Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

mislis na gastose ?
Da baš na nas gastose i mislim.
ima toga, u pravu si, cak mislim da planiram vise i dalje no sto treba ali u ovom slucaju ne vidim razlog za paniku.a i idu mi na k ti sto staaaalno moraju da prave paniku medj narodom zbog stvari za koje je jasno da se moraju resiti.
Realno gledano masovni problemi mogu da nastanu, ali vrlo verovatno neće. Jer će vlada doneti uredbu pa će MIP poslati dopis zemljama po vaskoliko svetu, a tamo gde su ažurne administracije (računamo EU zemlje, mada je u nekima ažurnost diskutabilna) biće OK.U ostalim će drndati one koji bi da uđu sa plavim pasošima. Ništa novo.
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

cemu bilo kakav *red alert* ?naravno da se stari pasosi nece ukidati dok ih svi ne zamene novim i naravno da se se taj zakon usvojiti cim dodje na dnevni red.
problem sa usvajanjem zakona postoji. potpuno je suludo da je diskusija o zakonu bila pre mesec dana i da oni nisu u stanju da ga izglasaju. sa jedne strane, radikali blokiraju parlament nesuvislim pricama o hagu i poteri za haskim optuzenicima bez obzira sta je na dnevnom redu. ds i njeni koalicioni partneri uzivaju u tome sto mogu da ponavljaju kako radikali blokiraju skupstinu, dokazujuci da radikale ne interesuju gradjani nego rodbina mladiceva. zakon je bio na dnevnom redu, svi su se slozili da ga prihvate, ali sad se ceka na dan za glasanje. umesto da preseku diskusiju i odrede taj dan za glasanje, ds pusta radikale da se majmunisu po skupstini. ono sto mene brine je da se vlada srbije malo ne zaigra sa radikalima pa da posle mora da donosi kojekakve uredbe i polupravne akte kako bi resili ovaj problem.
Link to comment

Dan za glasanje je zakazan za kraj meseca, tako da radikali mogu da se majmunišu koliko hoće, vise sa skupštinske rasvete, utrljavaju svoje feromone u poslaničke kartice, podesetereče i uz gusle otpjevaju sve šešeljeve knjige al nemaju pravo da govore, tako da će lagano biti izglasane izmene i dopune Zakona o putnim ispravama. So, chill.

