Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

jos jednomsmith kaze

inace bi bile dozvoljene i druge stvari koje su rezultat strasti, a koje mogu nekoga da povrede - ne bi volela da te partner stegne za gusu u trenutku klimaksa (a mozda i pretera, pa ne pusti na vreme) da bi sebi povecao uzitak. zamisli da je zakon tako pisan da opravdava bilo sta sto je rezultat strasti.
ja kazem
ovde govoris o fizickom nasilju koje je rezultat strasti i to poredis sa abortusom. ili ne? sta si hteo da kazes?druge stvari povezane sa strastima su recimo davljenje (to si mislio?), a davljenje, silovanje i prebijanje jeste fizicko nasilje. i ko sada ne zna o cemu prica?abortus se ne moze porediti sa davljenje, silovanjem i prebijanjem u ime strasti. to je zlocin.
Link to comment

da preskocimo zamenu teza, nego da se usredsredimo na ono najbitnije:

abortus se ne moze porediti sa davljenje, silovanjem i prebijanjem u ime strasti. to je zlocin.
pa to i ja kazem, abortus je zlocin - dakle, u uslovima razvijenog drustva koje moze da pruzi institucionalnu pomoc majkama koje nisu planirale trudnocu (ukljucujuci i punitivni odnos prema ocevima koji ne zele da preuzmu svoj deo odgovornosti), dakle u takvoj situaciji koristiti abortus kao sredstvo za kontracepciju je zlocin. Da se to naziva svojim pravim imenom- cedomorstvo, i da se prema tome odnosimo primenjujuci iste eticke norme koje, recimo, vaze za serijske ubice (koje smo prestali da institucionalno ubijamo), svako ko ucestvuje u abortusu bi potpao pod udar zakona. Drugim recima, imamo milost za serijske ubice i dajemo im maksimalnu kaznu od 40 godina, a ne sankcionisemo ubijanje nerodjene dece koja nikom nista nazao nisu uradila. Sto je jos gore, za donosenje takve odluke je dovoljno samo arbitrarno misljenje majke, za razliku od gorepomenutog istitucionalnog ubijanja teskih kriminalaca u sta je bio ukljucen vrh pravosudnog sistema, sa svim pratecim institucijama koje su tom procesu pomagale, i gde se odluka donosila posle elaboriranog odmeravanja cinjenica.
Link to comment
i have chosen to ignore.
I have elected you, selected you, chosen you out of the world, from all created things, that ye should bring forth much fruit and that your fruit should remain,' for it is very good to bring forth fruit and for the fruit to remain, and the fruit does remain if we dwell in love. sve u svemu draga denise, bergman je manje reziser a vise-porodican coveka muskarci protivnici abortusa su, obicne bitange..edit: uz naznaku da nisam procitao nista iznad, samo tebe denise i naslov, topika; asocijacija, cista Edited by MaRkOMaN
Link to comment
da preskocimo zamenu teza, nego da se usredsredimo na ono najbitnije:pa to i ja kazem, abortus je zlocin - dakle, u uslovima razvijenog drustva koje moze da pruzi institucionalnu pomoc majkama koje nisu planirale trudnocu (ukljucujuci i punitivni odnos prema ocevima koji ne zele da preuzmu svoj deo odgovornosti), dakle u takvoj situaciji koristiti abortus kao sredstvo za kontracepciju je zlocin. Da se to naziva svojim pravim imenom- cedomorstvo, i da se prema tome odnosimo primenjujuci iste eticke norme koje, recimo, vaze za serijske ubice (koje smo prestali da institucionalno ubijamo), svako ko ucestvuje u abortusu bi potpao pod udar zakona. Drugim recima, imamo milost za serijske ubice i dajemo im maksimalnu kaznu od 40 godina, a ne sankcionisemo ubijanje nerodjene dece koja nikom nista nazao nisu uradila. Sto je jos gore, za donosenje takve odluke je dovoljno samo arbitrarno misljenje majke, za razliku od gorepomenutog istitucionalnog ubijanja teskih kriminalaca u sta je bio ukljucen vrh pravosudnog sistema, sa svim pratecim institucijama koje su tom procesu pomagale, i gde se odluka donosila posle elaboriranog odmeravanja cinjenica.
