Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

500 din mesecno (50 evra godisnja clanarina), ima sve sto treba

u principu da ima opcija 'samo sipke/tegovi/bucice' za 300 din mesecno ja bih to odabrala jer od 30ak vezbi samo 2-3 su mi na spravama

Link to comment
  • 2 months later...

slinavio i kašljao protekli mesec. apetit opao. i posledje merenje potvrdilo manji % masti. 

od tog momenta isključivo želim i jedem majoneza i slanine. i naprasno mi kokakola omiljeni tejsti bevridž. dakako nakon slanine i luka organizam traži slatko. uglavnom milka s nutsi. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam videla da li ste pisali ranije, ali da mi kažete je l ovo zdravo?

 

http://maxifit.rs/zasto-ems-fitnes-trening/

 

Sasvim moguce da nije nezdravo, ali je glupost i gubljenje vremena. Ne postoji nacin da skratis vreme i/ili intenzitet vezbanja i ostanes sa istim rezultatima i to mozes uzeti kao apsolutnu istinu. Svako ko pokusava da proda pricu koja se ne slaze s tim laze ili je glup i to je kraj. Implikacije da ovo radi podrazumevaju toliko besmislen scenario da mozak mora zavristati kad ga cuje. Sigurno da svako ko izgleda dobro trosi vreme i energiju u teskom cimanju zato sto jednostavno do sada nisu culi za ovo cudo. Profesionalni treneri i sportisti verovatno ne prate scenu toliko, pa im je promaklo da mogu umesto 5-6 puta nedeljno da sve obave za 2, kako pise u prvom redu na sajtu. Jos bolje, onaj ko bi nastavio sa gomilom treninga i istovremeno uzeo ovo cudo, verovatno bi na sledecoj olimpijadi uzeo sve. Ovo je nivo onih telesop prica gde za 2 minuta dnevno na bas toj spravi imas trbusnjake i mozes da jedes koliko hoces. Kad smo kod toga, cisto da preventivno napomenem i da ne postoji trening koji moze ukljucivati "jedi koliko hoces i sta hoces".

 

Pored besmislice u sportskom smislu, ovi pokusavaju da naprave i prevarantsku piramidu, posto mozes da se uclanis u sektu i nastavis da varas ljude dalje za clanarinu koju ce ti javiti dogovorno.

 

Mislim, jesi normalna jbt.

Link to comment

Sasvim moguce da nije nezdravo, ali je glupost i gubljenje vremena. Ne postoji nacin da skratis vreme i/ili intenzitet vezbanja i ostanes sa istim rezultatima i to mozes uzeti kao apsolutnu istinu. Svako ko pokusava da proda pricu koja se ne slaze s tim laze ili je glup i to je kraj. Implikacije da ovo radi podrazumevaju toliko besmislen scenario da mozak mora zavristati kad ga cuje. Sigurno da svako ko izgleda dobro trosi vreme i energiju u teskom cimanju zato sto jednostavno do sada nisu culi za ovo cudo. Profesionalni treneri i sportisti verovatno ne prate scenu toliko, pa im je promaklo da mogu umesto 5-6 puta nedeljno da sve obave za 2, kako pise u prvom redu na sajtu. Jos bolje, onaj ko bi nastavio sa gomilom treninga i istovremeno uzeo ovo cudo, verovatno bi na sledecoj olimpijadi uzeo sve. Ovo je nivo onih telesop prica gde za 2 minuta dnevno na bas toj spravi imas trbusnjake i mozes da jedes koliko hoces. Kad smo kod toga, cisto da preventivno napomenem i da ne postoji trening koji moze ukljucivati "jedi koliko hoces i sta hoces".

 

Pored besmislice u sportskom smislu, ovi pokusavaju da naprave i prevarantsku piramidu, posto mozes da se uclanis u sektu i nastavis da varas ljude dalje za clanarinu koju ce ti javiti dogovorno.

 

Mislim, jesi normalna jbt.

 

:D

 

Imam ja jednu super drugaricu, profi sponzorušu. Ona se razume u sve što ima veze sa dobrim izgledom i sad ide na ovo, pričala mi o tome, pa sam pitala. Iskreno, volela bih da ovo radi, ali deluje previše dobro da bi bilo stvarno. Previše dobro za ljude koji mrze teretančinu. Većina ljudi koje ja znam zapravo voli teretanu.

Link to comment

Sigurno ima smisla u sklopu rehabilitacije posle povreda i u fizioterapiji generalno. Za vezbanje (poslebno kod rekreativaca), po meni je besmisleno (krajnji oblik nefunkcionalnog vezbanja). Primer:

 

Brzina povećanja snage          Do 3x                              brže 1x

...

