Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

Prosperova knjiga je prikazivana sa simultanim prevodom. To je bila najgora projekcija tog FEST-a. Napravili su promenu u terminu zbog otkazanog Polanskog i u salu su puštali sve koji su imali ulaznicu i za termin i za film. Na kraju je u sredini sale za svako mesto bilo po dve ulaznice. Mislim da osobe koje rade u sali nikada toliko posla nisu imali kao tada. To je bio totalni haos. Dizali su svakog ko ne sedi na svom mestu. Ali, onda više nisu znali gde da idu oni koji su došli drugi na svoje mesto na koje je već seo neko sa istovetnom ulaznicom. Totalni užas dodatno propraćen debelim razočaranjem zbog otkazanog Polanskog.

 

Na kraju, posle svega, počinje Šekspir sa simultanim prevodom neke gospođe koja posle svake reči guta knedlu valjda zbog svesti da je nemoguće da iole pristojno obavi posao koji joj je dodeljen. Cirkus i jedna od najgorih projekcija u SC-u tokom devedesetih na FEST-u...

Edited by Ajant23
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

Bio je i taj FEST priličan pad. I narednih par godina su Dukićevi FEST-ovi bili pad. Onda se nešto krupno nabolje promenilo, mislim da je došao novi selektor i na prelomu vekova je bilo najbolje još od raspada i Đukelićevog vremena. Posle toga je Vučković sve upropastio i sve je gore i gore nadalje...

 

Možda je jedino Ivan Karl dao malo nade, ovo sada pod Pantelićem je obična sprdnja...

Edited by Ajant23
Link to comment
  • 5 weeks later...

Kinoteka u tu čast daje; vikend retrospektivu;

 

Subota 10.12.

18:00 STAZE SLAVE (SAD, 1957) 88'
Paths of Glory
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:00 SPARTAK (SAD, 1960) 197'
Spartacus
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

 

Nedelja 11.12.

18:00 ŽEĐ ZA ŽIVOTOM (SAD, 1956) 122'
Lust for Life
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Entoni Kvin (Anthony Quinn)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli), Džordž Kjukor (George Cukor)

20:30 ZABRANjENE STRASTI (SAD, 1960) 117'
Strangers When We Meet
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Kim Novak (Kim Novak)
R. Ričard Kvin (Richard Quine)

Link to comment

Ja skinuo Lonely Are the Brave Blu-ray da odgledam ponovo. Kirk je stalno isticao da mu je to omiljeni film, meni isto bio dobar, bas me zanima kakav ce utisak sada ostaviti..

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...