Jump to content
IGNORED

Od Ostrva čoveka preko Masti do Ćurke


Delija67

Recommended Posts

Pa to nesto kao u(*s)pokojiti?
Hm, mislim da ne. Pokoj je i na češkom mir. Pokojn?, miran. Chovati je gajiti. Chov, uzgoj. Odchovanec, onaj ko je odgojen negdje/nekim. Chov?n? je vladanje. Uschovati, pohraniti. V?chova, odgoj. Zachovati, sačuvati, itd. Pochovat je uzeti, pridržati, poljuljati.
sahraniti/sačuvati
Pohraniti, hrvatski. Češki obr?nce je branič u nogometu, alo ohr?nce je branitelj. Ohr?nc? zv?řat - borci za zaštitu životinja.
Link to comment
Ma samo sam trazila paralelu u srpskom, glagol koji bi imao primese oba znacenja.
Da, to je smisao. Zadovoljiti, ali na taj specifičan način. Ne da mu daš mobilni (sve bebe koje znam lude za mobilnim telefonima).
Link to comment
Donje Brijanje i Tumidaj! Ma daj. :D EDIT: I Pitchkettle. Precious.
Улажем исправку - није место, само улица.Хм, ни Сафок није имун на соцреализам... Production rd, Shop rd, Magazine rd, Ordinance rd... Administration Avenue. У Тексасу су били још надахнутији... кад је оно изашло да морају сви да имају улице и бројеве едаби ватрогасци и ини са 911 могли да их нађу, онда су измишљали имена... попут No Trespassing rd.
Link to comment
ovo je samo do mog slusnog aparata, ali ime grada Regina kada se izgovori zvuci mi nekako "anatomski".
Yep! You sure ain't the only one. Btw (parafraziram šalu):I Love you in various parts of the world:The States: I love youNorway: Jeg elsker digThe Netherlands: Ik hou van jouChina: Wo ai ni...Saskatchewan: Nice ass. Get in the truck.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...