Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Ja probao ovaj novi kornet krem brule. Tja. zanimljivo je dok ima onog tvrdog dela gore posle je obican sladoled vanila-kafa.

Link to comment
Upravo probala King Orient. Mnjah. Preslatka cokolada dominira i ubija ukus pistaca.
word. isti utisak. tako mi je sa onim cherry čokolada. previše cukra.
Link to comment

drogenart u kralja petra uveo sladoled, moritz eis, nisu jos stigli svi ukusi, jela do sad vanilu sto se zove fiore di latte, divna, blaga, za mene malo vise slatka, kornet svez i krckav i odlicno se slaze. danas jela jagodu, rumenko za odrasle, nije previse sladak sto volim, jako dobar, krckaju prave jagode. cula da su posle podne stigli novi ukusi: pomorandza-djumbir i baklava, a i ostali ce uskoro.

Link to comment
drogenart u kralja petra uveo sladoled, moritz eis, nisu jos stigli svi ukusi, jela do sad vanilu sto se zove fiore di latte, divna, blaga, za mene malo vise slatka, kornet svez i krckav i odlicno se slaze. danas jela jagodu, rumenko za odrasle, nije previse sladak sto volim, jako dobar, krckaju prave jagode. cula da su posle podne stigli novi ukusi: pomorandza-djumbir i baklava, a i ostali ce uskoro.
Baklava? :mellow:Sladoled od baklave, čips od salate, pivo od grejpfruta, pa šta je ovo, ljudi?!
Link to comment
drogenart u kralja petra uveo sladoled, moritz eis, nisu jos stigli svi ukusi, jela do sad vanilu sto se zove fiore di latte, divna, blaga, za mene malo vise slatka, kornet svez i krckav i odlicno se slaze. danas jela jagodu, rumenko za odrasle, nije previse sladak sto volim, jako dobar, krckaju prave jagode. cula da su posle podne stigli novi ukusi: pomorandza-djumbir i baklava, a i ostali ce uskoro.
super je informativan sajt.a jedino pravo merilo za dobru sladzu, cokolada?
Link to comment
Upravo probala King Orient. Mnjah. Preslatka cokolada dominira i ubija ukus pistaca.
ja sam mislila da je to nesto sa vasabijem kad sam videla danas na bilbordu (prvi put) i bas sam se pitala na sta li lici, nisam videla da pise sta je to zeleno u sladoledu.proslogodisnji mojito je bio fuj fuj
Link to comment
e hvala. nadam se da ti nece tesko pasti :D
neka, volim ja ljudima da ucinim. sigurno te zanima i ova naranca-djumbir nego neces da me opterecujes. okej, kad me vec tako lepo molis, probacu :D
Link to comment

cokolada je realno najbolja od svega u moritz eisu, pravi gorkasti ugodjaj dobre belgijske crne. treba tu jos stimovanja ali je pravac odlican - cmrlj je uocila glavni problem a to su kolicine secera. no to je posledica navika glavnog ajs majstora koji u svakodnevnom zivotu sprema kolace za zaplet i dijagonalu koji su uglavno po pravilu preslatki. i stvar se popravlja, jeo sam u vise navrata u poslednjih mesec dana i sladoled je sve bolji.i da, nema vanile jos u ponudi, ceka se uvoz stapica iz inozemstva. fjor di late je nesto drugo, pojacani mlecni sladoled. krema fjorentina po ukusu i boji iz daleka lici na vrhunsku vanilu - marcipan i jaja.

Edited by gazza1
Link to comment
ja sam mislila da je to nesto sa vasabijem kad sam videla danas na bilbordu (prvi put) i bas sam se pitala na sta li lici, nisam videla da pise sta je to zeleno u sladoledu.proslogodisnji mojito je bio fuj fuj
ti i tebi slicni ste odgovorni sto ove godine nema mohita. ua.ovo je najgluplja godina za nove sladolede, nista novo pametno se nije pojavilo. onaj luksuzni u kutiji je...tja, a kalipso sa breskvom je promasaj decenije, ko da su zamrzli onaj kompot iz decjih odmaralista. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

@ cmrlj & luba Moritz Eis ima sutra promociju u Roggenartu u Svetozara Markovica, free sladoled od 13 do 16 h. Trebalo bi da udju u jos 2 prodavnice Roggenarta u naredne 2 nedelje, a onda (verovatno) pocetkom avgusta otvaraju flagship u Vuka Karadzica 9. Treba da probate i Cookie Cantucci Cinnamon ukus, bas bas dobro, sa parcicima cantuccini keksa. Na baklavu sam se navukla ko poslednja, isto sa parcicima baklave, hrmljac. Proslog vikenda sam narucila da mi dostave na kucu pola kutije baklave i pola creme florentine. Nije dugo trajalo. blush.gif Inace, bice sad puno promocija po gradu, oni ne zale kod samplinga jer ko proba,navuce se. Pratite facebook.com/MoritzEis i twitter.com/moritzeisSve je inace u soft launch fazi, jos se uigravaju i sa proizvodnjom i sa prodajom, a pravi sajt je u izgradnji, bice uskoro i to.

Link to comment
@ cmrlj & luba Moritz Eis ima sutra promociju u Roggenartu u Svetozara Markovica, free sladoled od 13 do 16 h.
Taman kad sam sam u gradu. :thumbup: Hvala!Ozbiljno me zanima ta baklava. Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...