Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Зато што је то истовремено и питање односа православне и католичке Цркве у ком православна Црква у Србији не може и не треба да наступа одвојено од осталих помесних православних Цркава. Ако неко мисли како је њему то глупо и небитно, нека се сети да су "верницима који не могу да виде свог поглавара" та питања међу темељним питањима постојања, тако да ако ви и не разумете зашто они не могу да га виде, они разумеју сасвим добро.
misliš, ne sme da nastupa odvojeno od moskovskog patrijarha? pošto je papa bio u gotovo svim ostalim zemljama gde je većinsko stanovništvo pravoslavno. i u bugarskoj, i grčkoj, rumuniji itd...i svuda se naravno održi i misa za katoličke vernike. o poseti vaseljenskom patrijarhu da ne govorim...su oni svi tražili saglasnost spc?....ili, ponavljam, spc priznaje samo sud ruske pravoslavne crkve? Edited by dillinger
Link to comment
Ono sto ja znam jeste da su ljudi iz vrha crkve, ne znam ko, banuli dan nakon izrucenja kod djindjica i dogovorili se sa njim o tome. Takodje, tih dana se toliko stvari desavalo da niko u Djindjicevom okruzenju nije ni bio svestan da je Vidovdan ali je i to iskorisceno kao argument u "pregovorima".
verovatno su u deal ukljuceni i karadzic i mladic.puno platila crkva.
Pre svega me interesuje ko je tada bio glavni u SPC. Dakle, ko je bio dovoljno legitiman predstavnik SPC da ode u vladu i kaze "moramo da razgovaramo". Je li to bio Antilopije, individualno ili preko svog izaslanika? DB? Pavle licno? Urinej©?Secam se da je u GSS tada bilo mnogo bunta po pitanju uvodjenja veronauke, obzirom da je Gaso Knezevic bio ministar obrazovanja. Ovi prepredeniji koji su "sagledavali siru sliku" , insistirali su upravo na tom obrazlozenju da je to deo nekog dogovora koji prevazilazi pitanje resora obrazovanja. Edited by pacey defender
Link to comment
Pre svega me interesuje ko je tada bio glavni u SPC. Dakle, ko je bio dovoljno legitiman predstavnik SPC da ode u vladu i kaze "moramo da razgovaramo". Je li to bio Antilopije, individualno ili preko svog izaslanika? DB? Pavle licno? Urinej©?
Нема таквог у Цркви влада саборност, а не деспотизам.
Link to comment
Jesi li ti 100% siguran da su zavlacene ruke u budzet da se Hram zavrsi? Secam se onako kroz maglu da je i tada bila rasprava na tu temu i da je Djindjic tvrdio da nikakve pare iz budzeta nisu otisle na izgradnju.
Неколико пута се прибегавало парабуџетском карабуџењу, а.к.а. 'доплатна поштанска марка за Храм Св. Саве''. Другим речима, држава зна да не би сасвим било у реду да упумпава озбиљне паре из буџета, па то ради на 'суптилан' начин, да се Власи не сете.
Link to comment

U crkvi vlada sabornost? Onako kako Amfilohije kaze ili nekako drugacije?Elem, ni meni ni je jasno zasto je rano za Papinu posetu? I sta ce se to nama lose dogoditi ako dodje?Molio bih da me neko prosvetli ili uputi na prave izvore, kako bih se obrazovao i razumeo.

Link to comment
Elem, ni meni ni je jasno zasto je rano za Papinu posetu?
Zato što se još uvek pamte uvrede upućene na našu stranu za vreme crkvenog raskola 1054. godine.Neko vreme može da se prelazi preko toga, ali se neće nikada zaboraviti. Rane su još uvek sveže.
I sta ce se to nama lose dogoditi ako dodje?
2012_Poster.jpg
Link to comment
На дуже стазе, то малоумничко усрећивање Српчади веронауком (уз поштеду Жмитровића) је могло да унакази Србију више од свих Тадићевих будалаштина заједно. Срећа па беспомоћни малишани, чим ижџикљају и опретљају, одјебавају ришћанско "учење". Књишки пример фијаска, бар овде код мене у селендри.
+1
Link to comment
A zasto Bota ide u posetu 1 nacisti, zlocincu i ludaku?
Pa to bi i bila poenta mog ranijeg pitanja. Nije mi jasno zašto Racinger ne može da dodje u Srbiju, a BoTa može da ide kod njega u posetu?Ako nije vreme da se krpe neki odnosi, onda nije vreme ni da BoTa ide kod Rare.To mi je sve nekako na nivou paranormalnog.
Link to comment
Pa to bi i bila poenta mog ranijeg pitanja. Nije mi jasno zašto Racinger ne može da dodje u Srbiju, a BoTa može da ide kod njega u posetu?Ako nije vreme da se krpe neki odnosi, onda nije vreme ni da BoTa ide kod Rare.To mi je sve nekako na nivou paranormalnog.
Previse ucitavate u tu glupu Tadicevu izjavu. Posete verskih poglavara su vise protokolarne nego radne i jeste bitno da kad Racinger dodje SPC ima patrijarha koji je ziv, zdrav, veseo i u mogucnosti da se sa njim sretne. Sto ce reci da taj izgovor i nije toliko glup. O skorom dolasku Pape verovatno uopste nije ni bilo govora vec je Tadic, po obicaju, istrcao pred rudu, racunajuci da je datum papine posete nesto sto zanima gradjane Srbije.
Link to comment

E fala ti Razz..-e na prosvetljenju. Stvarno, taj raskol i nije bio tako davno. Nije ni cudo sto se jos uvek durimo, ko uvredjene neveste.A jel Bog dolazi pre olimpijade u Londonu? Mislim, Ogi mi je naredio da kupim stan tamo da bi gledali Olimpijadu, pa se pitam dal da investiram ili ne?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...