Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Pa fuck, sad su nam i predsednik i patrijarh iz Bečeja. Turistička agencija da napravi plan za organizaciju hodočašća sa hologramskim pojavljivanjem obojice ispred rodnih i porodičnih kuća. Sad kad nam krene ....:D

 

Link to comment
1 minute ago, Далибор said:

pa ni jedan ni drugi kalendar nisu "tačni"

 

U smislu da se rec "tacan" ne moze primeniti na nesto tako proizvoljno kao sto je kalendar? Neka ti bude, da kazemo ovako: jedan je daleko precizniji od drugog i zvanican je u nasoj zemlji i celoj Evropi, a crkva tvrdoglavo insistira na onom koji je odavno prevazidjen. 

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, arheolog1981 said:

Ateiste zabole i za jedne i za druge :fantom: Mogu ti reći da sam radio malo istraživanje među Srbima "vernicima" i postavim samo jedno pitanje... kako se zove Bog kod hrišćana a kako kod muslimana. Masa kaže Isus i Alah :) Dalje o religiji ne propitivam...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

Gde su to pogrešili Srbi "vernici" ?

Link to comment
34 minutes ago, mjone said:

Hahaha, znači za ateiste je  prihvatljivije katolicanstvo gde je  Papa po dogmama nepogrešiv po pitanju vere ?

Dajte malo pročitajte nešto, ne ide ovakvo brukanje

Ne, najprihvatljivije je da se izađe iz srednjeg veka i da religija uopšte ne postoji.

Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Kažeš ti, znači tačno je. 

 

ne kažem samo ja. bukvalno govorim najosnovnije definicije, nikakva izvedena mišljenja. ne znam gde vidiš prostor za neslaganje

 

da li misliš da slobode i prava nisu dobre, ili da crkveno učenje ne zagovara nejednakosti, za početak muškaraca i žena

 

znam da ne misliš ni jedno  ni drugo, ali ne znam zašto onda radiš ovo što radiš

Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

 

Ako je to tacno onda su teski licemeri i jos vece stetocine nego sto sam mislio.

ma mislim, to je glupost nevidjena. treba da izbace jednu prestupnu godinu u veku. nidje veze ni sa verom ni sa tradicijom. cela ta sitacija je teranje uz kurac od starta. 

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

ma mislim, to je glupost nevidjena. treba da izbace jednu prestupnu godinu u veku. nidje veze ni sa verom ni sa tradicijom. cela ta sitacija je teranje uz kurac od starta. 

 

Jedini problem je bio u tome sto su do toga dosli mrski zapadnjaci. Kazem, problem uopste nije trivijalan i beznacajan, predstavlja simptom mnogo dubljih problema u nasoj mucenoj kolektivnoj psihi. 

Link to comment
Pa fuck, sad su nam i predsednik i patrijarh iz Bečeja. Turistička agencija da napravi plan za organizaciju hodočašća sa hologramskim pojavljivanjem obojice ispred rodnih i porodičnih kuća. Sad kad nam krene ....[emoji3]
 
nadam se da ne znash josh neshto shto mi ne znamo :rolf:

sent from bubamoto

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Meazza said:

 

Ako je to tacno onda su teski licemeri i jos vece stetocine nego sto sam mislio.

Чини ми се да због Руса нисмо прихватли нови календар, пошто су они били објективно спречени да учествују на Сабору.

 

Quote

Календар су, потом, примениле само грчка, румунска, цариградска и александријска црква. Миланковић је забележио да је Архијерејски сабор Српске православне цркве септембра 1923. у Сремским Карловцима у принципу усвојио нови календар, али је спровођење одложено за време „када реформисани календар прихвате и примене и све остале православне цркве“.

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Ревидирани_јулијански_календар

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Zato što se zalažem za slobodu veroispovesti izmedju ostalog, a generalno za slobodu misli.

 

tu je tek štetan uticaj učenja Spc, koja prva ne priznaje slobodu verosipovesti i slobodu misli

 

index.jpg

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...