Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

e baš idem u selo pored kosjerića sledeće nedelje, ima da nateram ćaću da mi nađe tu destileriju, da vidim da li se može možda jeftinije pazariti. još ako imaju u rinfuzi™ - vrh

Link to comment

ne bih se složio da je jabuka neutralna, a čista jabukovača mi tek ne prija ni malo.

Delimično imaš pravo, bolje reći da je kompatibilna sa dunjom a mnogo je izdašnija.

Link to comment

e baš idem u selo pored kosjerića sledeće nedelje, ima da nateram ćaću da mi nađe tu destileriju, da vidim da li se može možda jeftinije pazariti. još ako imaju u rinfuzi™ - vrh

 

nije bas da je nesto epohalna al vredi. prvo sto bi ti preporucio da kada odes vec u Kosjeric, svratis u market koji je na prvoj (ozbiljnoj) raskrsnici cim predjes mostic na  Skrapezu. Misilm da ima i semafor pre toga. E, u tom marketu je letos bilo da se kupi komplet necega sto bi nazvali unuciciima destilerije zaric. i sljiva, i dunja i malina, ... probaj pa odluci.

Sto se rifuza tice - nisam siguran, al sediste firme bi trebalo da bude kad od te raskrnice krenes malo uzbrdo pa sa desne strani vidis jedan lepo uredjeni parkic, pa iza tog parkica.

 

(Doduse ako malo pre toga skrenes levo moz da nadjes i kucu ucitelja Mise Zarica (onog iz Otpisanih sto je cvikao zicu na starom mostu).

 

Sto se prodaje u bgdu tice, ja sam to vidjao u Merkatoru (dodouse ne idem mnogo po takvim lokacijama)

Link to comment

imam podno rudnika naovu stranu šljive, jabuke kruške dunje ribizle maline kupine drenjine grojze, kajsije, breske i od svega sam peko/pio i verovatno sam neku voćku zaboravio

 

doduše nisam sve peko u kazan, za nešto sam koristio balon+libigov kondenzator, ali nešto i jeste samo za probu

 

najboje je bilo kad smo destilovali kleku što donesošmo od ušća ka pazaru

 

e sad ta kleka što reče drugar konjcentrat 110%, time se vredi baviti

 

sledeći projekat mi je da probam neutralnu neku radžu u kombinaciji sa domaće ekstrahoanom nanom i limunom, to u čas' ppp

Link to comment

za nešto sam koristio balon+libigov kondenzator

 

cek jel moze ovo malo sire? ja bih voleo da ponekad ispecem pola litre necega, bukvalno za probu i zezanje. odakle ti oprema, gde to ima itd?

Link to comment

pravo da ti kažem, nisam baš kupovao tu staklariju, to sam samo doneo kući, tamo odakle sam uzeo bilo je pun q rashodovane opreme, zatvarali fabriku,

 

inače je ima kod ovih što snabdevaju laboratorije

 

mi smo na hem. faxu stalno destilovali za par čašica ponešto

 

baš ću da se raspitam gde ima da se kupi, u principu, može i priručno da se napravi

 

edit: samo je vrat balona malo duži nego na slici, a i bolje da bude duži vrat, nisam baš za rektifikaciju ovdena

distill.jpg

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

a koliko treba kila drugog voća za druge rakije?

 

Зависи од  тога колико је било шећера у воћу... око десетак одсто (дакле од 50кг добијеш око 5-7л) у стандардној години. Прошла година је била одлична (осим кајсија, родило ми две шаке), било и по осам ипо литара од казана. Шећера стављам мање од 2%, а пробао пар тура скроз без, и добио отприлике исту количину и квалитет.

 

ne bih se složio da je jabuka neutralna, a čista jabukovača mi tek ne prija ni malo.

 

Имам једну да те убедим у супротно.

 

ne znam da sam jabukovaču probo, ikad...

 

bezbojna šljivciga je ipak konza (uz lozu)

 

Ех, имам и вишњевачу (не брљу са убаченим целим вишњама да забашури укус, него ракију од вишања) и бресковачу (од виноградарских бресака). Шљива и лоза су ми такође одлично испале, а имам и количину, ал' некако чешће потегнемо ту егзотику, ваљда нам занимљиво.

 

Неко вече смо играли српски рулет... у цегеру три флаше, зажмурим и извучем... бресковачу. Добра.

Link to comment
  • 3 months later...

zavisi ko ce da ga pije, neki odlezali malt je vise za acquired taste drustvo, za rodjendan bi cini mi se bolje radio pos'o zeleni ili zlatni johnnie, plavi je vec van budzeta.

 

neam pojma sta jos od kvaltetnih blendova moze da se nadje ovde, mozda ce neko drugi znati.

 

nepismen

Edited by Čutura
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...