Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

44 minutes ago, Valkyrie said:

Nije auto ali kad smo kod toga, učestalo viđam i neke motorčiće što napred imaju dva točka a pozadi jedan i deluju širi od klasičnih. Ne znam šta je to ali mi se sviđa, smela bih da vozim. 

 

9 minutes ago, borris_ said:

Piaggio MP3, postoji od 2006.

Ovdje u Parizu ih ima na svakoj raskrsnici.

 

 

Ovi moji iz starog benda su oni praaaavi motoristi. Kum s ženom piči svuda na nekom transalp motoru a basista me je vozikao po Sloveniji na Honda Shadow tenku.

I uvek sam im govorio da motori jesu kul i zgodni ali imaju premalo točkova za moj ukus. 

E, taj Piaggio skoro da ima dovoljno točkova. Još par komada da mu dodaju i biće super :happy: 

Link to comment
On 20.10.2018. at 17:21, Bujodrag said:

I meni se svidja, mimo zezanja sa gugl pretragom. Al' jbg, bilo bi mi teško da se uzdržavam i da je ne zovem IzMeta.  

 

 

toni je mislio na ovo :) meni je ovo sjajna napravica, idealna za gradove, ustvari trebalo bi zabraniti u gradovima tzv. prave automobile i pustati samo ovakve mirkoautomobile, mopede i bicikle. naravno i odlican javni prevoz. a ko ima tzv. pravi automobil neka se voza drumovima izmedju gradova.

 

 

renault-twizy-X09eph1-overview-002.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

Link to comment
1 hour ago, Pontijak said:

 

toni je mislio na ovo :) meni je ovo sjajna napravica, idealna za gradove, ustvari trebalo bi zabraniti u gradovima tzv. prave automobile i pustati samo ovakve mirkoautomobile, mopede i bicikle. naravno i odlican javni prevoz. a ko ima tzv. pravi automobil neka se voza drumovima izmedju gradova.

 

 

renault-twizy-X09eph1-overview-002.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

 

Na žalost, ovo je vozilo samo za lepo vreme:

 

Link to comment
23 minutes ago, Pontijak said:

nista ne fali ni kada je ruzno vreme, mnogo ste bre razmazeni, kako je mogao nekada spacek da se vozi i zimi i leti e pa moze i ovo :D 

 

Da ne bude zabune, podržavam ideju u kojoj bi saobraćaj u gradu bio razvijan u pravcu upotrebe ovakvih vozila umesto klasičnih automobila.

Međutim, ovo podrazumeva standard kakvog kod nas nema i izgleda da ga još dugo neće biti.

Link to comment

to da. mada se previse povladjuje u zemljama treceg sveta zudnji za automobilima pa sada tone i tone krsheva i loma po gradovima zagadjuju i stvaraju kolapse u saobracaju a o prvom svetu da i ne pricam

Edited by Pontijak
Link to comment
46 minutes ago, Pontijak said:

to da. mada se previse povladjuje u zemljama treceg sveta zudnji za automobilima pa sada tone i tone krsheva i loma po gradovima zagadjuju i stvaraju kolapse u saobracaju a o prvom svetu da i ne pricam

 

Mislim da je ta žudnja hranjena potrebom razvijenih da se ratosiljaju svog đubreta.

Link to comment

to da. mada bi ta zudnja za automobilima postojala i da nema polovnih vozila iz prvog sveta samo sto bi se teze zadovoljavala. eto, kineyi jedva docekali da iz treceg sveta postanu ekonomska supersila i od bicikala presli na stotine miliona automobila i sada lepo mogu i oni da se guse u saobracajnim kolapsima

Link to comment

I guše se verujem.

Međutim jedno je gušiti se novim automobilima (i pored fingiranja rezultata emisije gasova i potrošnje), a sasvim drugo gušiti se u automobilima zastarelim jednu, ili dve generacije, što je slučaj u Srbiji.

Voleo bih da vidim primer zemlje, koja bi preskočila taj jedan korak žudnje za materijalnim, ali Srbija, izvesno je neće biti ta zemlja - prekasno je.

Link to comment

za srbiju je sve prekasno :D a automobil, jeste da je nastao krajem 19. veka ali je on mezimce 20. veka i zaista je promenio puno u covekovom dozivljaju vremena i prostora, na kraju ispade da je civilizacija proslog veka poprilicno oblikovana automobilom,  da ne pominjemo koliko je automobilska industrija bitan cinilac u ekonomiji sa sve pratecim industrijama, usluznim delatnostima itd itd itd. mislim da je automobil kao sredstvo poprilicno izgubio smisao u ovom 21 veku ali eto ludilo proizvodnje sve vise miliona vozila i sve kraceg upotrebnog veka se nastavlja jer profiti su slasni i masni a sad sto se svi gradovi na planeti guse u kolapsima saobracaja, ma nema veze

Link to comment

Pre neki dan je bila vest koja se odnosila na Pariz i u kojoj se kaže da grad razmišlja o uvođenju naplatnih rampi za ulazak automobilima u gradsko jezgro. To je jedan od primera na koji se gradovi brane (ili nameravaju), a u ovom članku dat je niz drugih primera: https://www.businessinsider.com/cities-going-car-free-ban-2017-8

 

Mislim da sam u epizodi Grand Toura prethodne godine saznao da Štutgard (sedište Mercedesa i Poršea) ima dan bez automobila, zaboravio sam, ali mislim da je to nedelja. Ovo mi se učinilo licemernim :) 

Link to comment

Štutgart je simbol saobraćajne gužve u Nemačkoj, toliko da i Tatort ima epizodu koja se zove "Stau" ili slično i dešava se bas u toj guzvi. Bila sam tamo samo tokom jednog vikenda i za svaki slučaj ostavila auto u P+R garaži i uživala 15 minuta u tramvaju do centra, tako da o tom haosu znam iz tudjih priča.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...