Jump to content
IGNORED

FRINGE


melankolic

Recommended Posts

  • Replies 923
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    162

  • pp34

    103

  • Lrd

    87

  • gervasius twinkleminkleson

    85

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam, inače, kunem se, sve vreme mislio da mala plavka nije prava glumica nego da je kompjuterski renderovani efekat kojem Ana Torv pozajmljuje glas. Bilo mi UNCANNY k'o kad sam je prvi put video kao crvenokosu gum-chewin' gun-totin' "show me yr show me" pandurku iz druge dimenzije. Stalno sam očekivao da krene sa onim kretenskim muškobanjastim širenjima dok hoda i izbacivanjem ramena dok priča, al' izgleda da je povukla na tatu.

Link to comment
..biti će segsa?vidim ja da nešto hvali u seriji ^_^
Ovaj Piter je već karao ne jednu, ne dve, nego tri iste ribe iz različitih svetova, malo li je? Sad što je karanje offscreen, ili, kad nije, bolje da jeste jer se onako niko ne jebe, štadatikažem, kome hvali, ima Spartaka svako veče, abecedna je porodična mreža, a Pejsi i Oliva su suviše šeprtljasti da bi išta među njima moglo da bude steamy. A ne nadam se da će Brojls da nabode Ninu Šarp ili Volter Astrid...
Link to comment
Flešforvard po receptu krajeva sezona Dollhouse-a, iako će realno biti ko ona epizodična distopijica u Herojima kad Piter ima jebozovnu skarčinu preko lica, vodi pobunu, i kara dve-plavuše-u-jednoj. Otkrili smo da su obzerveri 'muška bela ćelava patrijarhija' koja svima otima ribe (ja naravno odma želim da vidim hibridne proizvode takih kopulacija), da nove generacije bolje glume od Ane Torv, i da je Volter dražestan u svakom od mogućih svetova (genius points za alciku i licorice, to je bilo prepotresno). Samo što meni fali da se pojavi neko ko nadgleda obzervere, da kaže: "Eeej, ne moš to tako." I fali mi da najzad vidim glimps onoga što čekam tri sezone: ćelavog budu Pitera kako u konačnoj inkarnaciji interveniše na zaleđenom jezeru i kako se melanholično pogleda sa Olivijom; Voltera i Belija u kaputima i fedorama zatečenih na fotkama iz 1930-ih, Brojlsa koga ne moraju ni da šišaju... to mi nekako jedino smislene zagovnjavanje za kraj, ako ne vraćaš divajs ili Belija u nekoj novoj formi, ili ne pretvoriš Oliviju u Džin Grej u "Dark Phoenix Rising" izdanju.Odlična, odlična epizoda, no manje ni ne očekujem kad je za teleplej potpisan kabalistički trojac Vajman, Pinkner, i Sotona lično (Akiva Goldsman). Još kad bi ovakve iskorake radili češće... pošto može!
Sve super, osim šta sa Dejvidom Robertom Džonsom i celim tim zapletom?
Link to comment
Sve super, osim šta sa Dejvidom Robertom Džonsom i celim tim zapletom?
Jedno ne isključuje drugo - ćelavokratija je tu možda baš da spreči džonsa - ali sigurno je da će mnoge stvari koje su zahuktavali ispasti iz zaokružetka, prosto, četvrta sezona i taj "where do u belong" fazon maše pa-pa i trudnoći crvenokose Olivije i mnogim drugim podzapletima i rukavcima gde su se granali. U tom smislu će i peta sezona - ajde, ako je bude - biti nova situacija, i ne mora loše da se zaokruži. Ja bih samo - kad se već tako radi, da smisliš novu situaciju za novu sezonu i kasnije sve možeš da pobrišeš - išao riskantnije i u ovoj sezoni i u sledećoj (ajde, ako je bude).
Link to comment
Jedno ne isključuje drugo - ćelavokratija je tu možda baš da spreči džonsa - ali sigurno je da će mnoge stvari koje su zahuktavali ispasti iz zaokružetka, prosto, četvrta sezona i taj "where do u belong" fazon maše pa-pa i trudnoći crvenokose Olivije i mnogim drugim podzapletima i rukavcima gde su se granali. U tom smislu će i peta sezona - ajde, ako je bude - biti nova situacija, i ne mora loše da se zaokruži. Ja bih samo - kad se već tako radi, da smisliš novu situaciju za novu sezonu i kasnije sve možeš da pobrišeš - išao riskantnije i u ovoj sezoni i u sledećoj (ajde, ako je bude).
