Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Pojeo sam jutros više sladoleda nego cele prošle godine. Bljak!

Poslastičara Rekord u centru Pirota,  ("kod Murata" kolokv.), cena kugle 20RSD, veličina kugle standardna kakvu pamtim zadnjih 50 godina:

 

rekord1.jpg

rekord2.jpg

  • +1 2
Link to comment

Radnja Egipat, "na Autobusku", cena 20RSD:

 

egipat1.jpg

 

PS

Do bureka nisam uspeo da stignem jer je bilo već kasno kad sam slikao.

Edited by zmanic
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ne razumem se u sladoled.
Znam samo da je ukusniji od onog u kesicama i da isto od mleka u prahu.
Reper za hranu su mi moji kerovi. Shiwa ni da pogleda kad onjuši, Bizonska glava pojede i hrastovu cepanicu, tako da ne mogu da sudim.
Žrtvovao sam se za opšte dobro jer je ugled mog grada doveden u pitanje, a " u zavičaj mi ne diraj!"...

  • Wub 1
Link to comment
13 minutes ago, levi said:

jel to franšiza Pelivan?

 

kolko je u beogrdskom Pelivanu kugla?

 

11 minutes ago, zmanic said:

Ne, Pelivan u Pirotu je autohtoni, postoji od posle II Sv. rata.

 

Postoji fransiza Pelivan? Ja samo znam da su se u nekom trenutku sve i po selima po defaultu zvale tako.

Ako i da, nasa poslasticarnica u Kovacici je autohtona, slicno kao ovaj zmanicev u Pirotu, sad radi vec treca generacija iz te porodice. Poznata je nasiroko, sladoled je uvek svez i ukusan, ljudi su izuzetno ljubazni, a mi nismo jedini koji bi u istom danu otisli vise puta na sladoled kada smo u prolazu. :D

 

Ok, dakle u Pirotu je stvarno taj sladoled jeftinoca. :) Bila sam u Prijepolju 2017. godine i tada sam kao izgladnela trazila sladoled u gradu, na kraju i pitala neke ljude da me upute jer prosto nismo naleteli ni na jednu i posle ostala razocarana, nije bio neki. (Mislim da je kugla bila 30 dinara)

 

//zmanic, nisam uopste dovodila u pitanje cast tvog grada, nego mi je prosto nadrealno da nesto kosta maltene nista. :)

Link to comment

Ne smem da napišem da je viski, onaj običniji, svuda po gradu 150 dindži, to bi tek izazvalo haos.
A i pored toga, ne znam nikog domoroca koji redovno pije viski. Velika većina na travaricama ili vodki [emoji2][emoji2][emoji2]

Link to comment



Ne razumem se u sladoled.
Znam samo da je ukusniji od onog u kesicama i da isto od mleka u prahu.
Reper za hranu su mi moji kerovi. Shiwa ni da pogleda kad onjuši, Bizonska glava pojede i hrastovu cepanicu, tako da ne mogu da sudim.
Žrtvovao sam se za opšte dobro jer je ugled mog grada doveden u pitanje, a " u zavičaj mi ne diraj!"...


Trebalo na pirotski da ispričaš, ovako se ne važi, neli?

Rekoh ja, ljudi odasvud zainteresovani za jeftin sladoled. Likovi su poznati širom zemlje.

Pelivani su u stvari pogolema goranska porodica koja decenijama radi širom bivše juge. Ja znao par niških iz centra, davno bilo. Imaju smene po 6 meseci u poslastičarnicama pa 6 meseci nazad na goru. Uglavnom po dva glavna majstora ostali uče posao i uče da preuzmu. Danas se verovatno promenilo, jer ih manje ima, mladi se razbežali ali pretpostavljam da cepaju iste recepte s kolena na koleno.

Ja sam ko mladi pionir mnogo mešao Pelivan i Pelikan (gumica za brisanje). Jedno 300 puta su drugari umirali od smeha kad ih teram kod "Pelikana na bozu"

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...