Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

Zamenik premijera i ministar unutrassnjih poslova Ivica Daccich izjavio je danas da che diplomatsko-konzularna predstavnisstva Srbije u inostranstvu primati zahteve za izdavanje novih srpskih biometrijskih pasossa. Daccich je, obilazechi stanicu graniccne policije Beograd na aerodromu "Nikola Tesla", gde je uspostavljen novi sistem kontrole biometrijskih dokumenata, naglasio da Ministarstvo inostranih poslova ima znaccajnu ulogu u izdavanju novih pasossa. "Prijem zahteva vrssiche se u nassim diplomatsko-konzularnim predstavnisstvima, a do sada ima oko 2.000 takvih zahteva", precizirao je ministar. "Dogovorili smo se da se taj posao ssto visse azzurira MIP, jer to nije u nadlezznosti MUP-a", rekao je Daccich. Prema njegovim reccima, veliki broj gradjana Srbije je uzeo nove pasosse tokom boravka u zemlji za novogodissnje praznike i za sada izdavanje tih dokumenata dobro ide. On je ponovio da je rok za izdavanje pasossa skrachen sa prvobitnih 30 na 20 dana i da se radi na dodatnom skrachenju.

Link to comment
Daccich je, obilazechi stanicu graniccne policije Beograd na aerodromu "Nikola Tesla", gde je uspostavljen novi sistem kontrole biometrijskih dokumenata, naglasio da Ministarstvo inostranih poslova ima znaccajnu ulogu u izdavanju novih pasossa.
Најбоље обожавам те театралне назнаке... пази, "има значајну улогу". Шта изиграва, духа Хамлетовог оца? Глуми гљиву? Или случајно баш оно издаје те пасоше? Не издаје? Па ко их онда издаје? Какве онда везе има МИП са издавањем пасоша?Ништа се није поправио ни опаметио, ни под новим газдом...
Link to comment
Zamenik premijera i ministar unutrassnjih poslova Ivica Daccich izjavio je danas da che diplomatsko-konzularna predstavnisstva Srbije u inostranstvu primati zahteve za izdavanje novih srpskih biometrijskih pasossa.
samo je zaboravio da naglasi koji DKP ce to raditi - onih 3 sto su i do sada?
Link to comment

Meni uopšte nije jasno zašto nas maltretiraju sa tim novim pasošima, čak i sa rokom do kraja 2009e meni ne izgleda da je moguće da svi zamenimo pasoše. Ja ću ići kući jednom u toku godine pa ću tad da uzmem novi, ali šta sa ljudima koji žive negde u USA ili Australiji, ne planiraju posetu Srbiji a nemaju GDE da izvade te pasoše tamo? Pa da nam je država iole normalna oni ne bi smeli da postavljaju nikakv rok pre nego što sve ambasade/konzulai ne počnu sa izdavanjem pasoša, a i tad, realno, ne vidim potrebu da se plavi pasoši uopšte poništavaju.

Edited by Evi
Link to comment
Meni uopšte nije jasno zašto nas maltretiraju sa tim novim pasošima,
zato sto je kao bila ideja da ce novi pasosi dovesti do bele sengenske liste [yeah right <_<], pa je to bio razlog da se oslobodimo plavih - ne bi li svi slobodno putovali.
Link to comment
ja dobih crveni pasos za 15ak dana na nbg. nije bilo problema sa dva pasos (vazeci + stari sa vizom, sa izbusenim koricama).
i jel sad tako nosis dva pasosa dok ta viza ne istekne ili se nesto nekako nekada prebacuje?da li neko ima slicna iskustva sa engleskom vizom (bilo kog tipa, a boze i da se specificira)? (da je izvadio novi pasos u srbiji, posto u engleskoj nije sigurno, al da pretpostavimo da ce taj deo oko viza biti slican.)
Link to comment
da li neko ima slicna iskustva sa engleskom vizom (bilo kog tipa, a boze i da se specificira)? (da je izvadio novi pasos u srbiji, posto u engleskoj nije sigurno, al da pretpostavimo da ce taj deo oko viza biti slican.)
Do 2002/03 moglo je da se vrsi prebacivanje vize iz pasosa u pasos na aerodromu. Sada vise ne, vec se mora podneti zahtev za to [ima poseban formular], placa se ?160 ako se salje postom ili ?500 za premium service u HO i savetuju da se podnese 8 nedelja pre isteka vazece vize.
Link to comment
i jel sad tako nosis dva pasosa dok ta viza ne istekne
ako neces da se cimas sa ovom gornjom procedurom, onda nosis oba pasosa.
Da li je neko izvadio ili predao zahtev za izdavanje novog pasoša u inostranstvu?
kod nas to jos nema [ i ne zna se kad ce], ali citao sam neke komentare za paris i stutgart da se jako brzo popunjavaju termini za podnosenje zahteva...:unsure:
Link to comment
Do 2002/03 moglo je da se vrsi prebacivanje vize iz pasosa u pasos na aerodromu. Sada vise ne, vec se mora podneti zahtev za to [ima poseban formular], placa se ?160 ako se salje postom ili ?500 za premium service u HO i savetuju da se podnese 8 nedelja pre isteka vazece vize.
a sta dok ne prebacis? mislim ako bi vadio pasos u bgd mozes makar prvi put da udjes sa dva pasosa?ili ako bi vadio u engleskoj ali putujes negde uskoro posle toga.zapravo sad mi se nesto javlja da mi je kolega pricao da njegova zena amerikanka tako vec godinama i svaki put joj kazu na aerodromu a znate da mozete da prebacite... onda je valjda tako i za nas.? Edited by kurdi
Link to comment

