Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ako izostavimo ovog nesretnog Kaića, postoji ipak nešto. Mediji a tu mislim pre svega na društvene mreže su preuzeli ulogu opozicije. I onda se dešavaju i besmislene stvari. kao pojavljivanje nekih blogerki i blogera koji pišu apsolutno besmislene stvari i kukaju nad cenzurom sve misleći da je došlo njihovih pet minuta slave.

Link to comment

Pa dobro, nije zakonom zabranjeno patiti od sindroma martirstva i mesijanstva, blogovi i društvene mreže su kafana prenesena na novu platformu 

Link to comment

Što si takav, svi smo prošli kroz tu fazu, ono kad krenemo da pišemo pa se zaigramo i ne možemo da se zaustavimo, pa počnemo da skačemo sa teme na temu, ne možemo da završimo rečenicu kako treba, pokušavamo da uguramo što skuplje i što komplikovanije riječi. To je jedan moj drugar (samo što je on to govorio za verbalne izlete) nazvao "verbalna mastrubacija", kad kreneš da pričaš, pa te uhvati milina koliko ti to lijepo besjediš, pa počneš da svršavaš na sopstvene riječi i ne možeš da prekineš, samo vezeš. E tako Ištvan piše svoje tekstove. Jedini problem je što je u pitanju čovjek od trideset i kusur, a ne klinac u srednjoj školi koji piše dnevnik u svom zamračenom sobičku. 

 

Pa da, zapravo piše kao loš, ali nadobudan brucoš s filozofije, od onih kojima je najbolje da otpadnu odmah. Fasciniran je filozofskim terminima, but he can't even use them in a sentence. To jest može, ali potpuno pogrešno, odnosno, bez ikakve veze sa njihovim originalnim značenjem.

 

Npr.

 

У мотиву баш ове репетиције лишени су свега префињеног, добијају персонификацију самог софтвера и постају тзв. „хумани ботови“; тела без органа, обична беспоговорна робот-војска која не мора знати ништа о интернету, баш као ни о покретним степеницама.

 

 

Međutim,

 

The term originates from Antonin Artaud's radio play To Have Done with the Judgment of God (1947):

When you will have made him a body without organs,

then you will have delivered him from all his automatic reactions

and restored him to his true freedom.
[
2
]

Deleuze first mentions the phrase in a chapter of The Logic of Sense called "The Schizophrenic and the Little Girl", which contrasts two distinct and peripheral ways of encountering the world. The Little Girl (whose exemplar is Alice), explores a world of 'surfaces': the shifting realm of social appearances and nonsense words which nevertheless seem to function. The Schizophrenic (whose exemplar is Artaud) is by contrast an explorer of 'depths', one who rejects the surface entirely and returns instead to the body.

For the Schizophrenic, words collapse, not into nonsense, but into the bodies that produce and hear them. Deleuze refers to "a new dimension of the schizophrenic body, an organism without parts which operates entirely by insufflation, respiration, evaporation and fluid transmission (the superior body or body without organs of Antonin Artaud)."[3] This body is also described as "howling," speaking a "language without articulation" that has more to do with the primal act of making sound than it does with communicating specific words.[4]

 

 

Telo bez organa je zapravo spas od automatizma, a on ga koristi kao metaforu za botove, dakle automate.

 

 

Ili

 

 

На делу је нека врста савршене освете због карактера његове прошлости, са такође јасном агитаторском примесом – потреба за емотивним намирењем поново треба да пређе преко грбаче и стрпљења свих грађана Србије. Оно што се сматра да појединим групама својевремено није пошло за руком због неспровођења закона о лустрацији, сада покушава да се надокнади у форми веома сличној Бодријаровом савршеном злочину.

 

 

 

Kakve veze ima Bodrijar ovde sa bilo čim? Njegov savršeni zločin je ubistvo stvarnosti od strane hipertvarnosti, a ne prosto laž, ili širenje lažnih vesti.

 

Katastrofa.

Link to comment

Da dodam da mi  polako ali sigurno ide na kurac sprdanje sa botovima. U početku je bilo okej, ali sada dobija sasvim drugu dimenziju i prelazi u borbu urbanih i pismenih protiv glupavih i nepismenih.

