Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Tek sada vidjeh.

 

ne razumjem od koga brane Centre Georges Pompidou kad je on jedan od landmark Pariza i sveopste prihvacen i voljen od Parizana i ostalih?

Ni meni to nije jasno...Ovo je u stvari navlakuša...
Link to comment
  • 1 month later...

fak. 

 

Zar oni nemaju neki zavod za zaštitu kulturnog nasleđa ili nešto slično? Tuga koliko su lepih zgrada iz 19. i sa početka 20. veka u SAD srušili i na njihovom mestu izgradili neki stakleni paralelepiped. 

Link to comment

Tek sada vidjeh.

 

ne razumjem od koga brane Centre Georges Pompidou kad je on jedan od landmark Pariza i sveopste prihvacen i voljen od Parizana i ostalih?

tek sad videh i ja :)

 

sad jeste tako, ali te '77. kad je otvoren nije bilo. bilo je pljuvanja, le figaro je napisao da je pariz dobio sopstvenog monstruma, ruznijeg od onog iz loch nessa, fr. arhitekti su pljuvali (razumljivo, to je bilo prvi put da strani arhitekti ucestvuju na nekom konkursu u fr., pa jos i dobiju)...

smirilo se tak kad je postalo jasno da su parizani prihvatili bobur i da prosto nema smisla.

Link to comment

al' da je gadan, gadan je :-)... cak je funkcionalno to moglo bolje da isplanira /one spoljne pokretne stepenice koje jos ponekad i ne rade, su bas lose resenje/. Ali, ali...volim ga i ja zbog sadrzaja i aktivnosti u njemu, ali je fakat ruznjikav pa i ne narocito funkcionalan, pride.

Link to comment

Jeste bio neželjen, zvali ga posprdno rafinerija i svakako još, Žiskar Desten hteo da obustavi gradnju al Pompidu i gradonačelnik tada Širak isteraše do kraja, ne znam jesu li koristili argument da je i Ajfelov toranj realno ružan a i bio slično omražen.

 

Svikne čovek vremenom na sve.

Link to comment

Zar oni nemaju neki zavod za zaštitu kulturnog nasleđa ili nešto slično? Tuga koliko su lepih zgrada iz 19. i sa početka 20. veka u SAD srušili i na njihovom mestu izgradili neki stakleni paralelepiped. 

Не постоје такве установе. Систем је другачији. И разумевање историјског наслеђа је другачије. Додуше ни нама т заводи слабо вајде доносе...

Link to comment
  • 3 weeks later...

De smešno. Ovo je Pricker na osnovu fotke. Ne smem da guglam naslove svih knjiga da se ne razočaram.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Мислио си Прицкер?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...