Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Idem kad god mogu i poprilicno uzivam. Ovaj bazen gde sam isao na kurs je super (doduse prilicno je mali), jer je uglavnom relativno prazan i dolaze uglavnom penzioneri da kuliraju u sauni i povremeno se bucnu. Ovo leto je konacno bilo lepo vreme, pa su bazeni u gradu i okolini uglavnom puni i to me pomalo smara. Posebno kad dodje neko u poslednjem satu jer je jeftinija karta i sparta bez pardona da iskoristi poslednje minute. Tad se osecam pomalo nesigurno, ali osim toga ne. Glava ispod vode mi ne smeta, ali ne radim to jos, jer mi je prosto neprijatno za oci. Vezbali smo plivanje i ispod vode i kupili stvari koje je instruktor bacao po dnu i to je sve ok, ali kad pri plivanju dignem glavu iz vode, dok sam u stanju da nesto vidim vec je kao vreme da opet idem ispod i tu se zbunim :). Gledam da kupim neke naocare. Ici cu od oktobra na onaj kurs na koji sam i prosle godine hteo, pa cu da radim na tome.Ali u medjuvremenu sam u BG-u, pa nemam pojma gde da idem (okolina Banovog Brda). Kosutnjak?

Link to comment

Bila sam na Olimpu - prvi put u zivotu - i voda je odlicna, temperatura prava za plivanje. Steta je samo sto tako kasno pocinje sa radom (10h) a rano zavrsava (19h).Bazen mi je u tom smislu neobican sto nema nikakve linije, moguce da je to razlog zasto bih u momentima totalne opustenosti tokom kraula odlutala malo u jednu stranu :ph34r: , mislila sam prvo da je problem samo kod mene no onda spazih da su maltene i svi ostali plivaci imali iste situacije. Mada sad kad razmislim, na moru nema nikakvih linija pa nemam problema sa pravcem, hmm.

Glava ispod vode mi ne smeta, ali ne radim to jos, jer mi je prosto neprijatno za oci. Vezbali smo plivanje i ispod vode i kupili stvari koje je instruktor bacao po dnu i to je sve ok, ali kad pri plivanju dignem glavu iz vode, dok sam u stanju da nesto vidim vec je kao vreme da opet idem ispod i tu se zbunim :). Ali u medjuvremenu sam u BG-u, pa nemam pojma gde da idem (okolina Banovog Brda). Kosutnjak?
Kakav si to kurs zavrsio ako ti jos uvek nije okej da plivas sa pravim polozajem glave? Ja bih pomislila da je to prva stvar na kojoj se radi ali nemam pojma kako zapravo ucenje plivanja ide.Moja prijateljica ima samo lepe reci za renovirani Kosutnjak, probaj tamo. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kurs nedavljenja. Polozeni "ispit" me kao sto rekoh svrstava medju cca osnovce kad je rec o sigurnosti u vodi. Radili smo na tome pre jedno mesec dana i meni je jos nekako i islo, ali ovaj drugi se uglavnom borio za goli zivot, tako da nije preterano insistirao. Na bazenu sam ionako bas gledao i video slovima jednog koji je pravilno plivao, tako da me to ne muci previse.Probacu na Kosutnjaku onda, hvala.

Link to comment
Na bazenu sam ionako bas gledao i video slovima jednog koji je pravilno plivao, tako da me to ne muci previse.
Okej, mada nema veze sta drugi rade, bitno je za tebe, da ti bude "superudobno" :) Ali shvatam sad kakva je situacija, u svakom slucaju samo nastavi tako da guras napred :)Kako je bilo na Kosutnjaku? Cula sam da je i unutrasnji bazen super sad, samo mi je predaleko pa ni ne pomisljam da idem.
Link to comment
Bila sam na Olimpu - prvi put u zivotu - i voda je odlicna, temperatura prava za plivanje. Steta je samo sto tako kasno pocinje sa radom (10h) a rano zavrsava (19h).
Ima utorkom, petkom i nedeljom 'jutarnje plivanje' od 7-10 (može se ostati i nakon toga ali se od 10h gubi pravo na ležaljku koja ide uz kartu za to jutarnje; daju i neku kafu :) )
Link to comment
Ima utorkom, petkom i nedeljom 'jutarnje plivanje' od 7-10 (može se ostati i nakon toga ali se od 10h gubi pravo na ležaljku koja ide uz kartu za to jutarnje; daju i neku kafu :) )
Pa stvarno <_< Bila sam upravo ove nedelje, zvala izmedju 08 i 09 i covek nije rekao nista o tom jutarnjem, te sam otisla u 10?! Mogla sam i jutros otici..Hvala sto si javio :) Dokle inace traje sezona kod njih, dok ne postane isuvise hladno ili je to fiksno, 1.septembar?Ne bih ostajala nesto posle, a ni kafu ne pijem, meni treba samo plivanjac :) - no jeste generalno dobra fora (mislim da je 400din paket ulaznica za bazen, lezaljku i kafu a inace je 250, ne znam za to jutarnje)
Link to comment