Link to comment

Uštvan part tvo: bek vid a venđans!

 

 

Svaka čast Vučiću, koji je za samo nešto više od mesec dana...

Са друге стране, полиција је демантовала да је улазила у стан новинарке и објаснила да је од забринутог суседа Златимира Чалеа примила позив да су врата стана Лили Линч отворена. Када је стигла на лице места, полиција је затекла затворена врата, па је, пре одласка, покуцала да пита да ли је све у реду, на шта је, према извештају, неко из стана одговорио да јесте.
Сусед Чале је 21. децембраизјавио да му је непријатно и да га је срамота када је видео у шта се претворио овај догађај. 

A iza linka: 

 

Ob­ja­šnje­nje

Po­vo­dom tek­sta „Linč za Li­li Linč” ko­ji je ob­ja­vljen u „Po­li­ti­ci”, re­dak­ci­ji se ja­vio Zla­ti­mir Ča­le na­vo­de­ći da naš list ni­je ve­ro­do­stoj­no pre­neo nje­gov is­kaz, dat po­li­caj­ci­ma ko­ji su do­šli pre­kju­če da raz­go­va­ra­ju sa njim. Na­po­me­nuo je da ni­je iz­ja­vio da je uz­ne­mi­ren, već da je bio za­bri­nut za svo­je kom­ši­je. Go­spo­din Ča­le je ob­ja­snio da on ni­je raz­go­va­rao sa no­vi­na­ri­ma i da ni­je išao u po­li­ci­ju, već da su po­li­caj­ci do­šli kod nje­ga u stan i raz­go­va­ra­li sa njim.

 

D. S. V.

 

 
D. Vukotić, D. Vukosavljević
objavljeno: 22.01.2014.

Kakav smrdljivko je ovaj Kaić. 

 

Edit: Čak je izmislio neki decembar, a ceo slučaj se dogodio u januaru. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja ne mogu da se opasuljim od ovog teksta. Koje je ovo dno, jebote. 

 

Питање цензуре у медијима данас служи да би се на све могуће начине избегло питање професионалности новинара, да би се неодговорна новинарска пракса пошто-пото очувала и изузела из процеса реформе друштва. Свако новинарство које има за предмет да критикује процес реформи, а сâмо настоји да око себе подигне зид изолације, не спада уопште у новинарство. Будући да су процеси реформи медија узели маха и условили да површински напон по изолацију постане критичан, зид се наједном претворио у мехур од сапунице. Зато је неопходно било предузети мере драстичније него икада раније, а под плаштом што већег ширења медијског пројекта постојања цензуре.

 

Budući da su procesi reformi medija uzeli maha.....

 

Kojih medija? koji mediji su reformisani? koje izmene u regulativi su do sada usvojene, a se mogu smatrati značajnim reformskim potezima?

 

Jedina reforma koja se očekuje od Srbije u ovoj oblasti je povlačenje države iz medija. Vučić će to verovatno uraditi (odnosno, neki minimum tog posla) jer su mu iz EU rekli da poglavlja 23. i 24. neće biti otvorena dok ne reši ova pitanja. Dve godine pilićari da uradi šta treba da uradi jer ne želi da oslabi svoju moć. 

 

I onda se pojavi Kaić sa pričom da su reforme medija uzele maha. Opet, kojih medija? U vlasništvu države ili lokalnih samouprava? Netačno, ništa nije urađeno. Privatnih? Kakve nadležnosti država ima u reformisanju privatnih medija? Blogovi, portali? Da se ne zajebavamo. 

 

Zapravo, o cenzuri u medijima najmanje govore novinari u tradicionalnim medijima, pa je i iz tog razloga ovaj tekst najobičnije đubre. Najangažovaniji u borbi protiv cenzure su ljudi koji pišu na internet portalima i koji ne pretenduju da sebe nazivaju novinarima, udruženja građana, obični građani....

Link to comment

Da dodam da mi  polako ali sigurno ide na kurac sprdanje sa botovima. U početku je bilo okej, ali sada dobija sasvim drugu dimenziju i prelazi u borbu urbanih i pismenih protiv glupavih i nepismenih.

