Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

 

Na 3+2 je dobio lagano partiju sa čistim pešakom manje posle trika u otvaranju. Nije nešto strašno ni prevideo Nakamura, prosto je stvarao i stvarao šanse i moralo je nešto da prođe. Za klasu je bio bolji.

Link to comment
  • 3 weeks later...

U sahu mozes da igras sta hoces ako:

 

1) si bolji od svih, kao Karlsen, pa maltene iz bilo koje pozicije mozes da iscedis pobedu,

 

ili

 

2) ako igras protiv slabijeg igraca.

 

Ja sam naravno svetlosnim godinama daleko od Karlsena, ali volim da, u granicama svojih ogranicenih mogucnosti, imitiram njega i velikog Emanuela Laskera, po cenu da to nekad izgleda bizarno. Ipak je meni sah samo zabava, tako da me prilicno zabole sta ce o onome sto igram reci teorija ili kompjuktor. Mnogo mi je bitnije sta ce, za tablom, dok sat kuca,  reci moj ptotivnik. Taj batica, elem, u sledujucoj partiji nije bio narocito recit:

 

https://www.chess.com/live/game/2587229696

 

22. ... Td7 je naravno katastrofalna greska koja odmah gubi, ali mislim da necu preterati ako, na osnovu zdravog razuma i bez kompjuktorske analize, kazem da crni i pre toga stoji dosta tesko. Kako god, ponosim se ovom partijom i voleo bih da sam u stanju da cesce igram ovako.

Link to comment
3 hours ago, Milogled Bluff said:

Bice, bice, u 2018. nadam se. Mada bih sad vise od MK voleo da izadjem na 2000.

 

javi kad je neki turnir, da dodjemo da podrzimo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...