hvala, jms.mada sad kad razmislim ovo je malo drugacija situacija od prethodnih gde si menjao pasos (fizicki obrazac) ali je makar bila ista zemlja itd.jel ovo (jal dva pasosa, jal 500 funti) znas pouzdano da vazi i za nas specifican novi slucaj sa promenom imena zemlje itd?i jel znas slucajno da li u londonu daju jos plave pasose (al povoljno biggrin.gif) ili ima makar neka fora da se dodaju neke stranice za vize?

Link to comment
hvala, jms.mada sad kad razmislim ovo je malo drugacija situacija od prethodnih gde si menjao pasos (fizicki obrazac) ali je makar bila ista zemlja itd.jel ovo (jal dva pasosa, jal 500 funti) znas pouzdano da vazi i za nas specifican novi slucaj sa promenom imena zemlje itd?
da, vazi i za nas - ne mislim da je razliciti obrazac pasosa bitan - drzavljanstvo ti se nije promenilo.
i jel znas slucajno da li u londonu daju jos plave pasose (al povoljno biggrin.gif) ili ima makar neka fora da se dodaju neke stranice za vize?
da, jos uvek izdaju plave pasosu u Londonu [nema dodavanja stranica] - ali je i dalje po staroj, nepovoljnoj ceni od 140-150 funti. I mislim da i tu vise ne izdaju odmah, nego se salje 'na proveru' u Beograd [mesec dana?].ako mozes da izvuces nekoliko dana slobodno - za malo vise para od toga se moze leteti za Beograd...
Link to comment
a sta dok ne prebacis? mislim ako bi vadio pasos u bgd mozes makar prvi put da udjes sa dva pasosa?ili ako bi vadio u engleskoj ali putujes negde uskoro posle toga.zapravo sad mi se nesto javlja da mi je kolega pricao da njegova zena amerikanka tako vec godinama i svaki put joj kazu na aerodromu a znate da mozete da prebacite... onda je valjda tako i za nas.?
Pa dok ne prebacis, ili resis da ne prebacis - putujes sa dva pasosa. Znam da u nekim zemljama [indija, npr] ih zaheftaju jedan uz drugi [a videh jednom i treci :lol:].
Link to comment
a sta dok ne prebacis? mislim ako bi vadio pasos u bgd mozes makar prvi put da udjes sa dva pasosa?ili ako bi vadio u engleskoj ali putujes negde uskoro posle toga.zapravo sad mi se nesto javlja da mi je kolega pricao da njegova zena amerikanka tako vec godinama i svaki put joj kazu na aerodromu a znate da mozete da prebacite... onda je valjda tako i za nas.?
kao sto jms rece, nosis dva pasosa. ja sam to radio dok ne dobih drzavljanstvo pre koju godinu. nesto mi se desilo da sam izvisio za to granicno prebacivanje vize i prvi put kad sam stigao na aerodrom, ja probam, ko velim mozda se smiluju, tad sam ima onu stalnu permanent resident vizu. kaze majstor - ne moze, sad se placa. aha... pitam ja njega sta predlaze, covek se nasmeje kaze - s obzirom na cenu, ja predlazem gumicu.zaista ne prave frku oko tog prebacivanja viza. verovatno ce ti reci da imas tu opciju, ti klimnes glavom, kazes, evo sutra cu i tako svaki put. znam par ljudi koji tako funkcionisu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...