Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

meni se dopada pošto nije glomazan, iz "jednog komada" je, nema tu nešto mnogo da se pere i održava.. ali ovi se nešto ne slažu

 

nego, dajte neku preporuku za kafu za bialetti da se ima za kupiti u Srbiji a da nije Lavazza. Imao sam neku iz Austrije, izlazila je bukvalno braon krema, bilo je uživanje dok je trajalo

 

edit: užasno sam se zeznuo što sam popio bilo kakvu kafu u Italiji, šta mi je trebalo to saznanje kremastog, ukusnog, ... aghhh

 

Ovde već pominjani Cafe Factory ima tuce mešavina, koliko videh sve su u zrnu, verovatno melju po želji Ja trošim samo njihovu običnu mlevenu kafu, koja je viš nego odlična za svoju cenu od 750 din za kilo.

Link to comment

Ovde već pominjani Cafe Factory ima tuce mešavina, koliko videh sve su u zrnu, verovatno melju po želji Ja trošim samo njihovu običnu mlevenu kafu, koja je viš nego odlična za svoju cenu od 750 din za kilo.

Oni su mi bili omiljeni za pijenje kafe ovde u kraju, samo kad bi obuzdali onaj mlin za kafu....

Nisam znao da su imali ista osim te klasicne mlevene koja je bila super i kada god mi je trebalo tu sam uzimao...

Sve kafe koje sam pio kod njih su bile super, osoblje bas odavalo utisak da im je stalo da ti naprave dobru kafu...

Ako su poceli da prodaju i mesavine to je odlicna vest....

Link to comment

Tacno. Ja sam odustao od dobrog espresa u kucnoj izvedbi jer bez mnogo para ne dobijam odlicnu tekucinu i bolja mi je kafa iz moke od 20 evra.

 

plus meleon

 

ljudi, pa sta vi radite? :)

svaka pristojna masina za kafu u rangu 150e ce dati sasvim sasvim zadovoljavajuci espreso

 

jednostavan deo:

- masina mora da bude vruca, bar pola sata da se greje pre uporebe

- pustis bar jednu vodu na prazno, da se ugreje i drzac za kafu 

- koristis fino mlevenu kafu (mora da bude finija nego za moku)

- promesas espreso pre nego sto ga popijes (al to treba raditi i sa kafanskim)

- redovno decalc.ujes masinu, inace voda nece biti dovoljno topla

 

malo random deo, ali se brzo nauci:

- kafa mora da se lepo rasporedi u onoj posudici, da nema rupe kroz koje ce da proleti voda pod pritiskom

- mora da se odgovarajuce pritisne pre nego sto se stavi u masinu (ovo je najzajebaniji deo, ali se navezba relativno brzo)

- ne sme da se predugo ekstrakuje espreso, inace ce imati gadan ukus, biti pregorak, imati cudan miris, itd. ovo opet zavisi od masine, vremenom se stekne dobar osecaj kad je dosta

 

pio sam i bolji espreso u kafanama, ali cesto i osetno gori

 

-- 

 

inace, silom prilika sam juce popio espreso u McCafe.u

zacudjuce dobar ispao

ok, pomalo i za ocekivat, burgerflipper samo treba da stavi soljicu pod automat i da pritisne dugme, al opet - rezultat je bio sasvim ok

Edited by Zverilla
Link to comment

svaka pristojna masina za kafu u rangu 150e ce dati sasvim sasvim zadovoljavajuci espreso

 

ovaj, kako da ti kazem, ja sam svoj ukus za espreso razvijao po barovima u rimu, firenci i tako... :nobles:

Link to comment

Jel surio neko espresso u Costi?

Tamo sam ih popio bezbroj, cenim da je prosek.

Costa mi je dno.Još kad su ove što su spremali kafu prekomandovali u kelnere tek su potonuli
Link to comment

Moka je zakon, nema puštanja vode, grejanja, servisa... A izbor kafe na pijaci kod švercera je respektabilan, imaju barem 3 vrste lavace, krema&gusto, kalita rosa, gusto klasiko, oko 350 dinara. Ima i Jakobsa i Čiba, ali to realno ne može da se meri sa Lavacom.

Link to comment

ovaj, kako da ti kazem, ja sam svoj ukus za espreso razvijao po barovima u rimu, firenci i tako... :nobles:

 

e, pa onda nemas druge, kad ti se pije kafa - avion i pravac rim ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...