Opterećenje zglobova             Nema opterećenja          Postoji opterećenje

 

Vezbanje je izazivanje adaptivnog odgovora na opterecenje. Ako ne opterecujes zglobove, oni nece ni jacati. Sta ce ti snaga ako zglobovi ne mogu da izdrze to sto misici mogu da proizvedu?! 

Link to comment

:D

 

Imam ja jednu super drugaricu, profi sponzorušu. Ona se razume u sve što ima veze sa dobrim izgledom i sad ide na ovo, pričala mi o tome, pa sam pitala. Iskreno, volela bih da ovo radi, ali deluje previše dobro da bi bilo stvarno. Previše dobro za ljude koji mrze teretančinu. Većina ljudi koje ja znam zapravo voli teretanu.

Ma vecina onih sa nekakvim rezultatima bas briga za teretanu, zele te rezultate. Da mogu da ih dobiju strikajuci dzemper, strikali bi dzemper.

Zamisli sledeci scenario - bodibilding se bar trecinu zasniva na smanjenju masti u telu. Ljudi koji se bave njime su cesto spremni da strpaju u sebe bilo sta, bez ikakve medicniske provere, prakticno igraju ruski rulet sa svojim zivotom, provode preko 20 sati nedeljno u teretani i industrija su vredna ne znam koliko para. I sad se pojavi carobna stvar koja ce sve to da im zameni a oni svi ignorisu. Nisam ni uzeo u obzir sportove u kojima zaista ima novca i gde je skoncentrisan krem razlicitih naucnih i trenerskih profila koje planeta ima. Nece da moze na ovom svetu. 

Ovo sto aion pominje takodje stoji - kosti i zglobovi se menjaju na jedinstven nacin heavy liftingom, toliko da je to najsire prihvacen nacin ostajanja zdravim usled starenja. Ako bi nesto i moglo da stimulise misic a da preskoci taj deo, ne vidim kako to ne bi imalo negativne posledice. Naravno, najverovatnije ne moze, jer bi barem u bodibildingu vec postalo norma za targetiranje odredjenih grupa misica.

I za kraj - ako neko izgleda dobro, to moze biti kombinacija dosta faktora. Ima ljudi koji genetski npr. teze prave mast i lakse cuvaju misic. Ima ljudi koji ni sami nisu svesni koliko se krecu u realnom zivotu i trose. Ima svasta... To sto neko dobro izgleda ne znaci da zna nesto o tome sto radi. Cak u tvom slucaju sa sponzorusom tek treba pricekati rezultate, jer je tek krenula, a krenula je jer se lozi na hajp. Da ne pricam da neki od najboljih trenera ne izgledaju impresivno jer imaju toliko posla da ne stizu da treniraju sebe.

Sto se tice teretane, mnoge stvari se menjaju vremenom, ali ima nekih koje su toliko dugo u fokusu i koje je toliko puno ljudi neuspesno pokusalo da zaobidje da mozemo da ih smatramo za zakonitosti. Svako ko prati je ovakvih fadova video gomilu. Sacekaj godinu dana pa ces videti tu drugaricu kako ti prica o super eliptoru koji zataknes u supak i citas knjigu, a salo se topi.

Link to comment

Dobro, ubedio si me. Mislim, postalo me malo blam već u početku prvog posta.

 

Život je sranje. :D

Ma zivot je sveukupno sranje. Mislim, da se napravi telo koje ekstremno efikasno uspeva da stekuje mascurinu i onda da se takvo bice spoji sa uslovima u kojima ima hrane koliko hoces. Jos nas dodatno napravi olosem koji je lenj da mrda guzicu a istovremeno ima estetski poriv ka sto manje te iste masti... Pa mnogo je kume!

Link to comment

Ma zivot je sveukupno sranje. Mislim, da se napravi telo koje ekstremno efikasno uspeva da stekuje mascurinu i onda da se takvo bice spoji sa uslovima u kojima ima hrane koliko hoces. Jos nas dodatno napravi olosem koji je lenj da mrda guzicu a istovremeno ima estetski poriv ka sto manje te iste masti... Pa mnogo je kume!

 

Koji si gym bunny. 

Link to comment

Koji si gym bunny. 

 

Za mene je to navlakusa i hobi, samo snaga i samo gvozdje :D. Sad kad sam isekao prste, nista mi drugo nije usralo zivot kao nemogucnost stiskanja sipke. Ovih dana se vracam i zato sam malo ...khm strastveniji kad se prica o ovoj temi :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...