Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

U subotu ujutru su na Tasu u balonu stavili nekoliko linija po duzini te smo isprobali kruzno plivanje. Na pocetku je bilo zeznuto posto neki nisu shvatili o cemu se radi (naravno da niko od zaposlenih okolo nije skrenuo paznju na to) ali posle je islo okej. Nije bilo reda u smislu sporije i brze sekcije - meni su sve tri izgledale isto kada sam ulazila.Kada neko od nas krene liniju prsnog verovatno iznervira sve ostale, jer je neminovno sporiji, pa mora da se obilazi; zbog toga sam do sad isla u sporije sekcije jer mi je bolji osecaj da obidjem nekog dok plivam kraul nego da imam utisak da smetam sa prsnim. Ne znam kako biste vi to resili..?Ne znam da li ce ovo biti praksa za ubuduce, ali deluje obecavajuce, jer bi to znacilo da se u te delove nece mesati klinci i ostali koji su tu zabave radi :)

Link to comment

kraul u stazi, prsno van. tako barem ja radim.to sa obilazenjem ume da nervira ako ima malo vise ljudi u istoj stazi. em mora glava stalno pomalo napred da bude okrenuta, zbog moguceg sudaranja, em se menja ritam plivanja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ja nisam mogao puno plivati ni u najacim teretanskim danima, tako da nisam siguran da ima veze izmedju ova 2.doduse moguce i da je zato sto nikad nisam imao pojma, nit sam se trudio da saznam, kako se valja disati prilikom kraula (muskog stila, za zlog glog).

Link to comment

Presvlacim se u svlacionici na Tasu, cuje se naravno sve sta pricaju okolo pa i ovi ljudi za garderobom, i tako uleti neki momak, pozdrave ga i krene da prica kako je juce odradio 8km, prvo 5 pa 3...ja vec :cry: u sebi i krenem duboko da razmiljam o toj ludackoj kilometrazi...da bih posle shvatila da prica o trcanju :lolol::isuse:

Link to comment

Dise, t.j. udise i na levu i na desnu stranu, ali ne na svakom zamahu. U TI-u se insistira na tome da dovodjenje usta iznad povrsine vode ne ide podizanjem glave, nego da se uklopi u rotaciju tela (oko uzduzne ose) koja je kod njih mnogo izrazenija. Probao sam da nadjem neki stariji video o total immersion na kome se ovo jasno vidi, ali nisam uspeo. Medjutim naleteh na ovo:http://youtu.be/tFmnJnmahLw

Link to comment

pominjali smo ranije, ovakva rotacija tela moze ako je glava u polozaju prema dnu bazena, ali to samo kada nema nikog drugog u stazi. u ostalim situacijama mora da se gleda napred zbog moguceg sudaranja.udisem samo na jednu stranu. nisu vredeli kasniji pokusaji da promenim, tako sam naucio. a ovo sa disanjem na svaki 2-3 zamah ima smisla kada se pliva lagano.

Link to comment

ma znam da dise, covek je :)evo i sam je objasnio. ja koliko god sam trazila taj dzep vazduha, nikad nisam uspela da ga nadjem. total imrzn je super. kod nas nema gde da se uci.ali mi se desilo da su ozbiljni plivaci kad bih im pomenula total imrzn, s prezirom odmahivali glavom kako je to sranje od plivanja. Shinji Takeuchi Пре 2 године@ezekiel0920,When you submerge your head, a vow wave is created and the level of the surface gets lower. I do not roll my head so much since the surface is 8-10 inches(20-25cm) lower than the original one.Одговори · 131 pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif као одговор на ezekiel0920

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...