Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

28 minutes ago, Tsai said:

 

e al zasto postoje takva pitanja? ko ce ikada zaokruziti da na tako nesto :lolol:

pa računaju da ćeš biti iskren i pošten u odgovorima :lol:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

UK viza:

1) Da li se na appointment ide i dalje u Airport City? (Podatak gde  se fizički ide ne postoji nigde, samo google izbacuje taj neki prostor, na člancima od pre par godina)

 

2) Navela sam da me zove taj i taj, a u spisku traženih dokumenata mi ne traže pozivno pismo. Muž je naveo istu osobu i adresu i njemu je izašlo da ponese garantno pismo. Pismo i nemamo, jer nam drugar kaže da se šalje direktno u ambasadu. 

 

3) Pošto sve treba da bude prevedeno na eng, potvrdu iz firme mogu odmah na engleskom da mi napišu, da se ne zezam sa prevođenjem? 

Link to comment
11 minutes ago, Tihajeza said:

UK viza:

1) Da li se na appointment ide i dalje u Airport City? (Podatak gde  se fizički ide ne postoji nigde, samo google izbacuje taj neki prostor, na člancima od pre par godina)

 

2) Navela sam da me zove taj i taj, a u spisku traženih dokumenata mi ne traže pozivno pismo. Muž je naveo istu osobu i adresu i njemu je izašlo da ponese garantno pismo. Pismo i nemamo, jer nam drugar kaže da se šalje direktno u ambasadu. 

 

3) Pošto sve treba da bude prevedeno na eng, potvrdu iz firme mogu odmah na engleskom da mi napišu, da se ne zezam sa prevođenjem? 

 

Ovo je viza centar za Srbiju

https://pos.tlscontact.com/beg_en/

 

Belgrade Visa Application Centre

OfficeMe Coworking
Belgrade Office Park,
Ground floor
Đorđa Stanojevića 12
11070 Belgrade, Serbia

 

Edited by jms_uk
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 29.9.2024. at 21:00, Milosh76 said:

Ali moras da se prijavis posle 10.novembra da hoces u EU, da bi ti na granici uzeli otiske i sve ostalo?

 

Odlozeno opet

 

https://www.reuters.com/world/europe/eu-delays-new-biometric-travel-checks-it-systems-not-up-speed-2024-10-10/

 

Quote
BRUSSELS, Oct 10 (Reuters) - The European Union has delayed the introduction of a new biometric entry-check system for non-EU citizens, which was due to be introduced on Nov. 10, after Germany, France and the Netherlands said border computer systems were not yet ready.
"Nov. 10 is no longer on the table," EU Home Affairs Commissioner Ylva Johansson told reporters. She said there was no new timetable, but that the possibility of a phased introduction was being looked at.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ovo sam napisala 

 

Odustace i uzimace biometrijske podatke svakom desetom. To ocekujem 

 

Nista od nekog posla u EU instituciji za mene :D

Link to comment
On 1. 10. 2024. at 20:52, Tihajeza said:

UK viza:

1) Da li se na appointment ide i dalje u Airport City? (Podatak gde  se fizički ide ne postoji nigde, samo google izbacuje taj neki prostor, na člancima od pre par godina)

 

2) Navela sam da me zove taj i taj, a u spisku traženih dokumenata mi ne traže pozivno pismo. Muž je naveo istu osobu i adresu i njemu je izašlo da ponese garantno pismo. Pismo i nemamo, jer nam drugar kaže da se šalje direktno u ambasadu. 

 

3) Pošto sve treba da bude prevedeno na eng, potvrdu iz firme mogu odmah na engleskom da mi napišu, da se ne zezam sa prevođenjem? 

Kasno sam video, nadam se da ce pomoci:

 

1) da. Fun fact, u taj isti prostor su sada uveli da dolaze i ljudi za neku papirologiju za rad u Nemackoj. 

3) da, mogu u firmi da ti daju papir na engleskom i pecatiraju, to ti je dovoljno, takodje na slican nacin mozes i od banke da trazis da ti daju na engleskom potvrdu o novcanim sredstvima kojim raspolazes. Mi letos kad smo isli neke stvari nismo ni prevodili (tipa izvode iz maticne knjige rodjenih za decu).

Link to comment
35 minutes ago, Chika Spale said:

Kasno sam video, nadam se da ce pomoci:

 

1) da. Fun fact, u taj isti prostor su sada uveli da dolaze i ljudi za neku papirologiju za rad u Nemackoj. 

3) da, mogu u firmi da ti daju papir na engleskom i pecatiraju, to ti je dovoljno, takodje na slican nacin mozes i od banke da trazis da ti daju na engleskom potvrdu o novcanim sredstvima kojim raspolazes. Mi letos kad smo isli neke stvari nismo ni prevodili (tipa izvode iz maticne knjige rodjenih za decu).

 

Da, već je prošlo, a i podatak nije tačan. Nisu više u Airport City. Jms je već dao pre tebe novu adresu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...