Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

nemojte pliz nespreso... mene oblije znoj kada pomislim koliko djubreta proizvode te njihove kapsule. najbolje je s kafetijerom - moka potom. a ima ih danas za budzasto. stavis kafu, vodu i uzivanje.

Link to comment
nemojte pliz nespreso... mene oblije znoj kada pomislim koliko djubreta proizvode te njihove kapsule. najbolje je s kafetijerom - moka potom. a ima ih danas za budzasto. stavis kafu, vodu i uzivanje.
Ko je baš zavisan od tog aparata ima sad ona "obnovljiva " kapsula...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Ko je baš zavisan od tog aparata ima sad ona "obnovljiva " kapsula...




...shiit has hit the fan...
 

 

e to da! 

 

Link to comment

DM Bio espresso (250 gr za regularnih 420 / akcijskih 360 dinara) + 3-cup Bialetti je meni dugo bio sasvim zadovoljavajuća opcija, iako pretpostavljam da je to Capriolo™ za proper™ zrno™.

Sada mi rezultat nije skroz po meri, čini mi se da je kafa presitna a mislim da se i vremenom iskvarila.

Završava mi posao tho, još u kombinaciji sa Delhaiseovim Double Chocolate kukijem, uf...

 

Iz nemačke Alnature sam zadovoljan kombinacijom Mount Hagen Papua Neuguinea + francuska presa.

 

Definitivno se prebacujem na presu.

U Kafeteriji su imali pojma o French Press granulaciji (krupnije mlevena), tako da planiram da isprobam nešto iz njihove ponude.

Šta je najmanje kiselo tu, India, Brazil Black Diamond?

 

 

Edited by Kreuz
Link to comment
Ima neka radnjica sa kafama kod starog merkatora kod pijace. Probao neko neshto? 
To je filijala onih prodavnica sa ove pijace ovde i u 61. Bloku. Moto na radnjama je:

Moja tašta ne pije svašta!




...shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 1 month later...
23 hours ago, morgana said:

Moka pot ponovo u Koffeinu za 2100 din, nije elegantan kao Bialetti ali radi posao.

 

Jel imaju oni neki sajt gde se to vidi?

Link to comment

main-ground-can-espresso.jpg

 

navukao sam se na ovo, Cuba style coffee, pije se takodje puno u centralnoj Americi i na americkom jugu.

ima specifican, pomalo 'pregoreli' ukus. ali jednom kad se navucete na espresso s ovom kafom nema povratka.

 

 

   

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...