Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

Nego je meni super ime Stavra.Steta sto je palo u zaborav
Meni je to, ne znam zasto, ime za bernandinca ili nekakvu dogu.
Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Meni je to, ne znam zasto, ime za bernandinca ili nekakvu dogu.
Cesto je u grckom ( bio onaj multimilijarder Nijarhos, a ime mu bilo Stavros).Valjda ima i neko ostrvokoje se tako zove.I meni je to ime malo blesavo, a ranije je bilo cesto u Istocnoj i Juznoj Srbiji. Brat od mog dede se zvao Stavra. Secam se da je bilo nekoliko starih ljudi koji su se zvali Tasa.Valjda i to ime vodi poreklo od Tasos. Edited by Teja
Link to comment
Cesto je u grckom ( bio onaj multimilijarder Nijarhos, a ime mu bilo Stavros).Valjda ima i neko ostrvokoje se tako zove.
Ima jedan Stavros u blizini Asprovalte, u kojoj sam nekada davno, davno... letovao! :) Edited by Nesh
Link to comment
Secam se da je bilo nekoliko starih ljudi koji su se zvali Tasa.Valjda i to ime vodi poreklo od Tasos.
Није Тасос него нешто слично - дужи облик је Танасије.У комшилуку смо имали и једног Нићифора (од Никефор, вероватно); главни конкурент поменутом Звонку Богдану је испрва био Нестор Габрић (не Гавриловић него баш Габрић - што ће рећи да му је име директно из грчког, а презиме из ваљда хебрејског, али преко латинског... читава историја/географија у потпису :unsure: ). Уосталом, и Васа - Василије -> василевс, тј краљ; на другу страну има преко латинске верзије басилеус - базилика - босиљак - Босиљко :) који испаде Васин имењак а да није ни знао.Имамо ми доста грчких имена... комшилук, њиве близу, ништа се не зна док се не уради пуна анализа ДНК cool.gif .пјаф(тм): додао мало босиока Edited by расејан
Link to comment
Meni je to, ne znam zasto, ime za bernandinca ili nekakvu dogu.
А то је онај керећи ред што га је основао св. БернаНд? :o
Link to comment
Ima jedan Stavros u blizini Asprovalte, u kojoj sam nekada davno, davno... letovao! :)
Κάτω Σταυρός Θεσσαλονίκης. Krstovci Donji Solunski. :lol: Biće da smo se nekad videli na plaži.
Link to comment
Саво, Боро, Стево, Мишо, Перо итд.
Meni je pak interesantno da se u Hrvatskoj i Bosni kaže:Savin, Borin, Stevin, Mišin, Perin, a u Crnoj Gori:Savov, Borov, Stevov, Mišov, Perov...
Link to comment
А то је онај керећи ред што га је основао св. БернаНд? :o
Kakav neverovatan bezobrazluk. Da, priznajem, gresan sam :lol:
Link to comment
Kakav neverovatan bezobrazluk. Da, priznajem, gresan sam :lol:
Ел би било мање брезобразно да сам, уместо "керећи", написао "кучећи"? :)Мис'им, изем ти ред кад живог човека код њих нисам видео, све неки џукци алкоси са отромбољеним фацама... то ови што их пуштају у свет. Какви су им они које не смеју ни да пусте...(ово све под претпоставком да сам ја био тај невероватан, по обичају :s_d: )
Link to comment
Meni je pak interesantno da se u Hrvatskoj i Bosni kaže:Savin, Borin, Stevin, Mišin, Perin, a u Crnoj Gori:Savov, Borov, Stevov, Mišov, Perov...
A kako se kaze u Srbiji ?
Link to comment
A kako se kaze u Srbiji ?
У последње време је постала чак и мода да се призна ново иностранство као такво, па сам чуо да се нова страна имена на -о мењају као стара страна имена на -о, те смо тако пратили суђење Савоу Кнежевићу...За присвојне облике... зависи где у Србији. Што рече Теја, ако су власници Сава и Миле, онда је на југу "на Саву и Миле", на северу "Савино и Милетово", по средини "Савино и Милово" ("John Stewart Mill never owned anything in Serbia... you must be kidding" - "no, you can't force me to"), а онда дође онај део где се каже "а онда, има ги разни...".
Link to comment
У последње време је постала чак и мода да се призна ново иностранство као такво, па сам чуо да се нова страна имена на -о мењају као стара страна имена на -о, те смо тако пратили суђење Савоу Кнежевићу...За присвојне облике... зависи где у Србији. Што рече Теја, ако су власници Сава и Миле, онда је на југу "на Саву и Миле", на северу "Савино и Милетово", по средини "Савино и Милово" ("John Stewart Mill never owned anything in Serbia... you must be kidding" - "no, you can't force me to"), а онда дође онај део где се каже "а онда, има ги разни...".
Na Savu i Mile :o Nikad cuo stvarno...
Link to comment
У последње време је постала чак и мода да се призна ново иностранство као такво, па сам чуо да се нова страна имена на -о мењају као стара страна имена на -о, те смо тако пратили суђење Савоу Кнежевићу...За присвојне облике... зависи где у Србији. Што рече Теја, ако су власници Сава и Миле, онда је на југу "на Саву и Миле", на северу "Савино и Милетово", по средини "Савино и Милово" ("John Stewart Mill never owned anything in Serbia... you must be kidding" - "no, you can't force me to"), а онда дође онај део где се каже "а онда, има ги разни...".
Nije na Mile nego je na Mileta. Na primer, ja Teja sam cerka na nekog Mileta a bratanica na Branka i Stevu, sestricina na Jovu i nekog Baneta,snajka na gospodju Lujzu :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...