Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

ma najbolji je onaj rucni mlin, samo moje nezne rucice ne mogu to da izdrze. 

a francis x1 je hipsterski, mada se ne bih bunila ako bih ga dobila na poklon za rodjendan, recimo.

Link to comment

Naravno, uz dobar mlin mi treba i dobra privatna plantaža u Etiopiji gde ću zorom brati orošena zrna, sušiti ih do večeri na suncu, onda peći uz vredno okretanje... I naravno, tamper od kriptonita.

 

Gledah i Francisa i Gaggie, poluautomatske Pavonije... Što više gledam sve sam gluplji. Manualni Pavke pravi opaku kafu (posle phd na La Pavoni akademiji), al tu jednostavno mora i mlin a to sve izadje na 700€, a da ga baš ne bih jebo za 700€. Probao kafu iz neke Bezerre, usrah se koliko je dobra, ali brate, €1.5k. Do duše, probah i X7 sa Illy kapsulama, stvarno dobra kafa, ali mi nema veće traume no da se probudim i shvatim da nemam kapsula u kući.

 

P.S. Velečasni, duvaj ga :)

Link to comment

U rangu do 200 evra, nema nista bolje od kafetijere (dvaes evra) i dobrog mlina (razlika do dvesta). OK, znam da ne volis da se akas sa kafetijerom.

 

Dobra kafa se moze napraviti i pomocu sprave koja se zove French Press. Jasno, i to otpada.

 

Ako hoces elektriku, Francis X1 je dobar aparat (obrati paznju na verziju da ne bi zavrsio sa kapsulama), kao i jeftiniji Gaggia modeli.

 

Mlin je najbitniji, zabodi neki polovan na ebayu ili izbroj dve zelene za novi. Aparat mozes i kasnije.

Kad smo kod mlinova jel ima kod nas da se kupi onaj što "krcka" tj. ne onaj sa noževima nego sa nazubljenim valjcima?Ja po prodavnicama nema šanse da nađem.
Link to comment

Naravno, uz dobar mlin mi treba i dobra privatna plantaža u Etiopiji gde ću zorom brati orošena zrna, sušiti ih do večeri na suncu, onda peći uz vredno okretanje... I naravno, tamper od kriptonita.

 

Gledah i Francisa i Gaggie, poluautomatske Pavonije... Što više gledam sve sam gluplji. Manualni Pavke pravi opaku kafu (posle phd na La Pavoni akademiji), al tu jednostavno mora i mlin a to sve izadje na 700€, a da ga baš ne bih jebo za 700€. Probao kafu iz neke Bezerre, usrah se koliko je dobra, ali brate, €1.5k. Do duše, probah i X7 sa Illy kapsulama, stvarno dobra kafa, ali mi nema veće traume no da se probudim i shvatim da nemam kapsula u kući.

 

P.S. Velečasni, duvaj ga :)

 

ja sam svojevremeno merkao francisa, fantasticno izgleda, niko se ne zali na kvalitet kafe, ali ako crkne (a kolko videh po recenzijama na netu, to nije tako retko), kosta djavo ipo + ne znas da li ce ga majstor uopste valjano opraviti, ili si bacio pare na opravku

 

ako ces automat s kapsulama - uzmi najjeftiniji.

njihov zadatak je da probuse kapsulu, naprave vrucu vodu i isperu sadrzaj kapsule. 

najveci problem sa njima je sto imas ogranicen izbor kafe koji mozes staviti u njih

 

ovo sta je host rekao je sve ok, ali kafa koja se napravi u moka kuvalici je drugacija od french press.a, je drugacija od turske, je drugacija od espresa

(ja ih pijem sve redom, kako mi kad dune)

 

inace za espreso imam neki delonghi koji pravi sasvim solidnu kafu za 150e (vec godinama), ali je toliko bucan da ga ne mogu preporuciti nikome.

Link to comment

:huh:

sta moze da bude zajebano u koriscenju najobicnije masine za espreso?

Mamuran čovek, u pohodu na jutarnju kafu može sve da zajebe. Meni prvo pada na pamet da se ošuri ili tako nešto.

Link to comment

imam takav 5 godina, 2 x sam ga nosio na popravku zbog problema sa pritiskom (ili je jos nesto bilo, ne secam se).

inace, majka pije espreso, pa pretpostavljam da nije zajeban za koriscenje.

Link to comment

meni se dopada pošto nije glomazan, iz "jednog komada" je, nema tu nešto mnogo da se pere i održava.. ali ovi se nešto ne slažu

 

nego, dajte neku preporuku za kafu za bialetti da se ima za kupiti u Srbiji a da nije Lavazza. Imao sam neku iz Austrije, izlazila je bukvalno braon krema, bilo je uživanje dok je trajalo

 

edit: užasno sam se zeznuo što sam popio bilo kakvu kafu u Italiji, šta mi je trebalo to saznanje kremastog, ukusnog, ... aghhh

Edited by Kelt
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...