Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

1 epizodna uloga.

Jedenje bureka u vozu, izvinite jel' slobodno, jeste....

 

Дан четрнаести

Jugoslavija, 1960.

Slavko Velimirovic, scenario Borislav Pekic...

 

Burek_Voz_zpsncurnux3.jpg

Edited by namenski
Link to comment

hvala ti, nabavku karata sam prepustila prijateljici, a s obzirom da je ista veoma drustveno angazovana a i filmski potkovana verujem da cu joj prepustiti i izbor filmova.

i meni je osmatranje ljudi i atmosfere vrhunska zabava samo po sebi, pa se unapred radujem :)

videla sam neke filmove o klabingu koji fakat mogu biti sranje, al nema veze, sve je to deo ugodjaja.

nabavila sam i odgovarajuci outfit, oversize zimsku jaknu od vetements povodom koje sam gajila sumnje jer sam navikla na elegantnije opcije al sad sta da se radi... trendovi se menjaju pa moram i ja!

mada shopping me sve manje zanima, osim ako je nesto bas ekstra ekskluzivno/zanimljivo, ne znam da li da brinem...

Link to comment

Leia + Berlinale,

krenula sam da listam program, ali to je prosto previse filmova za neki brzinski pregled. Verovatno ima nekih blogova/sajtova koji malo obrade teme i budu vodici za filmove...? Videh to za neke druge festivale u mom kraju, ali malo je to mozda teze u slucaju ovog, koji je pocetkom godine i pusta filmove koji se nigde jos nisu videli.

 

Gledas li po selekcijama ili je nebitno? I ogranicis li se na neki broj ili ides bas na sve sta te zanima? (Sve ovo sa pretpostavkom da si vec bila)

Moj brzinski pregled i kliktanje na random programe van glavnog, sta zvuci ok: Fünf Sterne, Hao ji le, Joaquim, Hostages, Serce Milosci, Honeygiver Among the Dogs..i posle sam prestala da klikcem :D

"2+2=22" bih probala da gledam zato sto volim da slusam Kreidler, mada mi delovi nekih prethodnih radova od tog Emigholca ne ulivaju bas mnogo optimizma.

 

E i jos bih bacila pogled sta su doveli Rapid Eye Movies, oni se generalno fokusiraju na azijski film i proberu zanimljive naslove (nove i stare, prosle godine su npr izdali restauriranu verziju Belladonne koja je isla i po bioskopima, a npr. isao je i novi film K. Dojla). Pejstujem ti ovde iz mejla posto ne vidim na sajtu nista:

 

 

Liebe Kinofreunde und Cineasten,
wir freuen uns sehr, erstmals mit drei Koproduktionen auf der Berlinale vertreten zu sein, die demnächst auch in unserem Verleih herausgebracht werden.
Für den Wettbewerb wurde MR. LONG des japanischen Berlinale-Lieblings SABUs (MONDAY, CHASUKE'S JOURNEY) ausgewählt mit Chen Chang (THE GRANDMASTER) in der Hauptrolle.
Romuald Karmakars (DER TOTMACHER) Tour durch die deutsche Elektro- und Technoszene DENK ICH AN DEUTSCHLAND IN DER NACHT und die Cypherpunk-Dystopie FLUID
Ø der Multimediakünstlerin Shu Lea Cheang (I.K.U.) sind in der Sektion Panorama zu sehen.


Imas i ovaj novi Iglesijin, ali to se sigurno moze gledati i posle.

//Ja sam htela da idem na Berlinale vise puta ali onda kada god se priblizi, ubedim sebe da je to sve velika parada, zamislim milionsku guzvu (verujem da nisam daleko od istine) i u startu odustanem od organizacije. Filmovi koji su nesto vredeli cesto prodju tokom godine po bioskopima pa mi i nije neka steta. Vise volim manje festivale sa gostima.

Link to comment

“Podzemlje“ Emira Kusturice najbolji film na Balkanu

Britanski filmski institut procenio je da je film Emira Kusturice “Podzemlje“ najbolji na Balkanu, a odlučeno je da se pored bioskopske verzije na DVD-u izda i duža verzija tog filma, kao i mini TV serija...

 

BFI je objavio spisak deset najboljih balkanskih filmova, a na spisku su ostvarenje Aleksandra Petrovića “Skupljači perja“ iz 1967. godine, film Dušana Makavejeva “Nevinost bez zaštite“, “Otac na službenom putu“ Emira Kusturice… 

 

U saopštenju BFI se navodi da, iako jugoslovenski filmovi nisu toliko zastupljeni u britanskim bioskopima zbog loše distribucije i lošeg video-zapisa, svaki sistem koji je iznedrio ostvarenja autora kakvi su Emir Kusturica, Goran Paskaljević, Dušan Makavejev, Aleksandar Pavlović i drugi, koji su stvarali u „crnom talasu“, jeste sistem jake kulturne sile, vredne pomena, piše Sputnjik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...