Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Kratki izveštaj: 1.1. - 1.3. dole 8 kg. :) (U osnovi bez gladovanja, a čak i poneko vino/pivo popijem. Ali, umereno).

 

A ovo je prelom vežbanja za posl. 4 nedelje.

 

workout.jpg

 

Idem dalje po istom... do negde aprila, a onda ćemo reviziju uz pomoć PT-a.  

 

----

 

 

PS. Hvala svima za podršku, i na forumu i van, a posebno to važi za Aineko.

Link to comment

nego, umroh sinoć mlada i zelena

otišli da vidimo neki kao kurs, sat vremena dizanja tegova ali ne velike težine nego male i onda brrrrrzo (a puste i neku zločestu muziku)

 

i ajd sve sve*, ali su bili i čučnjevi (oni vaši što se drži šipka na ramenima i praktično rade samo noge) i oni glupi lungovi ili kako se već tačno zove (ono što smo Indy i ja zvali silly walk, samo što ne šetaš nego radiš u mestu) koji mi iovako ne prijaju, i u jednom trenutku njih jednostavno više nisam mogla inače bi mi otkazali kvadricepsi :mellow: (valjda su to oni)

 

a danas upala mišića samo takva (nemrem se popet ni sić stepenicama)

 

sve u svemu zabavno je i otišla bih opet ali ako mogu da preskočim taj deo (uopšte ne shvatam zašto mi ta vežba toliko ne prija :huh:)

 

 

 

*bicepsi, tricepsi, grudi, ramena, sklekovi

Edited by Hjortron
Link to comment

hodajuci iskorak mozes zamijeniti onim u mjestu, r naizmjenicno jednom pa drugom nogom, ili cak staticno, prvo seriju za jednu nogu pa za drugu. vrhunska vjezba.

 

je vise uopste ne mogu da radim sumo cucanj. koljeno hoce da mi iskoci iz casice.

mislim da mi koljena stradaju zbog nefleksibilnih kukova.

Edited by morgana
Link to comment

hodajuci iskorak mozes zamijeniti onim u mjestu, r naizmjenicno jednom pa drugom nogom, ili cak staticno, prvo seriju za jednu nogu pa za drugu. vrhunska vjezba.

pa da, i zamenila sam ga još onomad za u mestu, bez hodanja, pa mi nije prijalo, a i ovo juče je bilo u mestu, mnogo puta i brzo, i ič mi nije prijalo

 

kažem sve ono drugo daleko od toga da je bilo lako i da se nisam umorila, ali ono, a ovo je bukvalno u jednom trenutku bilo kao da mi otkazuju mišići te sam morala da stanem :mellow:

 

 

e da, i naravno svi  govore kako je to super-hiper vežba, zato mi i nije jasno šta je to sa mnom

Edited by Hjortron
Link to comment

Jedini problem koji sam dosad imao bio je sa walking lunge. Pre 10tak dana mi se pojavio ostar bol u desnoj butini (gornjem delu), Onda sam ga zamenio sa nekom masinom (onom gde ima kao valjak koji se podize nogama). I veceras sam se ponovo vratio na walking lunge, i nemam nikakvih problema.

 

Trik je u tome da se napravi stvarno dugacak iskorak. Mnogo je lakse tako. Mislim da instinktivno neko moze da ide na kraci korak jer se boji za stabilnost. Ali onda je mnogo veci transfer tezine na "zadnju" nogu. (Tako sam se ja i zezn'o.)

Link to comment

ta masina za noznu ekstenziju je jedna od boljih (ali kad je lose konstruisana smrt je za koljena). mislim da je to jedna od rijetkih sprava koje ne bih izbacila iz upotrebe. 

Link to comment

 

e da, i naravno svi  govore kako je to super-hiper vežba, zato mi i nije jasno šta je to sa mnom

nisam strucnjak za teoriju nor praksu ali osnovano pretpostavljam da s tobom nije nishta tj naprosto vezba ti je teska jer ti nije u redovnom programu a za pocetnike je ubitachna. ako istrajes, postace ti vremenom podnosljiva

 

@indi - bravo

Link to comment

nego, umroh sinoć mlada i zelena

otišli da vidimo neki kao kurs, sat vremena dizanja tegova ali ne velike težine nego male i onda brrrrrzo (a puste i neku zločestu muziku)

 

i ajd sve sve*, ali su bili i čučnjevi (oni vaši što se drži šipka na ramenima i praktično rade samo noge) i oni glupi lungovi ili kako se već tačno zove (ono što smo Indy i ja zvali silly walk, samo što ne šetaš nego radiš u mestu) koji mi iovako ne prijaju, i u jednom trenutku njih jednostavno više nisam mogla inače bi mi otkazali kvadricepsi :mellow: (valjda su to oni)

 

a danas upala mišića samo takva (nemrem se popet ni sić stepenicama)

 

sve u svemu zabavno je i otišla bih opet ali ako mogu da preskočim taj deo (uopšte ne shvatam zašto mi ta vežba toliko ne prija :huh:)

 

 

 

 

jes to bila na badi pampu? :)

 

mislim da treba da postepeno povecavas opterecenje u toj vezbi, odnosno da si se juce preopteretila. radi s manjim tezinama, pa kako budes napredovala u kondiciji, povecavaj.

 

takodje, mislim da je vazno da uvezbas pravilan iskorak, prvo taj u mestu, da bi kasnije mogla da radis setajuce iskorake pa jos s opterecenjem. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...