Ja sam nešto kapirao da je DRDŽ bio u talu sa njima, odnosno da su njegove naprave za stavljanje svetova u istu frekvenciju možda u sprezi sa invazijom ćelavaca. Il tako nešto.
Link to comment
Ja sam nešto kapirao da je DRDŽ bio u talu sa njima, odnosno da su njegove naprave za stavljanje svetova u istu frekvenciju možda u sprezi sa invazijom ćelavaca. Il tako nešto.
Ne znamo gotovo ništa o Džonsovoj motivaciji, niti smo ikada znali, tako da je to sve još potpuno otvoreno. Možda je on napravio sranje, možda neko iz divižna, ćelavcima je to sve isto, ne? Nemaju vremena da ga prave na (kao u stvari jedinog) pozitivca, nit su od njega pravili velikog romantičarskog heroja kao Arvina Slouna (u tom smislu mi se ne sviđa što su zapostavili Volternejte i uopšte Vilijema Bela), ali ništa nije isključeno, iako ja mislim da će biti kako mora, relativno sejf varijanta sa jasno propisanim dobri-loši kampovima jer se prosto nema vremena. U svemu drugom mislim da treba da se ponašaju kao Alias: prošle sezone nisu teret koji treba 'ispoštovati', nego samo plejgraund za nova zagovnjavanja, dok ćeš ispratiti samo jedan mitološki momenat do kraja (multivers opcija kao da je za takve probleme i pravljena); treba da vidiš šta ćeš na kraju sa sudbinama glavnih likova (idealno u više verzija) i da to dobro rešiš, i to je jedino bitno, ostalo samo da bude postavljena nova zajebana situacija i da piči zabavno. Mislim da će posle prve epizode pete sezone pasti vraćanje na monster-of-the-week slučaje, samo u novoj situaciji, i to ne mora da odvrati bilo koga ko se prži na mitologiju serije jer može da bude onako fenomenalno dinamično i zajebano kako je bilo sa onih suspenseful prvih 9 epizoda treće sezone. Mislim da će plejada odličnih pisaca ostati da dovrši tako da ne treba da brinemo. Bolje ću znati ako ih jedared pregledam maratonski a ne ovako na kašičicu, ali čini mi se da je ovo najslabija sezona - pa je meni i dalje praznik kad se pojavi nova epizoda. Najfenomenalnije što je Frindž doneo - i to kroz hard SF ideju - jeste da likove, na koje si jednom navikao i koje si zavoleo, stalno vidiš drugim očima kao potpune strance koji samo izgledaju identično i imaju dovoljno zajedničkog sa početnim verzijama, ili kao poznate likove koji onda naprave potpuno nepoznat gest. To je ono što čika Frojd zove uncanny. U Aliasu se ta igra s identitetima vrtela u špijunskom miljeu gde majndfak proizilazi iz trostrukih agenata, tajnih agendi, brejnvošinga, amnezija, toga što lik koga voliš i pratiš mahom ne zna za koga radi pa ni ona ni ti ne znate jesu li 'dobri'; ovde je to predivna hard sf metafizika koja analogiju može da nađe, pošto Lost neću pominjati, samo u književnosti (i eventualno u Karpenterovom Starmenu).
Link to comment
Ja sam nešto kapirao da je DRDŽ bio u talu sa njima, odnosno da su njegove naprave za stavljanje svetova u istu frekvenciju možda u sprezi sa invazijom ćelavaca. Il tako nešto.
jones je jedini covek koji zna sta su observeri i sta hoce. sve sto radi, kroz celu seriju, je da oliviju (jer je specijalna i cela ova igra sa paralelnim svetovima, masinom, piterom je cini mi se samo sidegame) sprema za finalni obracun protiv njih.
Link to comment
FOX has picked up FRINGE for a fifth and final 13-episode season, it was announced today by Kevin Reilly, President of Entertainment, Fox Broadcasting Company.
:)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...