Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

South Park

Featured Replies

25. sezona sasvim pristojna za sad.

 

3. epizoda odvaljuje, bar deo gde pišaju po urbanim likovima koji dolaze u South Park da kupe nekretnine (Tesla, flaširana voda, pilates, edamame... :D :D )

  • Replies 469
  • Views 58.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • S27 je krenula pun gas od starta, ako ih ne zabrane do kraja iste biće super

  • ubedljivo najbolja fora, iako traje možda sekundu, je paljenje zgrade Zooma od strane rulje koja proslavlja pobedu na Covidom  

  • Odličan je SP već godinama, malo su izmenili fokus sa čiste zajebancije na aktivnu kritiku društva i politike, što je baš gotivno kad gledaš, ali kad se vratiš tome posle 7-8 godina malo izgubi jačinu

Posted Images

Odlična epizoda🙂. Propustio si Mac Book da pomenes, a tek kako ga izgovaraju😂

  • 4 months later...

 

 

:D 

Edited by Svarog

  • 7 months later...

DikinBaus epizoda South Parka oooodlična, u sred srede o child-labour zakojima u US, gen Z radnicima, a pomalo i o korpo-kulturi. Pišanje.

 

Inace odlicna sezona, minus jedna epzioda recimo.

3 hours ago, goofs said:

DikinBaus epizoda South Parka oooodlična, u sred srede o child-labour zakojima u US, gen Z radnicima, a pomalo i o korpo-kulturi. Pišanje.

 

Inace odlicna sezona, minus jedna epzioda recimo.

 

Odlična sezona, ali sada su u modi "zamori", zamorio sam se od SP i od svih tih tema, gledam par odličnih epizoda i kontam da sam na korak od toga da premotavam i da me ič ne pogađa... mada možda je posredi depresija neka još uvek neidentifikovana, who knows :D

 

Ali odlična sezona zaista!

  • 1 year later...

Pogledao tri poslednja specijala u cugu

 

  • Joining the Panderverse - sasvim dobra epizoda, ismeva usiljene PC i woke pokušaje Holivuda sa jedne strane i probleme bogatih usled nedostatka jeftine radne snage (ovaj podzaplet kida)
  • (Not Suitable for Children) - kidalica, umirao sam od smeha, Randy je najbolji i glavni lik SPa, spreman sam da se ozbiljno potučem za ovu tvrdnju. Ismevaju influensere i onlyFans tjubere, uz malo karikiranja i dubljeg pogleda na tu industriju. Ironije li, epizoda se zove not-suitable-for-children i prepuna je golotinje, a mislim da bi svaki klinac trebalo da je pogleda. Ne baš klinac klinac, ali ono 11-12 godina.
  • The End of Obesity - najslabija od ove tri, zajebancija sa onim lekovima za dijabetes od kojih ljudi mršave
4 hours ago, goofs said:

Randy je najbolji i glavni lik SPa, spreman sam da se ozbiljno potučem za ovu tvrdnju.

Najbolji da, glavni ne (oko ovoga ćemo se naknadno dogovoriti, ali samo da naglasim da generalno napadam s leđa, iz zasede i vezujem za radijator, it’s my thing). Odgledala sam samo Panderverse, jedva čekam da nađem vremena za ostalo. Meni je u prvim sezonama Gerison bio najjači, i Kartman naravno, bez njega nema SP, ali Rendi je sada (čitaj poslednjih 10 sezona minimum) prosto najbolje napisan lik (mada iskr ne volim Tegridy Farm arc) i to je tako. Towelia, Terensa&Filipa i Ajka prezirem, ne da je bitno ali retko imam priliku da to naglasim + na prigodnom smo topiku, pa eto… 

Nije glavni u klasičnom filmskom smislu, to su klinci i Erik pre svih, ima puno epizoda u kojima se Rendi uopšte ne pojavljuje, a to ne ide sa glavnim likom u isti koš.

