Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Izbegavam cucanj zbog ledja,ali cu poceti sa tim koliko danas.Prazna sipka i polako.Ne mogu da zamislim da podignem 50 kg iz cucnja.Toliko mi lose ide ta vezba.Hiperelasticni kukovi me ubijaju.

Link to comment

Pa kako onda radis deadlift?

 

Poslusaj debelog Tonija i radi goblet cucanj, to ti sigurno nece smetati ledjima. S tim sto ja to ne bih radio sa prevelikim tezinama, nije to vezba za silovanje.

 

I ne razumem na koju foru ti hiper elasticni kukovi skode ledjima. Naprotiv, ako si fleksibilan u kukovima to samo znaci da mozes da radis cucanj uspravno, sto je odlicno i sto smanjuje opterecenje ledja. 

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Radim deadlift sa 50 kg.U najboljoj formi nisam mogao vise od 100 kg.Kukovi ne povezuju dobro noge i trup,uzasno slaba zadnja loza i stabilizatori.Cucanj i radim sa kettlbel,girjom.Pocecu danas sa 5×5 pa cemo videti.

Link to comment

 slaba zadnja loza i stabilizatori.

ja zbog slicne 'dijagnoze' ne mogu raditi rumunjski dl na jednoj nozi. niti pistol squat. nista na jednoj nozi. oma padam :(

 

koliko mi je tesko da idem na treninge zandjih par nedelja, nas se teram! najgoe mi sto s prozora gledam direkt u vezbaonicu i onda me jos grize savest kad vidim da drugi vezbaju a mene mrzi :piggy:

Link to comment

Nema vise zabusavanja, sad kad je otvoren bazen moras tj. moramo biti u formi tokom cele godine  :fantom:

haha..ono bazen, 12x25m..ne koristim bazene generalno a kamoli da ću taj prčak :)

Link to comment

Radim deadlift sa 50 kg.

kupi utoku brt :fantom:

 

bezezanja, kreni sa minimalnom tezinom dok ne usavrsis pokret, posle ce sve samo da se sredi.

ja sam prvi imao strah od dl zbog ledja koje sam trajno sjebo prilikom pada (nista spektakularno, imam sad neko dodatno tkivo oko 1 prsljena, i tu povremeno boli).

goblet obozavam posto sam lenjivac, i volim te vezbe u kojima celo telo radi, stavise, mislim da je kompletnija i od dl, s time sto se kod gobleta vise forsira "guranje" a kod dl "vucenje".

kreni sa 10 kila, puna kapa.

ja kacam bio naaci radio sam sa 40.

Link to comment

Dobar goblet cucanj, ja ga danas radio kao zagrevanje pred pravi cucanj. Radio sa 25kg po 12 u seriji, posle toga cucanj 130x6, sasvim korektno.

 

@IL

 

Bio sam veceras na nocnom kupanju, bazen je sasvim korektan i sa ovih 25m, prijatno me iznenadilo to.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by Zli Gli
Link to comment

Radim deadlift sa 50 kg

nikakav problem. Odrzavaj striktnu formu i povecavaj svaki trening za 2,5 kg. To telo maltene ni ne oseti, a vremenom se nakupi dosta kilograma. Potrajace malo, ali za koji mesec eto tebe na respektabilnim tezinama. Dedlift je takva vezba, moze linearno da se napreduje bas dugo, samo ako covek ima malo discipline i strpljenja.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

nikakav problem. Odrzavaj striktnu formu i povecavaj svaki trening za 2,5 kg. To telo maltene ni ne oseti, a vremenom se nakupi dosta kilograma. Potrajace malo, ali za koji mesec eto tebe na respektabilnim tezinama. Dedlift je takva vezba, moze linearno da se napreduje bas dugo, samo ako covek ima malo discipline i strpljenja.

odlicna taktika, znaci za 10 treninga sto je cirka 3 nedelje da doda 25 kila.

Link to comment

Nije malo 25kg vise za 3 nedelje ali 50-75kg na dedliftu je tuga. Ko je sjeban u ledja ili misli da je sjeban ili se jednostavno plasi da radi to, ne treba da radi. Mi macho muskarcine radimo stotine i stotine kilograma.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...