Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Svetska Kriza 2008-....

Featured Replies

Meni je jako kad neko 2026 zaključi nešto što je Piketty napisao pre 10+ godina u svom bestseleru, koji je tada okupirao pažnju celog sveta. R > g. Povraćaj na uloženi kapital je veći od rasta ekonomije.

  • Replies 1.5k
  • Views 214.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • I onda kad Tramp i ostali fasisti dodju na vlast, kako to, kako to... Sistem je prvo unisten, pa su onda zajahali fasisti, a ne obratno.

  • Mi smo ustvari svedoci pocetka kraja ekonomije i subjekata koji odlucuju na drzavnom nivou. Prevelika finansijska moc se prelila u ruke korporacija, tako da knjige iz ekonomije i moguci instrumenti up

  • Kao što piše u komentarima na tweet, ne znam odakle ovo mišljenje za Deutsche Bank. Ne da mislim da nije moguće, ali uglavnom se samo piše o Credit Suisse. Lično mislim da mnogi gledaju u banke, jer j

Posted Images

Naravno da je to jasno vec najmanje 10 godina, tj sve je pocelo od 2008 i "resavanja" te krize (tx to nobelovac Helikopter Beni).

I onda cudjenje otkud Tramp, otkud fasisti, kako to, kako to.

  • 2 weeks later...

We're doomed! Doomed! DOOMED I TELL YA!

O ne ovaj click baiter

  • 2 weeks later...

da9b56afa8876f59.jpg

  • 1 month later...

Prica je o vestackoj inteligenciji, predragdja je manje znacajno iako jeste koren americkog privredno-socijalnog zivota(primera radi, razvoj McDonadls-a je direktno povezan sa predgradjima i autoputevima koji su se gradili zbog toga) i zato je Tramp skinuo gace jer je za takav zivot neophodno jeftino gorivo.

Osnova price je lament kako Evropljani ulazu novce u SAD gde se pumpa balon vestacke inteligencije.


Samo sto niko jos njima nije objasnio poziciju nakon 1945, SAD dominiraju u "visokim" tehnologijama, ICT, vojska, finansije ili svemir. Ko pokusa da bude tu konkurent on se unistava, Japan je pokusao osamdesetih, eno ih danas posle 40 godian stagnacije jos vise od Evropljana ulazu u SAD. Stavise, "Silicijumska dolina" je finansirana puno japanskim novcem. Takav je ugovor o radu i zivotu ako si saveznik SAD. Kina je dozivela isto udar, Huawe, Tik Toki ili ZTE su primeri toga. Mozes da pravis frizidere, pa cak i automobile ali da budes konkurent u ICT bez americkog odobrenja, poput Tajvana, to ne.

Nemacka Deutsche bank je pokusala da konkurise americkim investiocionim bankama, poput JP Morgan, pa se to nije dobro zavrsilo za svabe. Bilo je slicnih pokusaja kod Francuza sa BNP Paribas itd.

dear economists, if all your economic markers say the economy is going great yet ordinary people keep saying the economy is the worst they've ever seen, maybe get some new economic indicators instead of scratching your head and wondering why the people are so "out of touch" with reality

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.