wau! veci je zlocin radjanje nezeljene dece pod prisilom nekog autoriteta. naravno, niko ne tvrdi da je abortus kontracepcija.
Link to comment
smith kaze
"They call me 'Mr.Smith'!" (ako pogodis iz kog je filma parafrazirano, imacu vise milosti ;))
wau! veci je zlocin radjanje nezeljene dece pod prisilom nekog autoriteta. naravno, niko ne tvrdi da je abortus kontracepcija
ovo je poslednji ekstendirani 'one-liner' na koji ti odgovaram - nisi se kvalifikovala ni visprenoscu, ni snagom argumenta za dalji razgovor. Sve sto koristis je dogmatsko ponavljanje necega sto ni sama ne razumes, i o cemu nisi mnogo razmisljala.Dakle, niko te ne prisiljava ni na sta - ni da ti se neko svidja, ni da imas seks, ni da u tome uzivas...niko ti i ne trazi da drzavi rodis dete. Sve sto se od tebe trazi da ne postanes ubica. To se trazi od tebe, to se trazi od mene (ja, na primer, ne mogu da te kresnem na ulici ako mi se svidis i ako mi 'navre strast' - moram da se kontrolisem, ma koliko bolno to bilo), i to je osnovna opsteprihvacena norma danasnje zapadne civilizacije. Ako ti se desi da niste sve dobro isplanirali sto se tice vodjenja ljubavi (ne samo zastita od nezeljene trudnoce, nego i zastita od STD-a), morate da podnesete posledice - licna odgovornost pre svega. Ubijanje deteta ne moze da bude supstitucija za pogresne procene. Edited by Mr.Smith
Link to comment
"They call me 'Mr.Smith'!" (ako pogodis iz kog je filma parafrazirano, imacu vise milosti ;))
Mr. and Mrs. Smith, valjda. nego, fetus nije zivot, nego mogucnost zivota.amfilohije, to si ti? Edited by denise
Link to comment
Mr. and Mrs. Smith, valjda
nije, nemas pojma...
nego, fetus nije zivot, nego mogucnost zivota.
nesto slicno tebi
amfilohije, to si ti?
ne, nego mr.smith, napisao sam ti u prethodnom postu...ne znamo se
Link to comment
a muskarci protivnici abortusa su, obicne bitange..
evo jedan bergaman. scena iz zivota.njegov brat: devojka mi je trudna. potpuno neplanirano. sta sada da radim?moj bivsi (hvala bogu) boyfriend iz studentskih dana: kako sta da radis? znas li sta si sve planirao. putovanja, inostranstvo, ambicije. kako mislis da ti sve to propadne? sta ona misli o tome? poznajete se tek tri meseca. pazi. brat: ona je to prepustila meni. vec je imala jedan abortus, ne moze opet.on: a tako znaci. tebi prepustila da odlucis {drugim recima, hvata na dete, to je hteo da kaze}. sta, vec imala jedan abortus. o jebote, pa ona to sa svakim tipom abortira. kakav je to nacin.ja:besno zalupim vratima i vrisnem. kako mozes tako nesto da mu kazes. ti si jedan bezdusni,mongoloidni, nemoralni kreten.
Link to comment
Koliko ja razumem, abortus nije ubijanje nerodjene dece. (@Mr Smith)
daj, elaboriraj malo, da imamo o cemu da razgovaramo, ubise me protoliberali...
Link to comment
nije, nemas pojma...
hajde reci. sada si me zaintrigirao. zivim u iluziji da znam filmove.
nesto slicno tebine, nego mr.smith, napisao sam ti u prethodnom postu...ne znamo se
izvini, hajde, sta se odmah ljutis. ti meni mogucnost zivota, ja tebi amfilohije. sorry, neuspela sala.
Link to comment
daj, elaboriraj malo, da imamo o cemu da razgovaramo, ubise me protoliberali...
fetus nema karakteristike ljudskog bica: ne oseca, ne trpi bol, ne zna za radost, nema svest, ne razmislja. tek je u zacetku do 10. nedelje i ima mogucnost da kasnije postane bice koje oseca, trpi bol, raduje se i razmislja. Edited by denise
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...