Nisam siguran do kada traje sezona, ovo jutarnje plivanje je počelo 16.juna,(bilo od 8h, pomerili na 7h od 15. jula)edit: čova na telefonu veli da obično sezona traje do 15. septembra ili dok vr. uslovi dozvoljavajuBio sam desetak puta i OK je, s tim da nisam ranije odlazio na Olimp iako mi je jako blizu kuće, preferirao zatvorene bazene, itd...Šteta je što se mora platiti svih 400 dinara, kafu popijem na silu a na ležaljci samo ostavim ranac :DIpak, u odnosu na Vračar gde je sat vremena jutarnjeg kupanja 450 din. (u pojedinačnoj varijanti kupovine) ovo je, ako ništa drugo, 3+ sata...

Edited by sdmjazz
Link to comment

..Ne znam ko im da 450din, uopste mi ne ide u glavu da te jutarnja plivanja tako skupo naplacuju upravo onim 'iskrenim' plivacima...Da se ja pitam, sve bih napravila drukcije ;DKoliko ti znaci to sto imas 3h, ne verujem da zaista plivas sve vreme? Vise je ok kao dobar vremenski raspon gde ne moras da se stresiras i dodjes tacno u 08 da bi odradio svoju rutu..Nekada davno na Tasu bi nas redovne pustili 15-10minuta pre vremena (termin za gradjanstvo) i to mi je bila najbolja stvar, jer bih se ja vec isplivala dok pocne guzva. Sada to vise ne moze, probala sam vise puta sa jos nekim ljudima ali - sat mora da se postuje. Mozda si uveli i neku vremensku kasu u medjuvremenu, to mogu da razumem (mada sumnjam), takve slucajeve sam imala po nemackim bazenima i popustima.Meni je taj Olimp relativno blizu, preko brda desetak minuta kolima i prava je steta sto nisu smislili nista za zimu. Bilo bi super kad bi stavili balon kao na Tasu. (Cula sam da su to radili i na Kosutnjaku ovog proleca, pa se mozda taj virus jos malo prosiri....)

Link to comment

Ja sam uvek za što ranije termine (eno na Muškatiroviću vidim ima od 6:30AM) i za nekih sat ili sat i po plivanja. Nemam neki bogznakakav plivački bekgraund, ali sam entuzijasta koji voli da otpliva par km i ode :) Još uvek ne postižem tu varijantu da plivam npr. sat vremena bez zaustavljanja, mada verujem da je to uglavnom psihološka barijera. :)

Link to comment

<_< Izgleda da me je prosle nedelje slucajno usr*lo na Olimpu, danas je bilo uzasno u 10h. Plivao je kako je ko hteo (dobih jedan prilicno dobar sut od lika koji je plivao ledjno po drugoj duzini u odnosu na vecinu), deca su stalno skakala, izronjavala...spasioca tj zavodnika reda nikad vise na jednom bazenu a ne rade ama nista

Link to comment
Zaključak: nije plivački bazen :( A blaga gužva je pre neki dan bila već od 7 :frust: U 6:50 je bio red pred blagajnom.
Da, tako ispadne. Mada se to moglo resiti nekom pregradom i trecinom bazena za nas dosadne :)Da li si isao nekad "pred kraj", tipa posle 17h? Razmisljala sam da odem neki put posle posla oko 18h, taman do kraja, ali sve kontam da je tad i dalje guzva..
Link to comment

25. je plivacki. cak i na otvorenom bazenu do 13 moze da se isplivava do mile volje. ima ih sto se drze za ivice i asikuju, al bazen je uglavnom praznjikav i retko ko pliva popreko. posle, kad nagrnu tinejdzeri, ne znam kako je.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...