 

Možda je udarni bolji izraz, epizode u kojima je on centralna figura i gde se zaplet vrti oko njega su u 9/10 slučajeva apsolutno maestralne, uz toliko legendarnih scena i mimova. S obzirom da serija traje već skoro 20 godina, verujem da su primetili da im mainstreim publika više nisu tinejdžeri nego ljudi koju si bili tinejdžeri kad je sve počinjalo, pa su se i preorjentisali na probleme odraslih baš kroz Rendija (mada možda su se i samo istrošili sa klinačkim idejama pa im je bio potreban drugačiji fokus).

U svakom slučaju, SP i dalje tera jako i mislim da se bolje drže od Simpsonovih.

 

Tegridy farms arc mi je bio ok, neke epizode su nepotrebne, ali generalno je bilo zabavno i dalo mu prostora da zablista. Kanađani i sve oko Kanade smaraju u SPu, Towlie je predosadan (i Mr Hanky tu negde), Ajk je ok, retko se pojavljuje pa nije toliko bitan.

Garrison je bio super lik od početka, mislim da je obrnuo igricu sa svim LGBTQ-transgender zavrzlamama, mnogo pre nego je to postalo trendiš u svetu. No otkad su ga pretvorili u Donalda Trampa nekako je skrajnut, kad je to prošlo jedva i da se pojavljuje.

  • 4 months later...

 

 

  • 10 months later...

S27 je krenula pun gas od starta, ako ih ne zabrane do kraja iste biće super ziga

Negde sam pročitao da su napravili deal za tipa 1.5 MILIJARDI dolara sa paramount plus da snime 5 novih sezona i da se strimuju sve prethodne uz obaveznih 50 novih epizoda.

Jbt nisam pogledao epizodu vekovima pa moguće i od filma. Na šta to liči sada?

Odličan je SP već godinama, malo su izmenili fokus sa čiste zajebancije na aktivnu kritiku društva i politike, što je baš gotivno kad gledaš, ali kad se vratiš tome posle 7-8 godina malo izgubi jačinu. Rendi je i dalje jeben lik, sezone su kratke tako da ne davi ako naiđe neka dosadnija epizoda, a oni specijali (epizode po 45min) oko Covida i Streaming Warsa su suvo blago. Ima i o antivakserima i Ozempik maniji.

Inače, Paramount već poseduje prava na South Park IP, ali su Ston i Parker zadržali prava na streaming, koja su ispregovarali tamo negde 2009. kada streaming nije postojao. Sad su se za to oparili 1.5milje jer su pretili da će zabraniti SP na streaming platformama, bila neka pizdarija, pretili su međutužbama.

2 hours ago, Mil@n said:

Negde sam pročitao da su napravili deal za tipa 1.5 MILIJARDI dolara sa paramount plus da snime 5 novih sezona i da se strimuju sve prethodne uz obaveznih 50 novih epizoda.

Jbt nisam pogledao epizodu vekovima pa moguće i od filma. Na šta to liči sada?

Full je aktuelno kao što reče Goofs, najbolje gledati sezonu čim je puste (i pratiti reakcije, za sada su se manje-više svi obradjeni likovi ove sezone javljali na Twitteru, osim Trampa koga satiru krvnički). Likovi u principu isti, Cartman standardno, Randy je već godinama zapravo glavni lik, Mr Mackey, Garrison... Jedino ne ubijaju više Kenija svaku epizodu već godinama.

Edited by ducca

  • 1 month later...

Mmm da…

IMG_3371.jpeg

SP je u jesen 2016. imao spremljenu epizodu u kojoj Hilari pobeđuje Trampa (tj Gerisona) na izborima, pa kad se desilo ono što niko nije očekivao u dva dana su obrnuli priču i na tome bazirali skoro celu sezonu

I sad 10 godina kasnije kao nešto zakazalo, važi

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.