 

Šta to znači, da glupavi i nepismeni treba da ostanu glupavi i nepismeni? Sa nepismenošću i glupošću se treba sprdati, ako već ne može da im se pomogne (da se opismene i opamete, jel.).

 

Fenomen botova u srpskom političkom životu imao je preteču i u Putinovoj Rusiji pre jedno godinu dana ili dve. Tamo su ih zvali 15-rubljaši, jer je navodno postojala ekipa koja je išla po forumima i za svaki post dobijala po 15 rubalja. 

U razvijenom svetu botovi su automati, (auto)generisane skripte koje rade posao lupanja gluposti ili reklama umesto ljudi. Reč "bot" je došla upravo iz računarskog sveta.

U Srbiji, to su ljudi koji su ostali bez posla, i nemaju šta da rade nego da lupaju pro-SNS komentare za neku crkavicu. Oni nisu "politički agitatori" ili dobro plaćeni, elokventni i školovani lobisti kojima je posao da lažu do besvesti, već nesrećnici koji nemaju kuda.

Imam empatiju prema njima, i tužno je da smo dotle dogurali. Mene to podseća na jedan dokumetarac koji sam gledao, o kineskoj privredi. To je teška beda, taj kineski nivo privrede, gde je jeftinije da se plate ljudi nego da se proces automatizuje, jer zaboga ima dovoljno polu-pismenih i polu-pametnih toplih telesa koje mogu da odrade posao jednako dobro, a i ljude treba zaposliti.

 

Ono što je jezivo, jeste da je ceo medijski prostor kupljen. Imaš Ištvanove naručene tekstove, i ispod njih naručene astro-turfovane komentare.

U Americi postoji reč za kvazi narodnu inicijativu, finansiranu od strane moćnika, koja se maskira kao autentični narodni "grassroots" pokret - veštačka trava, "astroturf". Više se astroturf način ne primenjuje, jer vešti novinari mogu lako da prate novčani trag i dođu do stvarnog izvora i demaskiraju taj proces. Zato smatram da treba raditi na raskrinkavanju botova što je više moguće. Kada to nije moguće, onda se barem ima sprdati sa ovim uradcima. Kada nas lažu i mažu, neka nas barem javno lažu političari i njihovi "eksperti", malo pismenije i bolje, ovo je ispod svakog nivoa.

Edited by Utvara
Link to comment

Da dodam da mi  polako ali sigurno ide na kurac sprdanje sa botovima. U početku je bilo okej, ali sada dobija sasvim drugu dimenziju i prelazi u borbu urbanih i pismenih protiv glupavih i nepismenih.

Nisam primetio da neki značajan broj ljudi zamera botovima da su nepismeni. 

 

Glupavi? Botovi su pre svega proračunati. Samo što ih politika generalno ne interesuje - u stranku su se učlanili da bi dobili posao - tako da im često nedostaje predznanje o politici da bi se uključili u nekakvu polemiku u javnom prostoru. Otuda komentari glupave sadržine.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ne vidim što bi neko štedeo botove. Da bar pišu nešto zanimljivo, nema veze što podržavaju vlast, nego su uglavnom ekvivalent onih što tapšu ili se smeju u studiju kad se upali neko svetlo

Link to comment

Sad slušam ovo, u pravu je Vasa, ovaj mladi ne priča samo budalaštine, nego se upušta u vrlo odvratne spekulacije u tome ko je povezan sa kriminalom i kako, itd. Ovo su opasne stvari i opasne frekvencije.

Link to comment

čovek je završio osnovni kurs i trening u Enovinama, zatim specijalistički u Institutu, a sad se pred jutarnji samo brifovan pa pušten u etar...

postao je takozvani krimi-filozof, stučnjak za kriminal i filozofiju  :fantom:

 

ko je ovo odgledao neka uporedi izneto sa najavljenim nastupom VBP u utisku, pa da vidimo njihova 'razmišljanja' o cenzurama, povezanim licima, klanovima, funkcionerima..... Svaka Čast Vučiću!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...