Jump to content
IGNORED

Od Ostrva čoveka preko Masti do Ćurke


Delija67

Recommended Posts

Na sajtu sajma zaposljavanja ima templejt za ostavljanje CVa. Jedna od stavki je prebivaliste, a u polju drzava su stavili padajucu listu sa svim mogucim drzavama i teritorijama na svetu (sto je samo po sebi besmislica jer Beogradske firme traze diplomce Beogradskog univerziteta) i tu ima zestokih bisera. Moji favoriti su Juzna Gruzija i Juzna Sendvicka ostrva i Ostrvo Coveka.

Link to comment
Na sajtu sajma zaposljavanja ima templejt za ostavljanje CVa. Jedna od stavki je prebivaliste, a u polju drzava su stavili padajucu listu sa svim mogucim drzavama i teritorijama na svetu (sto je samo po sebi besmislica jer Beogradske firme traze diplomce Beogradskog univerziteta) i tu ima zestokih bisera. Moji favoriti su Juzna Gruzija i Juzna Sendvicka ostrva i Ostrvo Coveka.
За ту Грузију нисам знао да има и јужна, ал' Сендвичка острва јесу права (опет, јужна?) а Острво Човека се управо тако зове - знао сам и једног одатле. Застава им је откачена, три ноге савијене у колену, па спојене у трокрак под 120 степени, па на црвеној позадини.
Link to comment
За ту Грузију нисам знао да има и јужна, ал' Сендвичка острва јесу права (опет, јужна?) а Острво Човека се управо тако зове - знао сам и једног одатле. Застава им је откачена, три ноге савијене у колену, па спојене у трокрак под 120 степени, па на црвеној позадини.
Južna Džordžija, 'oćem reći Gruzija je krpa tla u južnom Atlantiku, tik iznad Antarktika. Negostoljubivo, hladno, samo za pingvine :) Iskrcavanjem Argentinaca na ovo ostrvlje je započeo rat za Foklande/Maldive u proleće 1982.
Link to comment
За ту Грузију нисам знао да има и јужна, ал' Сендвичка острва јесу права (опет, јужна?) а Острво Човека се управо тако зове - знао сам и једног одатле. Застава им је откачена, три ноге савијене у колену, па спојене у трокрак под 120 степени, па на црвеној позадини.
Juzna Gruzija i Juzna Sendvicka ostrva su jedna teritorija. Naravno, radi se o juznoj Dzordziji. Za Ostrvo Coveka nikad nisam cuo da se prevodi. Znam za njega kao ostrvo Man ili Men. Bilo je jos bisera, ali sam ih zaboravio. Mrzi me da ponovo preturam po onome.
Link to comment

Ostrvo Čoveka, heh.Na manškom se zemlja (tj. više od teritorije, manje od zemlje) zove Ellan Vannin ili samo Mann, od imena irskog boga Manana. (Ono V u dužoj verziji imena dolazi od keltske lenicije, glasovne promene koja se dešava nekim vrstama reči u određenim kontekstima). Može i da se prevede, ali onda mora i Ćurka (Turkey), Porculan (China), Papričica (Chile), Mast (Greece, izgovor), Trčao Sam (Iran) i, naravno, Tvoj Čmar (Uranus). Al bi to tek bila drop-down lista iz snova. :lolol:EDIT: Pošto je ipak sajt za zapošljavanje, možda bi bilo Vaš Čmar? :unsure:

Edited by crveni autobus
Link to comment
Ostrvo Čoveka, heh.Na manškom se zemlja (tj. više od teritorije, manje od zemlje) zove Ellan Vannin ili samo Mann, od imena irskog boga Manana. (Ono V u dužoj verziji imena dolazi od keltske lenicije, glasovne promene koja se dešava nekim vrstama reči u određenim kontekstima). Može i da se prevede, ali onda mora i Ćurka (Turkey), Porculan (China), Papričica (Chile), Mast (Greece, izgovor), Trčao Sam (Iran) i, naravno, Tvoj Čmar (Uranus). Al bi to tek bila drop-down lista iz snova. :lolol:EDIT: Pošto je ipak sajt za zapošljavanje, možda bi bilo Vaš Čmar? :unsure:
Има још и Провера, па Гладни, па... има свашта!А је л’ се сећаш оне Траволтине песме „Грчка муња”?
Link to comment
Има још и Провера, па Гладни, па... има свашта!
Gubiti (Toulouse), Mali (Lille), Ponovni Susret (Reunion), Krava iz Mahovine (Moscow), Zaliv Bombi (Bombay).
А је л? се сећаш оне Траволтине песме ?Грчка муња??
Jok. Samo se sećam njegovog filma "Grčka".
Link to comment
Jok. Samo se sećam njegovog filma "Grčka".
Е, баш у том филму је и била.Добро Ти иде са овом колекцијом. Само да подсетим на Степен Звона (или је правилније „Звонасти Чин”?), па на Плачући Неодређени Члан...(да буде континуирано)
Link to comment

Dobro, kad sam već podelio temu, možda bi ova mogla da se koristi i za toponime koji na nekom drugom jeziku znače nešto naughty ili neprikladno. Ne znam koliko će živeti, ali zašto da ne probamo......O.K., svi već znamo da Rumuni ne propuste priliku da u Puli kupe majicu s imenom grada. (Pulă = muško spolovilo; Pula = isto, ali s određenim članom :s_w:)...Takođe svi znamo za francuski grad Condom-en-Armagnac, a.k.a Condom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...