Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    211

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Generalno, meni dosta prija da čitam o tim raznim kolaboracijama[emoji769], ima tu nekih "nespojivih" stvari, a onda shvatiš da im je zajednička ta kreacija...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, MocaVukotic said:

Producirao je i neke ramonese, to mi nikako ne ide

 

I to (mada ne tipičan) verovatno najkvalitetniji njihov LP, barem po pesmama - Danny Says, Chinese Rock, Rock and Roll High School, RnR Radio...

 

Za taj album su vezane i dve anegdote; prva da je nezadovoljan svirkom potezao oružje na njih, što i nije bilo neuobičajeno za njega, a druga da ih je (kad ni to nije upalilo) kolektivno poslao kući i dovršio album sa "svojim" ljudima.
 

 

U svakom slučaju, RIP za velikog maga produkcije, bez njegovog uticaja čitav spektar albuma, od Pet Sounds, preko Psychocandy, pa do Ladies and Gentlemen We are Floating in Space bi zvučao siromašnije i manje sofisticirano..

Link to comment
33 minutes ago, April said:

 

Grešiš, sinak

 

 

 

Ma mislio sam na to da mi je cudno njegovo ime uz ramonse, ne kazem da nije dobro, nego eto kao jedan kuriozitet, kao da je producirao satana panonskog na primer. 

 

Doduse, ne ide mi ni uz beatles pa eto ipak moze

Link to comment

Traje polemika ko je smislio onaj double tracked vokal koji je Lenon posle furao do smrti, da li Džordž Martin, da li Fil Spektor, ali je sigurno da je sniman po uzoru na Badi Holija. Takva produkcija je međutim svoj top dostigla kod Spektora, na albumima Plastic Ono Banda, recimo da je Mother vrhunac.

 

Mada, lično spadam među one koji više vole te snimke sa izolovanim sirovim vokalom:

 

 

Link to comment

Gledao sam kad butch vig prica kako je terao kurta na dabl treking, cemu se ovaj jako opirao, i kad bi mu ponestalo strpljenja samo bi rekao "john lennon did it" na sta bi ovaj konacno popustio

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

SOPHIE, the influential British producer who molded electronic music into bracingly original avant-garde pop, died in an accidental fall Saturday morning (January 30), a representative confirms. SOPHIE, who was 34, died at roughly 4 a.m. in Athens, Greece, where the artist had been living. In a statement, the labels Transgressive and Future Classic wrote: “True to her spirituality she had climbed up to watch the full moon and accidentally slipped and fell. She will always be here with us.”

 

neverica. jbm te živote. :cry:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...