Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

O imenima

Featured Replies

Nego je meni super ime Stavra.Steta sto je palo u zaborav
Meni je to, ne znam zasto, ime za bernandinca ili nekakvu dogu.
  • Replies 697
  • Views 90.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je to, ne znam zasto, ime za bernandinca ili nekakvu dogu.
Cesto je u grckom ( bio onaj multimilijarder Nijarhos, a ime mu bilo Stavros).Valjda ima i neko ostrvokoje se tako zove.I meni je to ime malo blesavo, a ranije je bilo cesto u Istocnoj i Juznoj Srbiji. Brat od mog dede se zvao Stavra. Secam se da je bilo nekoliko starih ljudi koji su se zvali Tasa.Valjda i to ime vodi poreklo od Tasos.

Edited by Teja

Cesto je u grckom ( bio onaj multimilijarder Nijarhos, a ime mu bilo Stavros).Valjda ima i neko ostrvokoje se tako zove.
Ima jedan Stavros u blizini Asprovalte, u kojoj sam nekada davno, davno... letovao! :)

Edited by Nesh

Ima i Jasmin Stavros ;)

Secam se da je bilo nekoliko starih ljudi koji su se zvali Tasa.Valjda i to ime vodi poreklo od Tasos.
Није Тасос него нешто слично - дужи облик је Танасије.У комшилуку смо имали и једног Нићифора (од Никефор, вероватно); главни конкурент поменутом Звонку Богдану је испрва био Нестор Габрић (не Гавриловић него баш Габрић - што ће рећи да му је име директно из грчког, а презиме из ваљда хебрејског, али преко латинског... читава историја/географија у потпису :unsure: ). Уосталом, и Васа - Василије -> василевс, тј краљ; на другу страну има преко латинске верзије басилеус - базилика - босиљак - Босиљко :) који испаде Васин имењак а да није ни знао.Имамо ми доста грчких имена... комшилук, њиве близу, ништа се не зна док се не уради пуна анализа ДНК cool.gif .пјаф(тм): додао мало босиока

Edited by расејан

Meni je to, ne znam zasto, ime za bernandinca ili nekakvu dogu.
А то је онај керећи ред што га је основао св. БернаНд? :o
Ima jedan Stavros u blizini Asprovalte, u kojoj sam nekada davno, davno... letovao! :)
Κάτω Σταυρός Θεσσαλονίκης. Krstovci Donji Solunski. :lol: Biće da smo se nekad videli na plaži.
Саво, Боро, Стево, Мишо, Перо итд.
Meni je pak interesantno da se u Hrvatskoj i Bosni kaže:Savin, Borin, Stevin, Mišin, Perin, a u Crnoj Gori:Savov, Borov, Stevov, Mišov, Perov...
А то је онај керећи ред што га је основао св. БернаНд? :o
Kakav neverovatan bezobrazluk. Da, priznajem, gresan sam :lol:
Kakav neverovatan bezobrazluk. Da, priznajem, gresan sam :lol:
Ел би било мање брезобразно да сам, уместо "керећи", написао "кучећи"? :)Мис'им, изем ти ред кад живог човека код њих нисам видео, све неки џукци алкоси са отромбољеним фацама... то ови што их пуштају у свет. Какви су им они које не смеју ни да пусте...(ово све под претпоставком да сам ја био тај невероватан, по обичају :s_d: )
Meni je pak interesantno da se u Hrvatskoj i Bosni kaže:Savin, Borin, Stevin, Mišin, Perin, a u Crnoj Gori:Savov, Borov, Stevov, Mišov, Perov...
A kako se kaze u Srbiji ?
A kako se kaze u Srbiji ?
Na Savu,Boru,Stevu itd. :)
A kako se kaze u Srbiji ?
У последње време је постала чак и мода да се призна ново иностранство као такво, па сам чуо да се нова страна имена на -о мењају као стара страна имена на -о, те смо тако пратили суђење Савоу Кнежевићу...За присвојне облике... зависи где у Србији. Што рече Теја, ако су власници Сава и Миле, онда је на југу "на Саву и Миле", на северу "Савино и Милетово", по средини "Савино и Милово" ("John Stewart Mill never owned anything in Serbia... you must be kidding" - "no, you can't force me to"), а онда дође онај део где се каже "а онда, има ги разни...".
У последње време је постала чак и мода да се призна ново иностранство као такво, па сам чуо да се нова страна имена на -о мењају као стара страна имена на -о, те смо тако пратили суђење Савоу Кнежевићу...За присвојне облике... зависи где у Србији. Што рече Теја, ако су власници Сава и Миле, онда је на југу "на Саву и Миле", на северу "Савино и Милетово", по средини "Савино и Милово" ("John Stewart Mill never owned anything in Serbia... you must be kidding" - "no, you can't force me to"), а онда дође онај део где се каже "а онда, има ги разни...".
Na Savu i Mile :o Nikad cuo stvarno...
У последње време је постала чак и мода да се призна ново иностранство као такво, па сам чуо да се нова страна имена на -о мењају као стара страна имена на -о, те смо тако пратили суђење Савоу Кнежевићу...За присвојне облике... зависи где у Србији. Што рече Теја, ако су власници Сава и Миле, онда је на југу "на Саву и Миле", на северу "Савино и Милетово", по средини "Савино и Милово" ("John Stewart Mill never owned anything in Serbia... you must be kidding" - "no, you can't force me to"), а онда дође онај део где се каже "а онда, има ги разни...".
Nije na Mile nego je na Mileta. Na primer, ja Teja sam cerka na nekog Mileta a bratanica na Branka i Stevu, sestricina na Jovu i nekog Baneta,snajka na gospodju Lujzu :)

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.