Link to comment
Dan za glasanje je zakazan za kraj meseca, tako da radikali mogu da se majmunišu koliko hoće, vise sa skupštinske rasvete, utrljavaju svoje feromone u poslaničke kartice, podesetereče i uz gusle otpjevaju sve Šešeljeve knjige al nemaju pravo da govore, tako da će lagano biti izglasane izmene i dopune Zakona o putnim ispravama. So, chill.
Pa i da je tako - šta s tim? Nije samo izglasavanje u pitanju. Ima čitava procedura- zakon treba da se objavi u Službenom glasniku, pa počinje primena, što će reći da treba sve zemlje da obaveste da ipak važi. Hoće li i to sve da obave u taj kraj meseca decembra? Meni se čini da neće, a čini mi se i da mi niko neće nadoknaditi za kartu do USA koja je odavno kupljena.Inače, par dana pre vesti na B92 (u petak, da pasoši nisu produženi a kada će- ne zna se) nazovem ja naše cenjeno Ministarstvo spoljnih poslova da pitam šta se dešava sa tim. Prvo prepodne dobijam službenika koji mi kaže da ni sam ne zna i ne zna šta da mi kaže, i da je on već zakazao sastanak sa šefom da vidi šta se sa tim dešava te da zovem popodne. OK.Zovem ja popodne, javlja se službenica, na moje pitanje o pasošima pita me jel imam diplomatski. Ja kažem da nije dilpomatski nego obični. U tom trenutku počinje vika i dreka: šta ja zovem nju, oni se bave diplomatskim pasošima a ja joj samo zauzimam vezu, nije njeno Ministrastvo zaslužno za obične pasoše nego samo za diplomatske, i da zovem Ministarstvo policije. Ja tu pitam kako to nisu zaduženi kad sam ja jutros razgovarala sa njenim kolegom koji je rekao da se javim kasnije, nikakvu nenadležnost nije pominjao. Onda ona kaže da mogu da zovem i Ministarstvo inostranih ali ne nju nego konzularno odeljenje. Pri tom viče sve vreme. Naravno nije problem što se ona dernja i priča gluposti, nego sam problem ja što zauzimam vezu (!?!!?). A pala je tu i Šerlok scena:ona: Odakle Vi uopšte zovete?ja: Pa nije bitno odakle zovem, za ovo što Vas pitam je potpuno nebitno.ona: Odakle zovete, pitam Vas odakle zovete!!! Vidim da nije naš broj!!! Zovete iz inostranstva!!!!!ja, a šta sam mogla drugo, priznam da zovem iz inostranstva. E QQLL sa ovim našim cenjenim ministarstvenim kadrovimaLM, treći službenik, iz konzularnog odeljenja za Nemačku i Austriju, ne baš ljubazno, ali daleko od histerije i urlanja koje mi je priredila njegova koleginica: "Produženi su vam pasoši do kraja 2009e". Pitam da li je siguran u to, jer ja dobijam kontradiktorne informacije? Potpuno je siguran.Naravno da se nisam iznenadila u petak kad sam videla da rok nije produžen, a i da će teško za ovih četiri i po radnih dana parlamenta uspeti da izglasaju zakon, objave ga u Službenom glasniku (to je valjda pre nego što stupi na snagu?) i obaveste druge države da su to promenili, i pre nego što to druge države dotave svojim graničarma (valjda i njima treba par dana da to promene). Edited by Evi
Link to comment
A pala je tu i šerlok scena:ona: Odakle Vi uopšte zovete?ja: Pa nije bitno odakle zovem, za ovo što Vas pitam je potpuno nebitno.ona: Odakle zovete, pitam Vas odakle zovete!!! Vidim da nije naš broj!!! Zovete iz inostranstva!!!!!
:rolf: :rolf: :rolf: izvini, nisam mogao da odolim...
Link to comment
cemu bilo kakav *red alert* ?naravno da se stari pasosi nece ukidati dok ih svi ne zamene novim i naravno da se se taj zakon usvojiti cim dodje na dnevni red.
da. i naravno da neki ljudi koji zive u inostranstvu planiraju negde da otputuju za bozicne praznike (a i da se vrate kuci) ili im dolazi familija u to vreme - a niko im ne garantuje da ce to biti moguce. ne radi se o tome da li ce se zakon usvojiti cim dodje na dnevni red vec o tome da bi taj dnevni red morao doci pre 24og decembra. zapadne administracije ne rade otprilike od srede 24og decembra do ponedeljka 5og januara. sta god se izglasa u to doba ce za primenu sacekati najpre peti januar. mnogo ljudi (i moja majka medju njima) lako mogu biti ostavljeni na cedilu u tom vremenskom procepu. i sad ja treba kao da kuliram... jebote, kao da u parlamentu ima normalnih pa nije frka!edit - nepismen... Edited by adam
Link to comment
jos kad krene dzetleg uz festiv drink neces ni mariti gde si... :D
kad sam leteo za novu 2001. davali su nam podosta sampanjca za dz i u ekonomskoj klasi... ne kazem da ce i za novu 2009. biti tako, ali.... :D Edited by jms_uk
Link to comment
kad sam leteo za novu 2001. davali su nam podosta sampanjca za dz i u ekonomskoj klasi... ne kazem da ce i za novu 2009. biti tako, ali.... :D
mozda predju na zest, kriza je... cool.gif @tresko - i to sto kazes...
Link to comment
da. i naravno da neki ljudi koji zive u inostranstvu planiraju negde da otputuju za bozicne praznike (a i da se vrate kuci) ili im dolazi familija u to vreme - a niko im ne garantuje da ce to biti moguce. ne radi se o tome da li ce se zakon usvojiti cim dodje na dnevni red vec o tome da bi taj dnevni red morao doci pre 24og decembra. zapadne administracije ne rade otprilike od srede 24og decembra do ponedeljka 5og januara. sta god se izglasa u to doba ce za primenu sacekati najpre peti januar. mnogo ljudi (i moja majka medju njima) lako mogu biti ostavljeni na cedilu u tom vremenskom procepu. i sad ja treba kao da kuliram... jebote, kao da u parlamentu ima normalnih pa nije frka!edit - nepismen...
with all due respect, ne vidim kako bi moje nerviranje pripomoglo da se zakon izglasa pre 24.dec.missim, putujem i ja pa nije bas da zapljuckujem sa bezbedne visine.moj gut feeling kaze da ce oni to ipak izglasati i smandrljati u poslednjem trenutku, po starom obicaju.u suprotnom slucaju, pocecu da se nerviram tek onog trenutka kad mi neko napravi problem na granici. Edited by Allegra
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...