Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

Ima i slučajeva da muška deca dobiju ime koje je nastalo kao varijanta ženskog imena. Pa tako postoji Mirjan, Ljiljan itd. mada mi se čini da je Neven već uobičajeno...Razlozi su razni, najčešće su očekivali devojčicu (a rodilo se muško) ili im je čak umrlo starije žensko dete, pa po njemu nazovu sina...
Ima i Milen (v. pod basista Negativa), al meni je mnogo zanimljivije muško ime Olja! :s_w: Ozbiljno, sećam se bio je lik Olja u Najslabijoj karici koju je vodila Sandra Lalatović. Edited by Lale Gator
Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Ima i Milen (v. pod basista Negativa), al meni je mnogo zanimljivije muško ime Olja! :s_w: Ozbiljno, sećam se bio je lik Olja u Najslabijoj karici koju je vodila Sandra Lalatović.
Znam jednog Olivera sa tim nadimkom, tako da mi to nije čudno, navikla sam.Da li je Olja učesniku Karike pravo ime.
Link to comment
Pričao mi drug kako je on sa društvom bio negde pored Dunava (roštiljali, igrali fudbal ili šta već), kad odnekud dolazi neki čovek i dere se "Dragutine, Dragutine...", oni stali skenjali se kontaju da se čoveku nije izgubilo/udavilo dete, kad odjednom pojavljuje se Dragutin - danska doga :D
Nije to nista, idem ja tako na fax, ranim jutrom, na predavanja, pored Pionirskog parka pre 10 godina, tek se neka zena dere "Uroseee, Uroseee", i pojavljuje se Erdel terijer koji se tako zove.:lol: :D: Edited by uros_s78
Link to comment
Znam jednog Olivera sa tim nadimkom, tako da mi to nije čudno, navikla sam.
Кад смо код надимака, био један са презименом Мардовин. Викали га "Лотре".
Link to comment
Ima i slučajeva da muška deca dobiju ime koje je nastalo kao varijanta ženskog imena. Pa tako postoji Mirjan, Ljiljan itd. mada mi se čini da je Neven već uobičajeno...Razlozi su razni, najčešće su očekivali devojčicu (a rodilo se muško) ili im je čak umrlo starije žensko dete, pa po njemu nazovu sina...
meni padaju napamet transrodna herbalna imena, koja su prilično tripozna, pazi: Koviljko, Smiljko, Bosiljko...
Link to comment

Sad već pravim vozić na sopstvenom pTfu, ali da priupitam i ovo:Sanja Ilić je objaviO......U mom polju postoje dva switched-around imena: Stacy Churchill i Vivian Cook, obojica mužjaci, jedan čak iz ovog mog sela ođe.

Link to comment

Sanja Ilić, Vanja Bulić... mada je Vanja tu još i najmuževnije jer je nadimak od ruskog imena (kog?)a buse, znaš kako na engl. području imaš prezimena u obliku imena recimo Thomas Martin (ili obrnuto), toga recimo na srpskom nema ako ne računamo dinastička genealoška tipa Stefan Nemanja. bar kolko da znam nema varijanata Miloš Ivan ili Predrag Nenad.jedini savremeni slučaj koji znam je Ivan Ljuba, pobednik prvog srpskog Velikog brata. čekaj, jesu li sva prezimena prvobitno imala oblik imena (oca, pretka)?

Link to comment
Are you thinking what I'm thinking? :lolol:...Btw. Slađan je najseksije iz te kolekcije.
Iz kolekcije imena ili iz neke porodice? ;) Ima i Božur... A Golub, Paun, Labud ili čak Galeb? (Viđala ja da piše i Pauna, Goluba, Labuda... :ph34r: ) I Jablan. :)Uniseks imena su i Mel, Deril, Kim... i barem još četiri, al' trenutno ne padaju na pamet (a kamoli primerci koji ih nose).Da li se neko seća onE Perice Martinović? I da li je Vladica samo žensko ime?A Nikica? :) Edited by FranziskaKafka
Link to comment
bar kolko da znam nema varijanata Miloš Ivan ili Predrag Nenad.
Imali smo olimpijce u plivanju braću Miloš, Predraga i Nenada
Link to comment

imate li problem sa pamcenjem nasih dvosloznih imena: rado-, drago-, miro- ?ja - uvek. :mellow: poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...