan program predstojećeg FEST-a možete preuzeti sa zvaničnog sajta festivala.
:DJel' ona bivala i ranije u ziriju ili joj je ovo prvi put?
Link to comment
  • 3 weeks later...

koga interesuje (grunfe here me boy) rad kamere :) obratite paznju prvo na prolaz i desnu stranu ekrana...a onda vratite nazad od 7.me sekunde da vidite kako se snimilo...ono sto trci za kamermanom je focus puller, gleda u monitor i bezicno fokusira kameruvaljda su ovog robocop-a dobro platili za ovu ludoriju! svaka mu cast kako je nabo rampu! svaka mu cast za kompletnu stvar.

Edited by mustang
Link to comment
koga interesuje (grunfe here me boy) rad kamere :) obratite paznju prvo na prolaz i desnu stranu ekrana...a onda vratite nazad od 7.me sekunde da vidite kako se snimilo...ono sto trci za kamermanom je focus puller, gleda u monitor i bezicno fokusira kameruvaljda su ovog robocop-a dobro platili za ovu ludoriju! svaka mu cast kako je nabo rampu! svaka mu cast za kompletnu stvar.
jbt :o svaka mu cast. hvala ti na ovom linku.
Link to comment
  • 3 weeks later...
A film about a stressed-out mother, featuring the Hollywood superstar Uma Thurman, has been withdrawn from show after just 11 cinema goers turned up to see it in its opening weekend.Motherhood managed to gross £9 from the lone viewer who turned up on the debut Sunday. Takings for the full weekend hit £88.The figures mean the film outflopped even its dismal performance in America, where it took just over £40,000 when it opened last September.Metrodome, the firm responsible for marketing the film, said it believed the DVD would do better than the cinema release.
:isuse:
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Stize pismo iz konzulata:Consulate General of SerbiaPoštovani sunarodnici, u prilogu vam dostavljamo obaveštenje ekipe filma „Tamo i ovde“**********************************Dragi prijatelji, zahvaljuci vasoj podrsci “Tamo i ovde” se nalazi se na neverovatnom 5. mestu liste nezavisnih filmova u Americi po rezultatima po bioskopu!Usled toga Quad cinema je produzio prikazivanje film jos nedelju dana, do 27 maja!Bez pomoci propagadne i reklama, a uz vasu pomoc i “sirenje dobrog glasa” film je zauzeo tako visoko mesto na listi nezavisnih filmova. Hvala vam!Tome su doprinele i izuzetne kritike u najuticajnijim glasilima: “Eleganto minimalistican, izvanredno odigran i iznenadjujuce prijatan u najboljem smislu te reci” ( Hollywood Reporter)“Neocekivano uzvisen, kao cudna intimnost nosenja pozajmljene pidzame i prijateljstva sklopljenog preko 2-litarskog piva” ( Village Voice, NY), “Tiho remek delo” ( NY Times). Od petka 21. Maja “Tamo i ovde’ pocinje sa prikazivanjem i u Los Andjelosu, a tokom naredna 2 meseca film ce se prikazati u cak 14 gradova Amerike.Molim vas, nastavite da sirite ”dobar glas” o Tamo i Ovde. Ako i ovaj vikend bude dobar kolko i predhodni, postoji velika mogucnost da film dobije mnogo vecu i siru distribuciju.Reziser, producenti i glumci ce biti u bioskopu na vecini predstava.PRIKAZIVANJA:NY QUAD Cinema - do 27og Maja1:00pm; 2:45pm; 7:30pmLA Laemmle Music Hall, Beverly Hills - do 27og Maja5:00pm, 7:20pm, 9:45pm********************************************************************'''"Here & There" opens to GREAT reviews:The Hollywood Reporter"Elegantly minimalistic, superbly played and surprisingly feel-good, in the best sense of the word."NY Times"Like slivovitz, it sneaks up on you."Village Voice"Unexpectedly sublime, like the odd intimacy of wearing gifted pajamas and a friendship forged over a two-liter of beer."NY: @ QUAD may14-may27LA: @ Laemmle Music Hall may21-may27245 West 55th Street, Suite 1002, New York, NY 10019www.HereandThereTheMovie.com www.KinoKamera.com www.StoreFrontBench.comConsulate General of the Republic of Serbia-- 62 W 45th St Fl 7 -- New York NY 10036 ---- t: 212.596.4241 -- f: 212.596.4363 --Write at: ConsulateGeneralSerbia@verizon.netVisit us at: www.SerbiaConsulateNYC.com

Link to comment

gledam policajac sa petlovog brda na b92. kakvi su to vizionari pravili...americki pandurski filmovi, starobeogradskaatmosfera, klisei ruralaca... kakav presek svega. bar su pokusali nesto da pomere sa tim scenariomuvek mi se svidjao nikola kojo tu sa ulogom ridjeg. stvarno je car and a halfcini mi se da je to jedina nasa serija koju smo prodali nekome. znam da je isla u madjarskoj i u slovackoj valjda

Edited by Hustler
Link to comment

zvezde holivuda mi pricaju pricu vise ni imena ne mogu da im popamtim...sutra razgovor sa, ako se secate, reziserom con air-a, tomb raider... simon west...i to ime cu da zaboravim za dva dana.danas bio glavni AD u gradu da nam prica iskustva...zaradjuje 6000 dolara nedeljno, covek se odrekao prethodnog zivota (kao ja :) ) i u 40-toj se zaputio u holivud... i eto ga, posle deset i malo vise... covek ima isplanirane sledece dve godine zivota, i uziva u svom poslu. jedino sto mogu da kazem je da je christofer nolan stvarno malo opicen u glavu, fincher detaljista i davez...i da sam igrala tenis danas posle skoro 2 godine. ave cezare :Hail:a da, otkrila sam slicnost sa hickokom ...ni on nije voleo da cita i pisa scenarije i sprema ih za produkciju :)...doduse izmedju knjige i scenarija, uvek cu izabrati ovo drugo, ipak je tanje i brze da se procita.

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...