March 25, 20224 yr 25. sezona sasvim pristojna za sad. 3. epizoda odvaljuje, bar deo gde pišaju po urbanim likovima koji dolaze u South Park da kupe nekretnine (Tesla, flaširana voda, pilates, edamame... )
March 29, 20233 yr DikinBaus epizoda South Parka oooodlična, u sred srede o child-labour zakojima u US, gen Z radnicima, a pomalo i o korpo-kulturi. Pišanje. Inace odlicna sezona, minus jedna epzioda recimo.
March 29, 20233 yr 3 hours ago, goofs said: DikinBaus epizoda South Parka oooodlična, u sred srede o child-labour zakojima u US, gen Z radnicima, a pomalo i o korpo-kulturi. Pišanje. Inace odlicna sezona, minus jedna epzioda recimo. Odlična sezona, ali sada su u modi "zamori", zamorio sam se od SP i od svih tih tema, gledam par odličnih epizoda i kontam da sam na korak od toga da premotavam i da me ič ne pogađa... mada možda je posredi depresija neka još uvek neidentifikovana, who knows Ali odlična sezona zaista!
May 31, 20242 yr Pogledao tri poslednja specijala u cugu Joining the Panderverse - sasvim dobra epizoda, ismeva usiljene PC i woke pokušaje Holivuda sa jedne strane i probleme bogatih usled nedostatka jeftine radne snage (ovaj podzaplet kida) (Not Suitable for Children) - kidalica, umirao sam od smeha, Randy je najbolji i glavni lik SPa, spreman sam da se ozbiljno potučem za ovu tvrdnju. Ismevaju influensere i onlyFans tjubere, uz malo karikiranja i dubljeg pogleda na tu industriju. Ironije li, epizoda se zove not-suitable-for-children i prepuna je golotinje, a mislim da bi svaki klinac trebalo da je pogleda. Ne baš klinac klinac, ali ono 11-12 godina. The End of Obesity - najslabija od ove tri, zajebancija sa onim lekovima za dijabetes od kojih ljudi mršave
May 31, 20242 yr 4 hours ago, goofs said: Randy je najbolji i glavni lik SPa, spreman sam da se ozbiljno potučem za ovu tvrdnju. Najbolji da, glavni ne (oko ovoga ćemo se naknadno dogovoriti, ali samo da naglasim da generalno napadam s leđa, iz zasede i vezujem za radijator, it’s my thing). Odgledala sam samo Panderverse, jedva čekam da nađem vremena za ostalo. Meni je u prvim sezonama Gerison bio najjači, i Kartman naravno, bez njega nema SP, ali Rendi je sada (čitaj poslednjih 10 sezona minimum) prosto najbolje napisan lik (mada iskr ne volim Tegridy Farm arc) i to je tako. Towelia, Terensa&Filipa i Ajka prezirem, ne da je bitno ali retko imam priliku da to naglasim + na prigodnom smo topiku, pa eto…
May 31, 20242 yr Nije glavni u klasičnom filmskom smislu, to su klinci i Erik pre svih, ima puno epizoda u kojima se Rendi uopšte ne pojavljuje, a to ne ide sa glavnim likom u isti koš. Možda je udarni bolji izraz, epizode u kojima je on centralna figura i gde se zaplet vrti oko njega su u 9/10 slučajeva apsolutno maestralne, uz toliko legendarnih scena i mimova. S obzirom da serija traje već skoro 20 godina, verujem da su primetili da im mainstreim publika više nisu tinejdžeri nego ljudi koju si bili tinejdžeri kad je sve počinjalo, pa su se i preorjentisali na probleme odraslih baš kroz Rendija (mada možda su se i samo istrošili sa klinačkim idejama pa im je bio potreban drugačiji fokus). U svakom slučaju, SP i dalje tera jako i mislim da se bolje drže od Simpsonovih. Tegridy farms arc mi je bio ok, neke epizode su nepotrebne, ali generalno je bilo zabavno i dalo mu prostora da zablista. Kanađani i sve oko Kanade smaraju u SPu, Towlie je predosadan (i Mr Hanky tu negde), Ajk je ok, retko se pojavljuje pa nije toliko bitan. Garrison je bio super lik od početka, mislim da je obrnuo igricu sa svim LGBTQ-transgender zavrzlamama, mnogo pre nego je to postalo trendiš u svetu. No otkad su ga pretvorili u Donalda Trampa nekako je skrajnut, kad je to prošlo jedva i da se pojavljuje.
August 12, 2025Aug 12 Negde sam pročitao da su napravili deal za tipa 1.5 MILIJARDI dolara sa paramount plus da snime 5 novih sezona i da se strimuju sve prethodne uz obaveznih 50 novih epizoda. Jbt nisam pogledao epizodu vekovima pa moguće i od filma. Na šta to liči sada?
August 12, 2025Aug 12 Odličan je SP već godinama, malo su izmenili fokus sa čiste zajebancije na aktivnu kritiku društva i politike, što je baš gotivno kad gledaš, ali kad se vratiš tome posle 7-8 godina malo izgubi jačinu. Rendi je i dalje jeben lik, sezone su kratke tako da ne davi ako naiđe neka dosadnija epizoda, a oni specijali (epizode po 45min) oko Covida i Streaming Warsa su suvo blago. Ima i o antivakserima i Ozempik maniji.Inače, Paramount već poseduje prava na South Park IP, ali su Ston i Parker zadržali prava na streaming, koja su ispregovarali tamo negde 2009. kada streaming nije postojao. Sad su se za to oparili 1.5milje jer su pretili da će zabraniti SP na streaming platformama, bila neka pizdarija, pretili su međutužbama.
August 12, 2025Aug 12 2 hours ago, Mil@n said:Negde sam pročitao da su napravili deal za tipa 1.5 MILIJARDI dolara sa paramount plus da snime 5 novih sezona i da se strimuju sve prethodne uz obaveznih 50 novih epizoda.Jbt nisam pogledao epizodu vekovima pa moguće i od filma. Na šta to liči sada?Full je aktuelno kao što reče Goofs, najbolje gledati sezonu čim je puste (i pratiti reakcije, za sada su se manje-više svi obradjeni likovi ove sezone javljali na Twitteru, osim Trampa koga satiru krvnički). Likovi u principu isti, Cartman standardno, Randy je već godinama zapravo glavni lik, Mr Mackey, Garrison... Jedino ne ubijaju više Kenija svaku epizodu već godinama. Edited August 12, 2025Aug 12 by ducca
September 17, 2025Sep 17 SP je u jesen 2016. imao spremljenu epizodu u kojoj Hilari pobeđuje Trampa (tj Gerisona) na izborima, pa kad se desilo ono što niko nije očekivao u dva dana su obrnuli priču i na tome bazirali skoro celu sezonuI sad 10 godina kasnije kao nešto zakazalo, važi
Create an account or sign in to comment