Jump to content

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Jesam li jedina koja ovde ne uzima whey i sl.?

 

Jedino što uzimam kao suplement je Magnesium i to naveče.

Ponekad Q10 u formi Ubiquinola, i to je to.

ja ne uzimam whey, zbog lactose intolerance, a da jurim druge proteine (tipa, row brown rice germ protein - valjda jedini protein koji sam probala a da mi ne izaziva bloating) mi je trenutno skupo. jedino sto uzimam je standardni Q10 (600mg dnevno), koji je meni prakticno lek, ne suplement. 

Link to comment

Jesi li probala proteine od soje? Ovde su dosta jeftiniji od kvalitetnog whey-a, imaju odlican ukus (pogotovo u sejkovima), a zene mogu da ga bez problema i stalno koriste.

Link to comment

Mislim da najbolji ukus ima Dymatize Elite, to je i jedini koji sam probao a da je i cokolada dobra (zapravo sa cokoladom je i najbolji).

 

Darling, gde ima taj Twinlabov sa ukusom keksa da se nadje u Bg? (Vidim da si stavila Pansport ali ako se secam dobro tamo nemaju?)

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Jesi li probala proteine od soje? Ovde su dosta jeftiniji od kvalitetnog whey-a, imaju odlican ukus (pogotovo u sejkovima), a zene mogu da ga bez problema i stalno koriste.

nisam, iz razloga sto sam jednom probala protein iz mahunarki (grasak) i, ovaj, nije se dobro zavrsilo, da se tako izrazim :D. pojma nemam koliko su slicni, mozda bih trebala da probam. za pirinac znam da me ne nadima. (mislim na ovaj protein. em nemam nikakav ukus, pa moze u svasta i sa svacim, em mi ne smeta. ali nije jeftin)

Link to comment

whey samo dymatize.  :fantom:

 

svrato nedavno u novu prodavnicu u tc stadion, sa raznom hemijom unutra. zapazio sam dijetalni kikiriki puter.

sastav i kalorije su jaki. bolje u epruveti da ga prodaju.  :D

 

PeanutSpread.gif

 

 

ladno  :lolol:

Link to comment

Mislim da najbolji ukus ima Dymatize Elite, to je i jedini koji sam probao a da je i cokolada dobra (zapravo sa cokoladom je i najbolji).

 

Darling, gde ima taj Twinlabov sa ukusom keksa da se nadje u Bg? (Vidim da si stavila Pansport ali ako se secam dobro tamo nemaju?)

 

nisam nikad primetila da ga nema. nisam ga skoro trazila jer sam godinu dana na vanili. ali, znam da ga sigurno ima u mojoj teretani, a mogu da ti dam telefon tipa koji besplatno donosi whey na kucu, pa ti kaze sta ima i nabavlja povoljno sta treba. koje teretana i koji tip pm ;)  

 

 

nisam, iz razloga sto sam jednom probala protein iz mahunarki (grasak) i, ovaj, nije se dobro zavrsilo, da se tako izrazim :D. pojma nemam koliko su slicni, mozda bih trebala da probam. za pirinac znam da me ne nadima. (mislim na ovaj protein. em nemam nikakav ukus, pa moze u svasta i sa svacim, em mi ne smeta. ali nije jeftin)

 

jes probala protein konoplje? imam u teretani veganku koja jede taj. 

Link to comment

Imam pitanje za iskusnije vežbačice i vežbače: jutros sam se merila nakon mesec dana teretane, i smršala sam samo 400 gr! Očekivala sam da se barem 1-2 kg oslobodim za mesec dana. Početni cilj je da izgubim 6kg, vodim računa o ishrani, ne držim niti volim dijete, jedem proteine, povrće, i dobre masti (maslinovo i kokosovo ulje). Nisam merila procenat masti pre mesec dana niti obim struka, kuka, i sl. ali po izgledu se vidi da sam dobila lepu definiciju mišića. Da li neko ima slično iskusvo i šta da radim? Prilično sam obeshrabrena...

Link to comment

šta da radim? da povećam kardio a smanjim weights?

tako sam ja čula, ali mislim da je bitno i šta tačno hoćeš

 

da li je baš bitno da ode toliko i toliko kila, ili je bitniji oblik

Link to comment

šta da radim? da povećam kardio a smanjim weights?

 

kod mene u teretani ima ih dosta u programu mrsavljenja, veoma su uspesni, i niko ne radi nikakav kardio, samo tereti, ali jedu po programu. dakle, iz ovog sto sam videla, savetovala bih ti da bolje jedes. znas i sama, hrana je od 70 do 80 posto uspeha u mrsavljenju, a vezbanje 20 do 30. to pod 1.

pod 2, i tih 400 grama koje si izgubila nisu pouzdan pokazatelj promena u tvom telu. jednom sam pisala ovde kako se tezina zene menja s mesecnim ciklusom i da o tome treba voditi racuna kad stajes na vagu. necu detaljisati o tome, posto ako kazes menstruacija ili ovulacija, odmah pocnu saljenja da se ne primeti da je neprijatno. moze na pm. (picka materina :D)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...